Rasmus Larsson

Znane prace: kolekcja The Ballroom, lampa wiszca the Pollish, and New Wave
Wykształcenie: Projektant na Kunstakademiets Designskole w Kopenhadze (Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych - Szkole Projektowania), 1999

Duński czytelnik może rozpoznać projektanta Rasmusa Larssona z serii Herre i eget hus i Flyt eller forny. Larsson zawsze miał kreatywne podejście. Gdy był młodszy, ojciec pozwalał mu testować swoje pomysły w warsztacie, w którym spawał i wykonywał stolarkę. Później Larsson pracował w fabryce krzeseł w Niemczech, po czym udał się do Anglii, gdzie udało mu się dostać do Camperwell Art & Design School w Londynie.

Pod koniec lat 90. wraz ze swoją teściową i jej bratem założył Design By Us. Obecnie Larsson jest współwłaścicielem firmy wraz z Lisette Bernhoft, która pełni również funkcję przedstawiciela handlowego. Przedsiębiorstwo składa się z innowacyjnego zespołu projektowego, który współpracuje przy tworzeniu każdej kolekcji. Design By Us została uznana za jedną z 10 odnoszących największe sukcesy firm designerskich na świecie i została wymieniona w magazynach takich jak Elle Decor i Wallpaper.

Rasmus Larsson stara się łączyć estetykę i technologię, jednocześnie rzucając wyzwanie tradycyjnemu wzornictwu: „Naszą filozofią od samego początku była zabawa – odrobina humoru. Nigdy nie stroniliśmy od kolorów. Oczywiście przechodziliśmy przez okresy z większą ilością czerni, bieli i szarości, ponieważ takie były wtedy trendy, ale nigdy nie odeszliśmy od naszego DNA, czyli kolorów.

Jego urocza kolekcja Ballroom jest doskonałą esencją tożsamości marki, która polega głównie na tym, że nie boją się używać wielu barw. Kolorowe szkło jest dmuchane za pomocą drewnianej formy. Następnie otwór jest czyszczony i malowany na złoto lub srebro. Wyraźna złocisto-srebrna krawędź powraca w projekcie kolekcji New Wave Optic, którą designer zaprojektował w 2017 roku. Ideą było połączenie trzech stylów szklanych lamp w celu stworzenia lampy wiszącej. W rezultacie powstało wysoce dekoracyjne oświetlenie o wyglądzie przypominającym oko.

Larsson jest znany ze swoich innowacyjnych lamp i mebli z humorystycznym akcentem, często kojarzonych z projektami wnętrz sklepów i salonów – zwłaszcza Stella Nova, Mads Nørgaard, Miss Sixty i Bjørn Borg.

Ożenił się z projektantką wnętrz Andreą Larsson, którą duńscy widzowie mogą znać z Fra skrot til slot i Vores genbrugshjem. Ich dom jest świadectwem kreatywności pary i umiejętności łączenia drobnych niuansów i pięknych kształtów oraz wpasowywania starych i nowych — i oczywiście posiada mnóstwo stylowych lamp Design By Us.
Pollish XS Smoke Pendant - Design By Us
RRP PLN 1 255,00
Na stanie teraz
Ballroom The Wall Lampa Ścienna 37cm Purple - Design By Us
RRP PLN 1 915,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Pokaż 36 z 85 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.