Lampy do biura - Design i funkcjonalnośćLAMPY DO BIURA

Potrzebne jest naprawę dobre oświetlenie, gdy siedzisz w biurze, czy to przez cały dzień, a może tylko przez kilka godzin. W przypadku lamp do biura ważne jest doświetlenie obszaru, w którym ma być wykonywana praca. Ponadto ważne jest, aby oświetlenie dopasowało się do stanowiska wykonywanej w tym miejscu pracy.

Naprawdę dobrym pomysłem jest połączenie naturalnego światła z jakąś formą sztucznego oświetlenia. Należy pamiętać, że oświetlenie musi być odpowiednie do wykonywanej pracy. Gdy większość czasu pracy spędza się przy komputerze, oznacza to, że wymagania dotyczące oświetlenia są większe niż zwykle. Dlatego ważne jest, aby mieć płynne przejście w oświetleniu przy komputerze. Miejsce, w którym pracujesz musi być wyraźnie oświetlone, dodatkowo jest to praktyczne i odpowiednie, jeśli masz na biurku funkcjonalne oraz przystosowujące się lampy. Design i funkcjonalność idą w parze oraz oba mają ogromne znaczenie dla dobrego oświetlenia miejsca pracy.


Czy lampy biurowe powinny być LED-owe?
Oświetlenie LED w biurze zapewnia lepsze środowisko pracy, a jednocześnie jest tańsze w użyciu. To źródło światła zapewnia najbardziej wydajne oświetlenie przy biurku. Lampy LED posiadają wiele zalet, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie lamp do biura. Te żarówki ma dłuższą żywotność niż zwykłe żarówki, a ponadto na rachunku za energię elektryczną będzie można zobaczyć, że użyłeś żarówki LED, a nie innej. Oświetlenie LED włącza się natychmiast i zapewnia pełną jasność i moc w miejscu pracy. Ostatnią dobrą zaletą stosowania lamp z diodami LED jest to, że nie emitują ciepła, dzięki czemu nie wpływają również na klimat w przestrzeni biurowej.

Tutaj mamy kilka sugestii, które lampy biurowe najlepiej sprawdzają się w biurze jaki i na biurku, z diodą LED i bez niej. Lampy biurowe niekoniecznie muszą być z diodami LED, ale w większości przypadków to one sprawdzają się najlepiej.
Lampa stołowa Kelvin marki Flos to idealna lampa do biura czy też miejsca pracy. Jest to lampa, która posiada wbudowaną diode LED. Posiada ona asymetryczne światło – które działa najlepiej, które świetnie sprawdza się jeżeli chodzi o oświetlenie biurka.

Jest to charyzmatyczna, elegancka i funkcjonalna lampa biurkowa, która posiada odchylaną głowicę -  pozwala regulować ją według własnego uznania i potrzeb. Ponadto lampa stołowa Kelvin wyposażona w ściemniacz, z trzy-stopniową regulacją. Ta cudowna lampa od marki Flos, występuje w 2 rozmiarach i 4 neutralnych kolorach jak czarny, biały, chromowanym oraz antracytowym.Ta lampa biurkowa została zainspirowana liśćmi drzewa, jest to dyskretna, lekka i zjawiskowa lampa, która dobrze pasuje do skandynawskiego stylu. Lampa stołowa Leaf od markiMuuto idealnie nadaje się do biurka i sprawdza się także jako lampa robocza oraz w roli lampki do czytania.

Lampa posiada wbudowane źródło światła LED, które można przyciemniać, co pozwala dostosować natężenie światła do swoich potrzeb. Lampa stołowa Leaf występuje zarówno jako lampa podłogowa, jak i stołowa, dodatkowo możesz wybierać między kolorami: białym, czarnym, zielonym i szarym.


Lampy biurowe na sufit - trzeba na to zwracać uwagę!
W przypadku lamp sufitowych w biurze ważne jest, aby światło wpadało z boku. Jeśli chcesz mieć najlepszą formę oświetlenia sufitowego do biura, najlepiej sprawdzi się oświetlenie bezpośrednie/pośrednie. W przypadku światła bezpośredniego/pośredniego jest to takie, że większość światła jest kierowana w górę, a najmniejsza część w dół.

Zalecamy montowanie lamp sufitowych i wiszących na minimalnej wysokości 120 cm. Jeśli sufit jest wyższy niż zwykle, lampę można z łatwością zawiesić wyżej. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z naturalnego światła dziennego, ale tutaj ważne jest także ustawienie biurka w taki sposób, aby światło wpadało z boku, aby uniknąć odbić na ekranie komputera. W przypadku oświetlenia biurowego ważne jest unikanie odbić, więc można poeksperymentować z różnymi miejscami zawieszenia lub pozycjami aktualnej lampy. Ważne jest, aby oprawy sufitowe nie były umieszczane bezpośrednio przed lub bezpośrednio nad ekranem komputera, ponieważ powodowałoby to odbicia i lustra na ekranie. Dobrym rozwiązaniem jest ustawienie z boków biurka.
Lampa wisząca PH 5 od marki Louis Poulsen jest prawdziwym klasykiem designu. Jest to bardzo popularna lampa, która pasuje do całego domu – także biura. Lampa PH 5 jest całkowicie nieoślepiająca i ma odblaskowy system wielowarstwowy, który emituje rozproszone światło.

