Lampy Biurkowe

Rok 2020 był czasem, w którym wiele osób otworzyło oczy na domowe biuro. Konieczność wykonywania pracy i nauki zdalnie sprawiła, że wielu odkurzyło stary „pokój komputerowy”, a zdecydowana większość uświadomiła sobie, jak ważne jest dobre środowisko pracy zarówno dla produktywności, jak i dobrego samopoczucia – a jeśli mowa o środowisku pracy, dotyczy to również światła i lamp!

Lampy biurkowe to nie byle błahostka. Przy wyborze nowej lampy stołowej do najbardziej produktywnego stołu w domu należy wziąć pod uwagę wiele aspektów – a jest naprawdę sporo rzeczy do przemyślenia. Odpowiednia lampka biurkowa nie tylko zmniejszy zmęczenie oczu podczas patrzenia na ekran komputera, ale również właściwe oświetlenie będzie ważnym elementem wystroju – w końcu stoi u boku nie byle kogo tylko króla biura, czyli komputera!

Zobacz naszą liczną kolekcję lamp biurkowych poniżej. Na dole grupy produktów znajdziesz przewodnik, na co zwrócić uwagę przy wyborze następnego oświetlenia do domowego miejsca pracy
Versale Lampa Stołowa Black - DFTP
RRP PLN 779,00
Na stanie teraz
Pokaż 36 z 533 produktów

Wybierz odpowiednią lampę biurkową

Wybierając lampę, która będzie znajdować się na Twoim biurku, najpierw zastanów się, jakie powinna zawierać funkcje. Chodzi tutaj o jasność i temperaturę, rodzaj lampy, wygląd i inną funkcjonalność. Poniżej możesz przeczytać więcej o tym, jak wybrać idealne oświetlenie, które spełni Twoje wymagania we wszystkich kategoriach.

  • Jasność i temperatura - W przytulnym biurze, w którym spędzasz godzinę lub dwie w sobotni wieczór, zastosowanie znajdzie wygodne, stonowane i ciepłe światło – ale jeśli musisz pracować cały dzień przed ekranem polecamy lampę naśladującą temperaturę światła dziennego. Postaw więc na zimne światło!

  • Typ lampy — Nie bez powodu lampa architektoniczna jest teraz synonimem lampy biurkowej. Zwinny kształt dzięki regulowanym głowicy i korpusowi zachęca do papierkowej roboty, a klasyczny design jest teraz dostępny w wielu eleganckich kształtach. Światło kierunkowe jest genialne do oświetlania klawiatury lub dokumentu – ale jeśli pracujesz głównie na komputerze, być może będziesz musiał/-a rozważyć szersze światło.

  • Design — więcej czasu niż kiedykolwiek spędzamy przy blasku ekranu komputera — dlatego tak ważne jest, aby wybrać oświetlenie, które naprawdę zasługuje na miejsce na biurku w domu. Pamiętaj, aby wybrać lampę, która Twoim zdaniem jest przyjemna i cieszy oko za każdym razem, gdy ją włączysz! Jeśli Twój wystrój jest w stylu klasycznym, supernowoczesna lampa biurkowa może być znakomitym kontrastem - ale jeśli aranżacja pomieszczenia wykonana jest ultranowoczesny sposób, ponadczasowy klasyk może naprawdę podkreślić walory pokoju.

  • Inne funkcje — Wszystko, co potrafi Twój smartfon, weszło na wyższy poziom — aparat, komputer, telefon, odtwarzacz muzyki, obsługiwanie bezprzewodowego połączenia internetowego, poziomica i GPS stały się oczywistymi składnikami jego wyposażenia. Jedno inteligentne urządzenie,  sprawiło, że coraz więcej elementów naszego życia ma więcej funkcji. Zastanów się, czy Twoje oświetlenie powinno być w stanie zrobić coś więcej niż tylko świecić. Lampy biurkowe są dostępne z bezprzewodowymi ładowarkami do telefonów, miernikami powietrza i technologią inteligentnego oświetlenia.

Kiedy już zdecydujesz się na konkretną lampę, musisz tylko dowiedzieć się, gdzie powinna stać! Zalecamy umieszczenie jej za ekranem komputera - a dobrą wskazówką jest umieszczenie jej po lewej stronie stołu, jeśli jesteś praworęczny/-a. W ten sposób unikniesz cieni za każdym razem, gdy poruszysz myszką – a światło nie będzie przeszkadzać Twojemu oku dominującemu.

Upewnij się, że sztuczne światło współgra z naturalnym w ciągu dnia, aby uniknąć kontrastu. Wieczorem możesz połączyć lampę biurkową z górnym oświetleniem lub innym światłem otoczenia, które tworzy podstawę w pomieszczeniu, z którym współpracuje lampa biurkowa.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.