Oświetlenie Klatki Schodowej

Ważną rzeczą w oświetleniu schodów jest to, że ma ono dobrze oświetlać klatkę schodową i stopnie. Niezbędne jest również użycie nieoślepiającego źródła światła, co oznacza, że idealna będzie lampa z kloszem, dyfuzorem lub światłem pośrednim. Oświetlenie schodów służy nie tylko do rozjaśnienia klatki schodowej, ale także do nadania jej eleganckiego i architektonicznego wyrazu wewnątrz i na zewnątrz. Do rozświecenia stopni możesz używać różnych źródeł światła, w tym lamp wiszących, sufitowych i paneli LED, które tworzą dobre oświetlenie schodowe. Przejrzyj naszą kategorię oświetlenia schodów w zakładce luksus w przystępnej cenie i znajdź idealny model do Twojego domu i ogrodu.
Emina Lampa Ścienna Gold - Lindby
RRP PLN 314,00
Na stanie teraz
Naike Lampa Ścienna White - Lindby
RRP PLN 314,00
Na stanie teraz
Quentin Lampa Ścienna Gold  Lindby
RRP PLN 334,00
Na stanie teraz
Ivano Lampa Ścienna H130 Alu - Arcchio
RRP PLN 1 120,00
Na stanie teraz
Marit Lampa Ścienna White - Lindby
RRP PLN 354,00
Na stanie teraz
Pokaż 36 z 128 produktów

Światło na schodach

W przypadku oświetlenia schodów najważniejsze jest bezpieczeństwo. Kluczowym zadaniem źródła światła jest zapewnienie równomiernego rozsyłu światła, tak aby klatka schodowa i poszczególne stopnie były zawsze widoczne, minimalizując ryzyko wypadków. Lampy sufitowe idealnie nadają się do tego celu, ponieważ można je zamontować u góry i oblać całą klatkę schodową jasnym, jednolitym blaskiem. Panele LED to kolejne dobre dopasowanie, ponieważ mają silne światło idealne do oświetlania stopni. Możesz również użyć nieoślepiających lamp ściennych, ponieważ zbyt jasne lampy mogą również doprowadzić do powstania kontuzji. Ponieważ większość kinkietów ma pośrednią poświatę lub dyfuzor z matowym kloszem, rzucają one wygodne, nierażące, rozproszone światło, które pięknie i równomiernie oświetla klatkę schodową.

Reflektory wbudowane nadają się również do oświetlania schodów, ponieważ można je zamontować równolegle do każdego stopnia, podkreślając strukturę klatki schodowej i czyniąc z niej estetyczny element architektoniczny, który służy jako przedłużenie wystroju. Zamontuj je na wysokości kostek, aby zminimalizować odblaski podczas oświetlania schodów, i nie będziesz musieć się martwić, że w nie wpadniesz, ponieważ wbudowane ograniczniki wtapiają się w ścianę lub samą klatkę schodową. Jeśli chcesz wybrać wbudowane spoty, upewnij się, że masz odpowiednie gniazda dla różnych reflektorów.

Jeśli wybierzesz lampę wiszącą na swoją klatkę schodową, Twój wystrój zyska zarówno dekoracyjny element designu, jak i funkcjonalne źródło światła, które oświetli Twoje schody pięknym, czystym blaskiem. Możesz również umieścić kilka lamp wiszących razem, aby uzyskać bardziej osobisty i niepowtarzalny akcent oraz szersze światło. By jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo i komfort dla siebie i swoich gości, wybierz oświetlenie z czujnikiem, ponieważ światło włącza się automatycznie po wykryciu ruchu, co jest zaletą, jeśli nie możesz znaleźć włącznika w ciemności lub gdy coś niesiesz i nie masz wolnej ręki by je zaświecić. Jeśli jednak postawisz na lampę z sensorem, wybierz taką, która natychmiast osiąga 100% jasności, jak na przykład światło LED, dzięki czemu od razu zobaczysz stopnie przed sobą.

Jeśli masz w ogrodzie schody, po których trudno jest poruszać się w ciemności, możesz je oświetlić za pomocą lamp ściennych bedlamper lub innych lamp z odpowiednim stopniem ochrony IP i możesz nawet wybrać lampy z czujnikiem. Zwróć uwagę na ich jasność, ponieważ w ciemności światło może wydawać się dużo jaśniejsze, co może przeszkadzać i irytować Ciebie i Twoich gości – a w najgorszym przypadku może spowodować dokładnie te wypadki, których próbujesz uniknąć, instalując oświetlenie przy schodach.

Chcesz kontynuować poszukiwania dekoracyjnego oświetlenia schodów? Sprawdź nasz wybór źródeł światła do Twojego wejścia lub korytarza tutaj
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.