Bernard-Albin Gras

Urodził się: 1886 Zmarł: 1943
Najbardziej znane prace: seria La Lampe Gras
Wykształcenie: Architekt

Historia
W 1922 roku Bernard-Albin Gras zaprojektował serię lamp przeznaczonych do biur i warsztatów. Lampa Gras – La Lampe Gras, jak ją później nazwano – była wyjątkowym modelem o prostej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji. W swojej pierwotnej formie oświetlenie nie miało śrub ani połączeń spawanych. W 1927 Ravel kupił patent na La Lampe Gras i rozpoczął produkcję lampy.

Bernard-Albin Gras był jednym z największych projektantów XX wieku, a jego lampy są nadal bardzo popularne. Są one wyjątkowo funkcjonalne, a każdy detal całkowicie oryginalny i daleko wyprzedzający swoje czasy.

Le Corbusier, legendarny architekt i pionier moderyzmu, był wielkim fanem kompozycji Bernarda-Albina Grasa i używał modeli Lampe Gras w większości swoich designerskich projektów oraz we własnym biurze. Lampe Gras była pierwszą lampą, która była niemal tak popularna w domach prywatnych, jak i w biurach i środowiskach biznesowych.


Więcej informacji o Bernard-Albin Gras znajdziesz na stronie tutaj
122 Bathroom Lampa Ścienna IP64 Black/Black - Lampe Gras
RRP PLN 1 939,00
Oczekiwany u nas za: 10 - 14 dni
Pokaż 36 z 139 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.