Achille Castiglioni

Urodził się: 1918 - Zmarł: 2002
Najbardziej znane prace: lampa Arco, lampa Snoopy, lampa wisząca Frisbi, lampa Parentesi, lampa podłogowa Toio, lampa wisząca Taraxacum
Wykształcenie: Projektant

Historia
Achille Castiglioni był znanym projektantem w stylu industrialnym, który stworzył wiele lamp dla marki Flos, w tym lampy Snoopy, Arco, Frisbi, Toio i Parentesi. Często znajdował inspirację w przedmiotach codziennego użytku wykonanych ze zwykłych materiałów. Ograniczył zużycie materiałów do minimum, ale stworzył produkty z maksymalnym efektem.

Achille Castiglioni studiował architekturę na Politechnice w Mediolanie i wraz z braćmi Livio i Pierem Giacomo Castiglioni otworzył studio projektowe w 1944 roku. Livio wycofał się z biznesu w 1952 roku i firma kontynuowała działalność jako spółka partnerska.

Razem ci dwaj mężczyźni stworzyli jeden z najważniejszych/dowcipnych, eleganckich i innowacyjnych kreatywnych zespołów w historii nowoczesnego designu.

Bracia wychodzili z założenia, że projekt musi zrestrukturyzować funkcję, formę i proces produkcji przedmiotu i tę zasadę zastosowali podczas tworzenia każdego swojego dzieła. Sam Castiglioni opisał ich sposób pracy tymi słowami: „Zacznij od zera. Trzymaj się zdrowego rozsądku. Poznaj swoje cele i środki”.
Diabolo Lampa Wisząca White - Flos
RRP PLN 4 445,00
Na stanie teraz
Toio Lampa Podłogowa Czarna - Flos
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Diabolo Lampa Wisząca Cherry Red - Flos
RRP PLN 4 925,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Splügen Bräu Lampa Wisząca - Flos
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Parentesi Lampa Wisząca White - Flos
Wybierz wariant dla stanu magazynowego
Diabolo Lampa Wisząca Beaver Brown - Flos
RRP PLN 4 925,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Lampadina Lampa Stołowa Violet - Flos
RRP PLN 585,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Toio Lampa Podłogowa Biała - Flos
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Parentesi Lampa Wisząca 50 ze Ściemniaczem Turquoise - Flos
RRP PLN 2 465,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Pokaż 36 z 44 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z #takmistrzlamp
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.