Ta piękna lampa wisząca posiada szeroki wybór kolorów wpisujących się w dzisiejsze trendy i rozwój, który można zobaczyć w 5 różnych wariantach. PH 5 zapewnia przyjemne światło w miejscu pracy, które dobrze się rozprowadza bez oślepiania. Lampy PH 5 zostały zaprojektowane przez Poula Henningsena.
Lampy sufitowe Being od firmy Philips Hue są dostępne w tych dwóch wersjach – biała i czarna. Jest to bardzo nieskomplikowana i stylowa lampa sufitowa, która doskonale sprawdzi się w biurze. Lampa posiada bezpośrednie światło skierowane w dół, jednocześnie oświetlając w bok, co odbija się w pomieszczeniu. Jest to naprawdę inteligentna lampa sufitowa, ponieważ jest wyposażona w system White Ambiance, który zapewnia białe światło, które można regulować w razie potrzeby.

Aby uzyskać najlepsze światło robocze, możesz ustawić światło lampy na około 4000 kelwinów, jeśli w życiu codziennym potrzebujesz więcej energii, światło można ustawić do 6500 kelwinów. Ta lampa sufitowa Being ma wiele praktycznych funkcji, dzięki czemu doskonale nadaje się do biura i miejsca pracy.Lampa wisząca Lexine Silver od Arcchio jest klasyczna lampa do dużych biur. Lampa ma schludną i nieskomplikowaną konstrukcję, która może wtopić się w każde otoczenie, gdzie pięknie prezentuje na suficie. Lexine jest wyposażona w zintegrowane oświetlenie LED i matową powierzchnię, która rozprasza światło w równomierny, przyjemny i nieoślepiający sposób dla Ciebie i Twoich współpracowników. Możesz również korzystnie umieścić kilka lamp razem, aby stworzyć szersze spektrum oświetlenia, które dociera do wszystkich zakamarków biura.


Oświetlenie biurowe, czyli jak rozmieszczone są lampy
Niezbędne jest dobre oświetlenie podczas siedzenia i pracy w biurze. Jeśli mają mieć lampę biurkową, ważne jest, aby światło lampy wpadało z boku i jednocześnie znajdowało się poniżej poziomu ich oczu. W ten sposób unikają odbić na ekranie i oślepiania światłem. Naprawdę dobrym pomysłem jest posiadanie lampy biurkowej z ruchomym i elastycznym ramieniem, ponieważ ułatwia to ustawienie lampy w stosunku do pożądanej pozycji. Lampa stołowa z asymetrycznym rozsyłem światła jest praktyczna, gdyż światło jest wyrzucane na bok, co naprawdę dobrze sprawdza się, gdy siedzisz i pracujesz.

Często widzimy, że używane są lampy biurkowe, ale też lampy stołowe sprawdzają się bardzo dobrze w tej roli, jeśli chodzi o lampy do pracy. Dzieje się tak, ponieważ lampy stołowe są często bardziej elastyczne i można je przesuwać, w zależności od potrzeb oświetleniowych. Jednak coraz częściej w biurach można zauważyć, że kinkiety stają się dość powszechne, ponieważ istnieje również wiele elastycznych i funkcjonalnych kinkietów, które doskonale nadają się do biura. Na Mistrzlamp.pl mamy kilka ciekawych koncepcji, które mogą Cię zainspirować.

Należy pamiętać, że gdy oświetlenie robocze jest przy komputerze, więc nie może odbijać się w ekranie ani tworzyć odbić. Dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie światła przeciwnie do tego, czy piszesz lewą czy prawą ręką. Innym dobrym rozwiązaniem jest to, że jeśli komputer znajduje się przy oknie, powinien znajdować się pod kątem 90 ° od okna, aby uniknąć nadmiernego światła a co za tym idzie - odbić na ekranie.
Lampa stołowa Tolomeo od marki Artemide jest to znana na całym świecie lampa, zapewniająca niesamowitą moc świetlną i jest niezwykle elastyczna.

Cały korpus lampy jest regulowany, co daje pełną kontrolę nad światłem lampy. Lampa stołowa Tolomeo ma stylowy, konwencjonalny i surowy design, który bez dwóch zdań będzie pasował do większości stołów biurowych. Ta fenomenalna lampa stołowa dostępna jest w kolorach aluminiowym, czarnym i białym. Jednak lampa stołowa Tolomeo jest również dostępna w innych modelach, gdzie występuje kilka różnych oraz pięknych kolorach.


Ale prawdziwą gwiazdą niezmiennie pozostaje lampa stołowa AJ od Louisa Poulsena. Ta elegancka i zjawiskowa lampa stołowa ma unikalny design, który został zaprojektowany przez samego Arne Jacobsena. Jest to idealna lampa biurkowa, ponieważ posiada asymetryczne światło, które doskonale sprawdza się jako oświetlenie do pracy.

