LE KLINT 375

W najmroczniejszych dniach okupacji, rodzina Klintów nadal sumiennie składała piękne papierowe parawany. Rok przed założeniem Le Klint w 1942 roku, syn Kaare Klint, Esben Klint, złożył uroczy model 107. Od tego czasu lampa wisząca stała się znakiem rozpoznawczym Le Klint. Z okazji 75-lecia firmy Le Klint w 2018 roku zespół projektowy Le Klint wyposażył eleganckiego stracha na wróble w piękną nową podstawę z jasnego dębu z elementami mosiężnymi, dzięki czemu może on teraz pełnić funkcję lampy stołowej. Poniżej możecie zobaczyć piękny jubileuszowy model w różnych rozmiarach, z papierowymi i plastikowymi ekranami.

Esben Klint

Esben Klint to trzecie pokolenie legendarnej rodziny Klint. Jego dziadek Peder Vilhelm Jensen-Klint złożył pierwszy abażur na lampę naftową, zanim jeszcze światło stało się elektryczne. Ojcem Esbena był znany profesor i architekt Kaare Klint, którego nazwisko jest nadal znane zarówno w Danii, jak i na całym świecie ze swojego decydującego wkładu w historię duńskiego designu. Sam Esben był również pracowitym projektantem, z którego katalogu można wyróżnić między innymi fasadę organową, żyrandole i trybuna dla chóru w dużym kościele Grundtvig, które zostały zaprojektowane przez dziadka i ukończone przez ojca. Esben Klint urodził się w Indonezji i uwielbiał czerpać inspirację ze swoich podróży. Do swoich ulubionych miejsc zaliczył szczególnie zachodnie wybrzeże Jutlandii.  
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.