Tobia Scarpa

Urodził się: 1935
Najbardziej znane prace: lampa stołowa Biagio, lampa ścienna Foglio, lampa podłogowa Papillona oraz liczne meble i budynki
Wykształcenie: Architekt i projektant

Historia
Włoski projektant Tobias Scarpa jest synem architekta Carlo Scarpa. We współpracy z żoną Afrą stworzył wiele produktów dla międzynarodowych producentów, takich jak Flos, Cassina, Knoll czy B&B Italia. Wspólnie opracowali użyteczny, luksusowy design, oparty na wysokiej jakości technologii i ekscytujących materiałach.

Tobia i Afra Scarpa udali się do Instituto Universitario di Architettura w Wenecji pod koniec lat pięćdziesiątych i rozpoczęli karierę w fabryce szkła Venini. W 1960 roku otworzyli własne studio w Montebelluna, gdzie meble takie jak Chair Model 917 były produkowane przez firmę Cassina.

Tobia Scarpa i Pier Castiglioni zaprojektowali jedne z pierwszych lamp dla nowej firmy Flos założonej przez Dino Gavinę, a dziś marka i jej oświetlenie są dobrze znane na całym świecie. Lampa Papillon (1973) od Flosa była jednym z pierwszych modeli wykorzystujących nową w tamtych czasach technologię halogenową.
Ariette Lampa Ścienna - Flos
RRP PLN 1 685,00
Wybierz wariant dla stanu magazynowego
Foglio Lampa Ścienna Biała - Flos
RRP PLN 1 415,00
Znowu w magazynie 03-11-2023
Foglio Lampa Ścienna Czarna - Flos
RRP PLN 1 385,00
Znowu w magazynie 16-10-2023
Foglio Lampa Ścienna Chrome - Flos
RRP PLN 2 915,00
Na stanie teraz
Biagio Lampa Stołowa - Flos
RRP PLN 30 015,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Pokaż 6 z 6 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z #takmistrzlamp
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.