Christian Dell

Urodził się: 1893 - Zmarł: 1974
Najbardziej znane dzieła: lampy Kaiser Idell
Wykształcenie: Złotnik

Historia
Christian Dell był niemieckim projektantem z ekscytującym doświadczeniem jako złotnik, które pomaga wyjaśnić sens przywiązania do szczegółów w jego dziełach. W latach 1922-1925 pracował jako brygadzista w warsztacie metalowym Bauhaus w Weimarze, gdzie był odpowiedzialny za niezwykle innowacyjny i przełomowy styl projektowania.

Bauhaus – obejmujący architekturę, design, sztukę i inne media – zajmuje szczególne miejsce w historii kultury XX wieku. Była to jedna z pierwszych instytucji edukacyjnych zajmujących się projektowaniem i była jednocześnie miejscem spotkań najwybitniejszych artystów i architektów tego okresu.

Począwszy od 1926 Dell zaczął projektować oprawy oświetleniowe, często dla fabryki lamp Gebr. Kaiser & Co. Jego lampa stołowa model 6631 Luxus została po raz pierwszy wystawiona w 1936 roku. Szybko stała się wiodącym modelem w serii KAISER idell™, która zarówno wtedy, jak i teraz jest symbolem najlepszego niemieckiego wzornictwa, elegancko wzbogaconego znakomitymi materiałami i precyzyjną technologią.

Ciekawostką jest, że nazwa kolekcji lamp składa się z dwóch członów: Kaiser to nazwa oryginalnego producenta, a Idell to połączenie słowa „idea” i nazwiska Christiana Della.
Kaiser Idell Lampa Stołowa Easy Grey 6556-T - Fritz Hansen
RRP PLN 2 790,00
Oczekiwany u nas za: 3 - 5 dni
Pokaż 36 z 42 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.