Cecilie Manz

Urodziła się: 1972
Najbardziej znane dzieła: lampy Caravaggio, lampy wiszące Mingus, lampy Mondrian, lampa wisząca Brancusi, wazony Blossom, stół Micado, wieszak na ubrania Tøjtræ, drabina Hochacht
Wykształcenie: projektant, Kunstakademiets Designskole (Królewska Duńska Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Projektowania)

Historia
Cecilie Manz urodziła się w regionie Odsherred w Danii. Jako dziecko rodziców zajmujących się designem i sztuką, projektowanie zawsze było naturalną częścią jej życia. Wybrała je jako kierunek swojej kariery, kiedy zapisała się do Kunstakademiets Designskole (Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, Szkoły Projektowania) w 1992 roku. Jej ciekawość funkcji i konceptualizacji zaprowadziła ją do Helsinek, gdzie odbyła wymianę studencką w fińskiej Szkole Sztuki, Projektowania i Architektury.

W 1998 roku, niespełna rok po ukończeniu studiów w Kopenhadze, otworzyła Manz Lab – własne studio projektowe skupiające się na meblach, szkle, lampach i powiązanych produktach stworzonych przede wszystkim dla domu.

W 2005 roku zaczęła projektować produkty dla renomowanej Fabryki Szkła Holmegaard.

Cecilie Manz ma silne poczucie funkcjonalności i kładzie nacisk na jakość. Wystawiała swoje prace na całym świecie i są one także prezentowane w stałych kolekcjach MOMA i Duńskiego Centrum Designu. Jest laureatką wielu nagród, w tym nagrody architektonicznej Finn Juhl (2007) i Kunstpreis Berlin (2008). Jej projekty oświetleniowe obejmują serie Caravaggio i Mondrian zaprojektowane dla Lightyears.

Projekt Manz jest jednocześnie zmysłowy, fascynujący i bardzo użyteczny. Jej praca zwiększa naszą świadomość przedmiotów codziennego użytku, obok których w innym przypadku moglibyśmy przejść bez namysłu - obiekty takie jak jej Tøjtræ z 2000 roku (drewniane „drzewo” do wieszania ubrań) i sprytny Hochacht z 1999 roku (drabina, na której można usiąść). Celem Cecilie Manz jest nie tylko tworzenie nowych produktów, ale raczej znalezienie celu i funkcji produktu.

„Pracuję z rzeczami, które mają dla mnie znaczenie. Moją ogólną ideą jest zawsze mieć jasny argument uzasadniający projekty, które wykonuję. Funkcjonalność to podstawa, a jeśli nie potrafię sformułować dobrego powodu dla nowego produktu, lepiej powstrzymać się od zrobienia go.” - Cecilie Manz

Mistrzlamp.pl oferuje gamę lamp i akcesoriów domowych autorstwa Cecilie Manz we współpracy z Fritzem Hansenem. Ich kooperacja zaowocowała szeregiem udanych produktów — od popularnych lamp Caravaggio po modne narzuty i pufy. Wszystko w estetycznym skandynawskim designie, który idealnie wpasowuje się w nowoczesny wystrój.
Ochre Rug - Fritz Hansen
RRP PLN 2 922,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Pouf Small Slate - Fritz Hansen
RRP PLN 2 078,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Compile Bookend Plum - Muuto
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Compile Bookend Green-Beige - Muuto
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Caravaggio P3 Lampa Wisząca Czarna 6m - Fritz Hansen
RRP PLN 3 330,00
Znowu w magazynie 24-07-2024
Compile Bookend Grey - Muuto
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Caravaggio Read Lampa Ścienna Czarna - Fritz Hansen
RRP PLN 1 490,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Dotted Balance Rug - Fritz Hansen
RRP PLN 2 922,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Caravaggio P1 Lampa Wisząca Biała 3m - Fritz Hansen
RRP PLN 1 330,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Caravaggio P2 Lampa Wisząca Black Black 3m - Fritz Hansen
RRP PLN 1 430,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Pouf Large Concrete - Fritz Hansen
RRP PLN 2 402,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Pokaż 36 z 39 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.