Antonio Citterio

b>Urodził się: 1950
Najbardziej znane prace: Hotel HafenCity w Hamburgu, projekt Neumühlen, renowacja Ferrante Aporti, lampa Kelvin, lampa Lastra
Wykształcenie: architekt, Politechnika w Mediolanie

Historia
Antonio Citterio urodził się w Meda we Włoszech w 1950 roku i zaprojektował między innymi lampy Kelvin i Lastra dla Flos. Jako projektant industrilany Citterio pracował zarówno dla włoskich, jak i międzynarodowych firm, takich jak Italia, Flexform, Flos, Iittala, Axor-Hansgrohe, Hermès, Kartell i Vitra.

Kształcił się jako architekt na Politechnice w Mediolanie i otworzył swoje studio architektury i projektowania wnętrz w 1972 roku. Jest kreatorem o międzynarodowej sławie i wygrał kilka konkursów architektonicznych.

W latach 1987-1996 współpracował z Terrym Dwanem i razem tworzyli budynki w Europie i Japonii.

W 1999 roku założył wraz z Patricią Viel „Antonio Citterio i Partnerzy”, interdyscyplinarną praktykę zajmującą się architekturą, wzornictwem przemysłowym i grafiką.

Przedsiębiorstwo realizuje projekty dla zespołów mieszkaniowo-apartamentowych, hoteli, centrów handlowych, obiektów przemysłowych, przebudowy budynków użyteczności publicznej, planowania biur i salonów oraz komunikacji korporacyjnej.

W 2005 roku „Antonio Citterio i Partnerzy” wygrał konkurs na projekt hotelu dla dzielnicy HafenCity w Hamburgu i zdobył drugą nagrodę w konkursie na projekt hotelu dla nowej galerii wystaw Rho-Pero w Mediolanie.

W tym samym roku ich projekt dla projektu Neumühlen zdobył drugie miejsce w Hamburg Architektur Preis i wyróżnienie w Deutscher Architektur Preis.

Również w 2005 roku praktyka zdobyła drugą nagrodę w konkursie na projekt Parco Levante Cesenatico i wygrała międzynarodowy konkurs na renowację budynku Ferrante Aporti w Mediolanie, dawnej siedziby włoskiej poczty.

W 2007 roku ich projekt dla Diocesano Musem w Mediolanie zdobył drugą nagrodę w kolejnym międzynarodowym konkursie. W tym samym roku Citterio został nazwany „Royal Designer for Industry” przez Royal Society for fremme af Arts, Manufactures & Commerce w Londynie.

Od 2006 roku Antonio Citterio jest profesorem na Accademia di Architettura dell'Università della Svizzera Italiana. W 2007 został członkiem włoskiej Design Council.
Kelvin Edge Lampa Stołowa Czarna - Flos
RRP PLN 2 370,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Kelvin Lampa Stołowa LED Czarna - Flos
RRP PLN 2 370,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Kelvin LED F Lampa Podłogowa Czarna - Flos
RRP PLN 2 728,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Kelvin LED F Lampa Podłogowa Antracytowa - Flos
RRP PLN 2 728,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Kelvin Edge Lampa Stołowa Titanium - Flos
RRP PLN 2 370,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Kelvin LED F Lampa Podłogowa Biała - Flos
RRP PLN 2 728,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Pokaż 9 z 9 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.