Betonowe Lampy

Niektórzy ludzie mogą mieć negatywne skojarzenia z betonem, ale faktem jest, że ten wszechstronny materiał jest używany nie tylko w mało inspirujących szarych blokach mieszkalnych i użytkowych odlewów. Beton to starożytny surowiec budowlany, który dzięki swojej wszechstronności i praktycznym zastosowaniom wielokrotnie odradzał się w architekturze i projektowaniu - od Jutlandzkiego Brutalizmu po most Storebæltsbroen w Danii i od betonowych blatów w supernowoczesnych kuchniach po małe eleganckie betonowe lampy.

Poniżej znajdziesz nasze przepiękne lampy betonowe z gamy luksusu w przystępnej cenie!
Benno Lampa Ścienna White - Lindby
RRP PLN 289,00
Na stanie teraz
Caisy Round Lampa Wisząca Concrete/Wood - Lindby
RRP PLN 299,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Margot Lampa Wisząca Concrete/Wood - Lindby
RRP PLN 224,00
Znowu w magazynie 18-07-2024
Kalisa LED Ogrodowe Lampa Ścienna Dark Grey - Lucande
RRP PLN 849,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Teona Lampa Wisząca Black/Grey - Lucande
RRP PLN 804,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Amylee Lampa Wisząca Black - Lucande
RRP PLN 714,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Jasper 4 Lampa Wisząca Wood/Black/Grey - Envostar
RRP PLN 1 069,00
Znowu w magazynie 02-07-2024
Smira Lampa Ścienna Concrete - Lindby
RRP PLN 179,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Otavis 3 Lampa Wisząca Concrete - Lucande
RRP PLN 579,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Riak Zewnętrzna Lampa Ścienna Concrete - Lucande
RRP PLN 534,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Cataleya LED Ścienna Lampa Ogrodowa Concrete - Lindby
RRP PLN 444,00
Oczekiwany u nas za: 4 - 6 dni
Pokaż 36 z 39 produktów

Lampy z betonu

Od czasów starożytnej Grecji wszechstronny materiał kamienny był często wykorzystywany w architekturze, a obecnie jest jednym z najczęściej używanych surowców w budownictwie. Wiele osób jest zaskoczonych, gdy dowiadują się, że beton jest niezwykle przyjazny dla środowiska – często bardziej niż drewno – i pomimo krytyki bloków mieszkalnych, których wysyp nastąpił w latach 60., coraz więcej ludzi uświadomiło sobie, że surowy i mocny wyraz betonu jest w rzeczywistości dość piękny .

Betonowa lampa w większości domów jest elementem tworzącym kontrast, a piękny szary materiał może dodać niezwykle atrakcyjnego, powściągliwego, ale także silnego wyrazu. Jednocześnie tworzywo w swoich szarych odcieniach jest uniwersalne, dzięki czemu niezależnie od kolorystyki w pomieszczeniu mamy pewność, że betonowa lampa będzie idealnie pasować. Gwarantujemy również, że oświetlenie zachowa swój kształt i wyraz przez długi czas. Beton jest mocny, a jeśli Twoja lampa ma być używana w pomieszczeniach, nie musisz się obawiać jej zużycia. Beton, który Rzymianie zmieszali wiele, wiele lat temu, wciąż stoi – wystarczy spojrzeć na Panteon w Rzymie.

Beton jest materiałem odlewanym powstałym ze zmieszania piasku, małych kamieni, wody i cementu. Używa się go do różnych rzeczy, często w formie betonu zbrojonego, gdzie na przykład umieszcza się stalowe pręty wewnątrz formy i zalewa betonem. Materiał ten jest wytrzymały na nacisk, ale nie na ciągnienie - jednak rzadko można spotkać zbrojoną lampę betonową.

Mimo to brutalizm jest w drodze powrotnej – widzimy to wyraźnie w popularnym obecnie designie industrialnym oraz w rosnącej popularności betonu jako materiału. Tworzywo to ma bardzo wyjątkową fakturę, a lampa z odlewanego betonu ma całkowicie unikalny wyraz graficzny, który zarówno przełamuje, jak i uzupełnia otoczenie. Surowy beton emanuje siłą, która wzmacnia to, co jest wokół niego. Kup betonową lampę już dziś i przekonaj się, jak zmienia pomieszczenie i rozprzestrzenia swoją ekspresję.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.