Artemide Lampy

ARTEMIDE GROUP została założona przez Ernesto Gismondi i Sergio Mazza w 1959 roku, a obecnie firma dostarcza wysokiej jakości oświetlenie do krajów na całym świecie.

Lampy produkowane są we Włoszech, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, na Węgrzech i w Czechach. Celem firmy jest zapewnienie oświetlenia każdemu, kto go potrzebuje i z tego powodu Artemide często inicjuje akwizycje w innych, aby wzmocnić swoją pozycję jako jedna z wiodących firm w zakresie kompleksowych rozwiązań.

Od ponad 40 lat Artemide pozostaje dostawcą oświetlenia, które działa zarówno jako towarzysz, ale i pocieszyciel, zarówno w sensie fizycznym, jak i psychicznym.

Było to możliwe dzięki ciągłym innowacyjnym procesom firmy i ogólnemu dążeniu do optymalizacji swoich produktów.
Pirce Mini Lampa Wisząca - Artemide
RRP PLN 3 694,00
Na stanie teraz
Rea 12 Lampa Ścienna Biała - Artemide
RRP PLN 1 209,00
Na stanie teraz
Yanzi S Lampa Wisząca - Artemide
RRP PLN 7 700,00
Na stanie teraz
Melampo Lampa Ścienna Szara - Artemide
RRP PLN 1 383,00
Na stanie teraz
Pokaż 36 z 352 produktów

Więcej o lampach Artemide

Prawdziwa esencja dobrych projektów oświetlenia wnętrz przenika portfolio wspaniałych projektów Artemide, które służą celowi.

Tizio, Tolomeo, Aggregato i Callimaco to tylko niektóre z wielu lamp, które zrewolucjonizowały oświetlenie i połączyły równowagę z funkcjonalnością oraz innowacyjnością.

Artemide dostarcza oprawy oświetleniowej nie tylko do domów prywatnych, ale także do zakładów, które chętnie zapewniają również duże przestrzenie publiczne i firm, które chcą poprawić swoje sytuacje oświetleniowe.

Poprzez gruntowne skupienie się na nowych technologiach i rozwoju stosowanych materiałów - a także usprawnienie procesów produkcyjnych -
Artemide nadal poprawia swoją pozycję w stosunku do swoich konkurentów.

Liczne ikony wzornictwa Artemide zostały umieszczone w muzeach sztuki nowoczesnej i kolekcjach designu na całym świecie.

Grupa Artemide kontynuuje ekspansję i przeprowadza przejęcia w celu umocnienia i utrzymania pozycji w czołówce rynku.

Włoski design w najlepszym wydaniu – Artemide.

Przeczytaj więcej na stronie Artemide
tutaj.

Ross LovegroveUrodził się: 1958
Najbardziej znane prace: Walkman od Sony, komputery dla Apple, lampa wisząca Pod Lens, lampa wisząca Goggle i lampa podłogowa Cosmic Leaf
Wykształcenie: Projektant  

Historia
Ross Lovegrove urodził się w Cardiff w Walii, ukończył Uniwersytet w Manchesterze z tytułem licencjata wzornictwa industrialnego w 1980 roku i uzyskał tytuł magistra projektowania w Royal College of Art w Londynie w 1983 roku.
Na początku lat 80. Ross Lovegrove pracował dla Frog Design w Niemczech Zachodnich, gdzie zajmował się designem Walkmanów dla Sony i komputerów dla Apple.

Później przeniósł się do Paryża, gdzie pracował jako konsultant dla Knoll. W 1986 wrócił do Londynu, gdzie pracował nad projektami dla Airbus, Kartell, Ceccotti, Cappellini, Idee, Moroso, Luceplan, Driade, Peugeot, Apple, Issey Miyake, Vitra, Olympus, Yamagiwa, Tag Heuer, Hackman, alias, Herman Miller, Japan Airlines i architektów Toyo Ito.

Ross Lovegrove otrzymał wiele nagród, a wiele jego projektów jest wystawianych w największych muzeach na świecie.

Zobacz wszystkie lampy tutaj.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.