Wielokrotnie nagradzany klasyk w nowych, pięknych kolorach: teraz lampa stołowa Taccia firmy Flos jest również dostępna w kolorze białym.

18 października 2023
Wielokrotnie nagradzany klasyk w nowych, pięknych kolorach: teraz lampa stołowa Taccia firmy Flos jest również dostępna w kolorze białym.
Chociaż uznany klasyk designu Taccia włoskiej firmy projektowej Flos ma już ponad 60 lat, ta piękna lampa wyróżnia się jako ponadczasowe dzieło sztuki projektowania, które do dziś stanowi szczyt innowacyjnego projektowania lamp. Wynika to nie tylko z kreatywnego projektu lampy i pięknego oświetlenia, ale także z faktu, że koncepcja lampy ewoluowała przez lata, pozwalając jej żyć w nowej erze technologii. Najnowszym dodatkiem do rodziny Taccia jest gama pięknych lamp stołowych z inteligentnym oświetleniem LED, które pozostają wierne oryginalnej filozofii oświetlenia, która stanowi podstawę kultowego projektu.

Historia sięga 1958 roku, kiedy to wiodący projektant tamtych czasów Achille Castiglioni i jego brat Pier Giacomo Castiglioni połączyli siły, aby stworzyć lampę z oświetleniem pośrednim. Następnie bracia rozpoczęli prace nad prototypem dla Taccia, ale po kilku testach musieli porzucić plastikową wersję, ponieważ ciepło ze źródła światła po prostu zdeformowało plastikowy klosz. W marcu 1962 roku prace nad lampą zostały zakończone, a ostateczny prototyp został wykonany z aluminiowym odbłyśnikiem i szklanym kloszem, który był w stanie wytrzymać ciepło ze źródła światła. W 2010 roku Flos zbadał możliwość stworzenia wersji LED i po raz pierwszy kultowa lampa została dalej rozwinięta. W 2016 roku przetestowano wykorzystanie PMMA do produkcji klosza. Dzięki nowym diodom LED COB, które mają minimalną emisję ciepła, możliwe jest teraz wyprodukowanie lampy Taccia z plastikowym kloszem, co było oryginalnym pomysłem projektantów z 1958 roku.

Lampa stołowa LED jest teraz dostępna w dwóch nowych wersjach z białym wykończeniem podstawy lampy, jedna w oryginalnym rozmiarze, a druga w wersji Small, która przy 48 cm idealnie pasuje do stolika konsolowego lub półki ściennej. Zobacz je obie wraz z resztą asortymentu Taccia tutaj.