Spoty LED

Oświetlenie punktowe może być zarówno praktyczne, jak i piękne, gdy są rozmieszczone w rozmaitych miejscach w domu. Można je montować na dosłownie wszędzie – na ścianie, suficie, a nawet w podłodze. Istnieją również dwa rodzaje spotów, które montuje się na różne sposoby. Jeden to spoty sufitowe/ natynkowe, a drugie to wbudowane/ wpuszczane reflektory punktowe. Tam, gdzie spoty sufitowe mogą być montowane bezpośrednio na powierzchni, wbudowane reflektory muszą – jak sama nazwa wskazuje – być montowane wewnątrz tej samej powierzchni. Zestaw ten, który daje szczególnie gustowny i bardzo stylowy akcent, ponieważ jasna powierzchnia „plamek” jest na tym samym poziomie, co sama powierzchnia.

Lowie LED Spot Black - Lindby
RRP PLN 237,00
Na stanie teraz
Lowie 3 LED Spot White - Lindby
RRP PLN 534,00
Na stanie teraz
Pokaż 36 z 336 produktów

Wbudowane reflektory punktowe

LED to forma źródła światła, która zapewnia minimalne zużycie energii przy jednoczesnym wytwarzaniu minimalnej ilości ciepła. Absolutnie doskonałe źródło światła dla wbudowanych reflektorów punktowych, które znajdują się zarówno blisko innego materiału, jak i które często są włączone przez długi czas.
Odkryj pokaźną ofertę właśnie tutaj.

„Małe” źródła światła mogą naprawdę stworzyć piękny nastrój i przytulną atmosferę w domu. Bo chociaż są dość małe pod względem wielkości, zapewniają niezrównaną poświatę, która w tym stopniu zapewnia skupione i skoncentrowane światło. Mimo, że jest wbudowane w powierzchnię, oświetlenie jest umieszczone tak, że niby świeci pod szkłem, ale de facto zapewnia więcej światła, niż można by się spodziewać.
Wybierając ten typ oświetlenia, zawsze pamiętaj, aby zwrócić uwagę na sposób montażu nowych reflektorów wpuszczanych - jak daleko powinny być od siebie i czy między nimi powinna być izolacja? To dobre pytania w związku z doborem sposobu i miejsca do montażu.

Spoty LED-owe


Ten rodzaj oświetlenia jest szczególnie praktyczny ze względu na swoje właściwości energooszczędne. Z biegiem lat technika ta stała się tak dobra, że światło nie jest już za ostre lub ma dziwny kolor. Czy chcesz ściemniane spoty LEDowe? Pewnie, że istnieje możliwość, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Technologia jest wciąż całkiem nowa i dlatego musisz mieć pewność, że twój ściemniacz może być używany razem ze spotem LED. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na liczbę woltów i inne dane techniczne – najlepiej skonsultuj się z elektrykiem.

W przeciwieństwie do żarówek halogenowych, spoty LED są bardziej energooszczędne, a jednocześnie mają dłuższą trwałość, co również sprawia, że są tak popularne. Wybierając spot LED, warto również szczególnie zastanowić się, jaką mają wartość Ra. Ma to ogromne znaczenie dla tego, jak dobrze odwzorowana barwa od żarówki, a co za tym idzie również jak odbierasz kolory w danym otoczeniu, co może mieć decydujące znaczenie np. w studiu fotograficznym czy galerii.
Oprócz wartości Ra należy również wziąć pod uwagę stopień ochrony IP reflektorów LED, zwłaszcza jeśli są one umieszczone w wilgotnym środowisku. Tutaj kategoria szczelności IP i dwie kolejne cyfry, jak m. in. odporne są plamy na kurz i wodę. Jeśli Twoje reflektory nie mają być używane w wilgotnym pomieszczeniu, odpowiedni jest stopień ochrony IP20, podczas gdy IP44 i wyższe idealnie pasują do wilgotnych pomieszczeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Następnie możesz również zastanowić się, z jakiego materiału pochodzą Twoje reflektory, ponieważ może to mieć duży wpływ na to, jak dobrze poszczególne reflektory uzupełniają Twój styl wystroju wnętrza i jak dobrze radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych na zewnątrz. Zewnętrzny punkt LED może również pomóc zapewnić jasne i piękne światło do obszarów przy drzwiach wejściowych, na tarasie lub przy garażu, dzięki czemu możesz lepiej widzieć, gdzie się poruszasz, oprócz oferowania Tobie i Twoim gościom ciepłego powitania.
Chcesz zobaczyć więcej diod LED? Daj się więc zainspirować naszym asortymentem paneli LED tutaj.

