Coolicon Lampy

Pierwsza lampa Coolicon została wyprodukowana w Londynie w 1933 roku i przez lata była uwielbiana i rozsiana w różnych miejscach: w Królewskich Siłach Powietrznych, w radach miejskich i wzdłuż korytarzy władzy. Lampa jest szczególnie znana ze swojego zastosowania w londyńskim metrze, gdzie została umieszczona na zapleczu i w kasach biletowych - niektóre z tych lamp są nadal na miejscu.

Po upadku w latach 80., Coolicon Lighting wznowił produkcję klasycznego i oryginalnego abażuru Coolicon. Wykonana z emaliowanego żelaza w rzędzie pięknych, stylowych kolorów, lampa ma elegancki, ale industrialny wyraz. Lampa wisząca jest dostępny z mapą podziemną i bez niej, a także występuje w dwóch różnych rozmiarach.

Przeczytaj o tym, Coolicon jest produkowany tutaj!
Pokaż 36 z 47 produktów

Od przemysłowego światła roboczego do nowoczesnego wystroju

Lampa wisząca Coolicon została zaprojektowana, aby skutecznie oświetlić garaże i fabryki w Wielkiej Brytanii. Dzięki dwóm „otworom” w górnej części lampy wiszącej Coolicon pomógł zmniejszyć ciepło konwekcji o 40 %, ponieważ ciepło ucieka w górę a nie w dół – ulga dla wszystkich tych, którzy niewolniczo pracowali w trudnym przemyśle. Obecnie lampa Coolicon jest nadal produkowana w Anglii i pozostaje wierna oryginałowi. Czyste linie i emaliowana powierzchnia jest dostępna w różnych kolorach.

W związku z integracją stylu industrialnego z prywatnymi rezydencjami, lampa zyskała na popularności. Lampa Coolicon daje osobliwego akcentu do wystroju, jednocześnie przyczyniając się do praktycznego blasku. Umieść ja nad stołem jadalnianym lub ulubionym miejscem pracy w kuchni lub biurze, aby światło nastrajało Twoją prace. Lampa jest niezwykle przydatna w kawiarniach i restauracjach, ponieważ zapewnia unikalne światło a także przytulną atmosferę.

Wspólne korzenie mapy Underground i Coolicon


Każdy, kto podróżował londyńskim metrem, zna tę mapę metra. Mapa, która zaprowadziła porządek w rozległej sieci połączeń i od tego czasu upowszechniła się na ulice Londynu. Słynna mapa została zaprojektowana przez brytyjskiego ilustratora technicznego Harry'ego Becka, który pracował w biurze sygnalizacyjnym jako części londyńskiego metra.

Podobnie jak pierwsza lampa Coolicon, mapy te weszły do produkcji w 1933 roku. Wspólne korzenie i wygląd lampy wiszącej przy londyńskim metrze były inspiracją dla abażuru Coolicon, który pokazuje mapę metra w całej okazałości - albo na szczycie abażuru, albo w jego wnętrzu. Ze względu na historyczne relacje z London Transport, Coolicon Lighting jest jedyną firmą na świecie z prawami do korzystania z oryginalnej mapy Harry'ego Becka.


Przeczytaj więcej o dokładnym procesie, który daje metalowemu abażurowi właściwy kolor
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.