Lampy w Stylu Industrialnym

Lampy i oświetlenie w stylu industrialnym na dobre zagościły w aranżacji wnętrz, zwłaszcza jako dopełnienie skandynawskiego wystroju. Styl ten nadaje pomieszczeniu duszę i osobowość, a ogólny wyraz nabiera kreatywnego charakteru.

Styl industrialny często kojarzy się z dużymi otwartymi magazynami i fabrykami, ale wcale nie musi tak być. Dzięki widocznym śrubom, łączeniom i kratownicom, łączeniom mechanicznym oraz doborowi materiałów, istnieje dziś szeroka gama dodatków, które dodają wnętrzu przemysłowego charakteru – w szczególności lampy i oświetlenie w tym wzornictwie. Znajdź swoich ulubieńców w naszej ofercie lamp przemysłowych.
Pokaż 36 z 427 produktów

Co jest typowe dla wzornictwa industrialnego?

Wiele inspiracji dla designu industrialnego pochodzi z budynków przemysłowych – magazynów, fabryk i warsztatów. Wzornictwo przemysłowe kojarzy się więc nadal z dużymi otwartymi przestrzeniami, które znamy z zakładów, ale wcale nie musi tak być. Industrialny wygląd można dziś stworzyć za pomocą mebli i innych przedmiotów, a zwłaszcza lamp, które wpisują się w popularny styl. Między innymi wykorzystując materiały takie jak surowy lub pomalowany na czarno metal, drewno w ciepłych kolorach oraz beton – nie tylko w designerskich przedmiotach, ale również jako podłoga czy jako okładzina na jednej lub kilku ścianach w pomieszczeniu. Stal nierdzewna w kuchni i ceglane ściany w salonie również nadadzą pomieszczeniu industrialnego charakteru i przywiodą na myśl surowe fabryki. Bez względu na to, jaką architekturą lub statusem charakteryzuje się Twój dom, miejsce pracy lub restauracja, zawsze możesz włączyć do nich styl industrialny.

W dziedzinie oświetlenia przemysłowe projekty wkradły się do wielu różnych kolekcji. Znajdziesz u nas szeroką gamę lamp zarówno z metali surowych, jak i malowanych - na przykład klasyczną lampę wiszącą warsztatową. Lampy z widocznymi detalami takimi jaki śruby, kratki i złącza mechaniczne są również hitem wśród tego stylu, a szczególnie duże modele nadają pomieszczeniu dodatkowy dramatyczny wygląd. Połącz lampę ze źródłem światła, które ma ciepłe światło, aby nadać przestrzeni przytulne i komfortowe oświetlenie.

Piękne lampy wiszące o industrialnym wyglądzie
Lampa wisząca często znajduje się w centralnym i widocznym miejscu w pomieszczeniu. Dzięki temu może znacznie wpłynąć na ogólne wrażenie. Wybierając taką w stylu industrialnym podejmiesz właściwa decyzję. Postaw na lampę inspirowaną tradycyjną lampą przemysłową. Wybierz pomiędzy modelami Coolicon a Workshop, które emanują duszą i historią i są dostępne w szerokiej gamie nowoczesnych odcieni.

Przemysłowa lampa sufitowa do każdego pomieszczenia
Tradycyjna lampa sufitowa lub plafon są często używane do zapewnienia dobrego podstawowego oświetlenia pomieszczenia - ale mogą zdziałać znacznie więcej. Industrialna lampa sufitowa dostępna jest zarówno w płaskiej wersji montowanej na suficie – tak jak na przykład Lampa Sufitowa Svep szwedzkiej firmy Konsthantverk. Unikalne spojrzenie na plafon ma wyraźny industrialny wyraz, w postaci metalowej taśmy z widocznymi nitami, które oprawią światło. Innym rodzajem lampy sufitowej jest popularna seria Lampe Gras. Prosta konstrukcja posiada ramiona, korpusy, wsporniki i złącza mechaniczne, które nadają oświetleniu industrialny wygląd. Lampe Gras została pierwotnie zaprojektowana dla przemysłu w 1927 roku i dlatego jest całkowicie wyjątkowa dzięki swojej prostocie, solidnej konstrukcji i ergonomicznej konstrukcji. Obecnie lampa sufitowa Lampe Gras jest często używana nad miejscem pracy w biurze lub w kuchni, jednocześnie pełniąc rolę industrialnej alternatywy dla klasycznej lampy wiszącej nad stołem jadalnym.

Industrialny vintage
Kiedy mówimy o wzornictwie przemysłowym, nie omijamy pojęcia „Vintage”. Vintage często kojarzy się z czymś, co jest stare i estetyczne. Termin ten wywodzi się ze świata wina, gdzie odnosi się do roku, w którym wino zostało wyprodukowane. Później został zastosowany również w odniesieniu do odzieży, mebli i wnętrz, i obecnie chyba nie ma takiej osoby, która by się nie spotkała z tym słowem.

W oświetleniu najczęściej nawiązujemy do czegoś wiekowego i efektownego, gdy myślimy o lampach vintage. W związku ze „stylem industrialnym vintage” często stosuje się zatem surowce lub utlenione materiały, takie jak mosiądz i miedź. Niepoddana obróbce powierzchnia ostatecznie pokryje się unikalną patyną, a tym samym osiągnie „stary” wygląd vintage.

Wprowadź styl do domu dzięki industrialnej lampie ściennej od Lampe Gras, która jest dostępna w wersji z abażurem z surowej miedzi. Dzięki połączeniom mechanicznym oraz prostemu i ergonomicznemu kształtowi, model ten jest oczywistym wyborem, jeśli potrzebujesz industrialnego akcentu w postaci lampki do czytania w sypialni lub oświetlenia miejsca pracy w Twojej kuchni.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.