Istnieje możliwość pochylenia głowicy lampy, co pozwala określić kierunek padania światła w zależności od potrzeb na stole roboczym.

Lampa stołowa AJ jest dostępna w 10 różnych pięknych kolorach, jak np. w jasnym kolorze petrol.Lampa ścienna 265 od marki Flos to niesamowicie elastyczna lampa, która może zastąpić zarówno lampę stołową, podłogową, jak i wiszącą. Ta bardzo adaptująca się lampa ścienna dostępna jest w trzech kolorach: czarnym, białym i niebieskim. Kinkiet 265 ma długie ramię, co oznacza, że można dostosować pozycję lampy do potrzeb oświetlenia w biurze w każdym momencie.

Jest to atrakcyjna i bardzo wdzięczna lampa, która ma ładny design pasujący do wielu skandynawskich biur. To naprawdę praktyczna lampa, którą pod względem ergonomii można po prostu dopasować do potrzeb. Lampa ścienna 265 zapewnia dobrą interakcję między dobrym samopoczuciem a wydajnością i może pomóc zoptymalizować wysiłek w pracy.Lampa ścienna Bestlite BL6 od marki GUBI jest to ponadczasowy przedstawiciel stylu i godnego podziwu designu. Jest to elastyczna lampa, w której ramię i głowicę lampy można regulować w zależności od zapotrzebowania na światło. Kinkiet BL6 doskonale sprawdzi się w biurze, ponieważ światło sterowane jest zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem w danym momencie.

Jest to lampa ścienna, który uwielbiają projektanci i architekci, ponieważ pomaga usprawnić ich dzień pracy. Ta fenomenalna lampa ścienna jest dostępna w 9 różnych pięknych kombinacjach kolorystycznych, które pomogą ożywić Twoje biuro.
Lampa stołowa Kimya Mosiądz/Marmur od firmy Lindby to nadzwyczajnie dekoracyjny i elegancki design, który tworzy na biurku niepowtarzalny i gustowny klimat. Lampa to wyrafinowane połączenie zgrabnej marmurowej podstawy, spektakularnej mosiężnej ramy, ładnego kulistego klosza z widoczną żarówką, która wręcz efektownie dopełnia lampę.
Tutaj możesz korzystnie wybrać żarówkę dekoracyjną o matowej powierzchni, aby nie oślepiało Cię światło, a także żarówkę ściemnianą, aby samodzielnie kontrolować natężenie światła. Jeśli potrzebujesz funkcjonalnego źródła światła, a także estetycznego elementu do swojego biura, Kimya jest oczywistym wyborem.

Możesz również uzyskać fantastyczny design jako lampa podłogowa więc zobacz ją tutaj!
Lampa stołowa Eleni White od marki Lindby charakteryzuje się nieskomplikowanym i nowoczesnym designem oraz wysoką funkcjonalnością, co szybko sprawia, że lampa ta jest absolutnym must-have na biurku. Tutaj możesz ustawić światło na czterech poziomach i przejść od 3000 do 6200 kelwinów, dzięki czemu możesz przełączać się między ciepłym białym i chłodniejszym światłem. Możesz także sterować natężeniem światła w bardziej stonowanym lub mocniejszym kierunku, dzięki czemu uzyskasz dokładnie takie oświetlenie, jakiego w danym momencie potrzebujesz. Tutaj możesz również ustawić automatyczne wyłączanie światła po 60 minutach. Ponadto samo ramię lampy oraz głowica lampy są niezwykle plastyczne, dzięki czemu można je przechylać i obracać w kierunkach, w których chcemy mieć oświetlenie. Dzięki tej lampie otrzymujesz nowoczesne i energooszczędne źródło światła, które doda intrygującego blasku Twojemu biurku.

Eleni możesz również dostać w eleganckim czarnym kolorze – zobacz ją tutaj
Lampa stołowa Profina Bronze od marki Lindby jest to ”starodawny klasyk” w nowoczesnym i wytwornym wydaniu.  Lampa ma ponadczasowy i dość zabytkowy wygląd, który doda Twojemu biurze dodatkowej przyjemności. Lampa składa się z polerowanej ramy w kolorze brązu lub rdzy, która pięknie kontrastuje z kloszem w kolorze złamanej bieli, który można również dowolnie regulować. Szklany klosz w kolorze złamanej bieli rozprowadza miękkie i przyjemne światło we wszystkich zakamarkach przestrzeni na biurku i wokół, które można łatwo wyłączyć za pomocą tradycyjnego, przypominającego dawne czasy wyłącznika pociąganego za sznurek – imponujący akcent. Ten kultowy projekt przetrwał próbę czasu, więc możesz mieć tę retro – ekskluzywną lampę stołową, która będzie naprawę ciekawym akcentem i  ozdobą Twojego biura przez wiele lat.

Zobacz lampę Profina w wybornym kolorze Rust tutaj!

ZOBACZ NASZA OFERTĘ LAMP BIUROWYCH TUTAJ