Ściemniacz do spotów LEDowych


Obecnie większość reflektorów LED można przyciemniać, dzięki czemu możesz samodzielnie sterować oświetleniem w zależności od swoich potrzeb i nastroju, tworząc w ten sposób zrelaksowane lub aktywne oświetlenie oraz atmosferę. Ta funkcja ściemniania przydaje się również w kuchni, ponieważ możesz potrzebować dobrego światła roboczego podczas przygotowywania posiłków i bardziej przytulnego światła na kolację. Zobacz nasz wybór ściemnianych lamp punktowych tutaj.

Spoty sufitowe/natynkowe


W przeciwieństwie do wbudowanych reflektorów punktowych, spoty natynkowe można bardzo łatwo zainstalować. Montuje się je po prostu bezpośrednio na powierzchni - niezależnie od tego, czy jest to ściana, czy też sufit. Są dostępne w różnych rozmiarach, formach i kolorach. Bo właśnie tego typu spoty są bardzo różne. Są dostępne jako pojedyncze reflektory lub jako szyny, na których siedzi kilka źródeł światła, a nawet jako lampa sufitowa.
Największą zaletą tego typu spotów jest to, że można je łatwo i szybko zamontować. Nie trzeba wiercić dużych otworów w powierzchni ani myśleć o izolacji. Możesz zrobić to samemu. Instalacja jest łatwiejsza, światło jest dokładnie tak skoncentrowane i skupione, jak w przypadku wbudowanych reflektorów. Wrażenia ze światła jest dokładnie takie same, ale spoty natynkowe po prostu „wystają” z powierzchni.

bez uszczerbku dla strumienia świetlnego. Jest to zatem atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla domu, jak i firmy, ponieważ są łatwe w montażu, zapewniają dobre światło i są jednocześnie energooszczędne. Nowe i innowacyjne spoty do wpuszczania dostępne są również w wersji o wysokim stopniu szczelności, co oznacza, że są one odporne na kurz i zanieczyszczenia oraz wilgotne pomieszczenia, takie jak piwnica, łazienka czy taras. Możesz przeczytać więcej o różnych stopniach ochrony IP tutaj i dowiedzieć się, która klasa szczelności IP najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Reflektory do wbudowania w łazience są zazwyczaj łatwe w montażu, ponieważ nie wymagają specjalnie określnej wysokości, na której mają się znajdować – należy jednak upewnić się, że reflektor do wpuszczenia ma odpowiedni stopień szczelności IP do pomieszczeń wilgotnych, ponieważ w zależności od tego, gdzie w pomieszczeniu chcesz je umieścić, obowiązują specjalne zasady bezpieczeństwa i jaka wysokość jest potrzebna do prawidłowego montażu. Jeśli Twoje wbudowane reflektory spełniają te wymagania, możesz bezpiecznie zainstalować je w suficie lub bezpośrednio w izolacji i korzystać z dobrego, przytulnego oświetlenia.
Wybierając wbudowane reflektory punktowe, warto zastanowić się, jaka ilość Kelwinów jest potrzebna. Kelvin to w skrócie temperatura barwowa Twoich żarówek i dlatego może mieć ogromne znaczenie dla oświetlenia i atmosfery w samym pomieszczeniu, którym powinna być. Niższy Kelwin oznacza, że otrzymujesz cieplejsze światło, podczas gdy wyższy kelwin oznacza, że otrzymujesz tzw. zimne światło. Jeśli więc szukasz skoncentrowanego, pobudzającego oświetlenia, możesz wybrać żarówkę o wysokich Kelwinach, a jeśli szukasz bardziej przytulnego, nastrojowego światła.

Jeśli potrzebujesz spotów do kuchni, wbudowane reflektory są niezwykle dobrym wyborem, ponieważ są stosunkowo łatwe w montażu, mają lepszy design i zapewniają efektywne światło, dzięki czemu możesz lepiej widzieć zawartość swoich szafek kuchennych. Ponadto wbudowane reflektory punktowe są zwykle elastyczne, dzięki czemu można stale regulować poszczególne punkty, dzięki czemu można uzyskać światło w kierunkach, w których najbardziej potrzebujesz światła. Może się również zdarzyć, że brakuje Ci lepszego widoku na swoją garderobę, gdzie punkt LED do sufitu jest optymalnym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia wyraźne i bezpośrednie światło, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć to, czego szukasz.
Odkryj naszą ofertę reflektorów i lamp sufitowych takich marek jak:
-ANTIDARK
-Arcchio
-Flos
-LIGHT-POINT
-Le Klint
-Loom Design
-Philips Hue

Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.