Ferruccio Laviani

Urodził się: 1960
Najbardziej znane dzieła: Lampy Kartell, Foscarini i Flos. Lampy wiszące FL/Y, lampy wiszące Supernova, lampy ścienne E’, lampy stołowe Cindy, lampy wiszące Ge´, lampy stołowe Take, lampy stołowe Toobe, lampy stołowe Bourgie, lampy wiszące Easy, seria lamp Bloom
Wykształcenie: architekt, Politechnika w Mediolanie

Historia
Ferruccio Laviani urodził się w Cremona we Włoszech w 1960 roku. W latach 1997-2005 był częścią kierownictwa kreatywnego w firmie Flos, gdzie badał i opracował nowy system interpretacji dla ich programu oświetleniowego. Był projektantem lamp takich jak FL/Y, Supernova, E´, Cindy, Ge´, Take, Toobe, Bourgie, Bloom i Easy dla marek Kartell, Foscarini i Flos.

W 1984 otrzymał dyplom na Politechnice Designu w Mediolanie, a w 1986 roku ukończył studia magisterskie z architektury na Politechnice w Mediolanie.

W latach 1986-1991 był partnerem w Studio De Lucchi srl, a także pełnił funkcję kierownika projektu w wielu innych designerskich firmach.

Lampa stołowa Cindy – Ferruccio Laviani dla Kartell

Jedną z najpopularniejszych lamp Ferruccio jest błyszcząca Lampa stołowa Cindy. Podstawa w kształcie łzy jest pięknie połączona ze stożkowym kloszem. Prosta sylwetka przykuwa uwagę lśniącym chromowanym wykończeniem, które przyciąga wzrok bez względu na otoczenie.

Dzięki przełomowej pracy Kartella z plastikiem, która sprawia, że materiał wygląda szlachetnie i luksusowo, lampa ma stylowy wyraz. Unikalne oświetlenie zapewnia komfortowe światło i nowoczesny akcent w każdym stylu wystroju.

Od 1991 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego w firmie Kartell, projektując ich stoiska wystawowe dla takich ekspozycji, jak Salone del Mobile w Mediolanie, IMM w Kolonii i ICFF w Nowym Jorku.
Od 1992 współpracował również przy lampach z Foscarini Murano, gdzie zaprojektował Orbital (1992), Dolmen (1996), Bit (1993) i Supernova (2001).
Jego zróżnicowana kariera obejmuje również okres związany ze słynną grupą projektantów MEMPHIS, pracę w Groninger Museum w Holandii z architektem Alessandro Mendini, kolekcję płytek dla Bisazza oraz projekt pokazu mody dla Dolce & Gabbana Alta Moda w Mediolanie.
Pokaż 36 z 138 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.