Philips Hue — przeczytaj przewodnik i przygotuj się na zupełnie nowy kolorowy świat światła!PHILIPS HUE - PRZEWODNIK

Seria Philips Hue oferuje zupełnie nowy, inteligentny sposób wykorzystania oświetlenia w domu. Kodowanie sterowania oświetleniem, które wcześniej wymagało kosztownych instalacji elektrycznych w domu, zostało teraz rozwiązane za pomocą żarówek HUE, bridge „ mostka” i aplikacji Philips Hue. Philips Hue produkty to tak naprawdę zupełnie nowy sposób myślenia o oświetleniu – światło może być teraz wykorzystywane do kreowania dobrego samopoczucia w codziennym życiu. Możesz zakodować oświetlenie, aby Cię obudziło, zapewnić sobie dobre oświetlenie do pracy, włączyć światła w całym domu, gdy się do niego zbliżysz, lub wyłączyć światło, gdy z niego wychodzisz.

Brzmi skomplikowanie, ale na pewno tak nie jest. Aby rozpocząć pracę z nowym Philips Hue, stworzyliśmy przewodnik z objaśnieniem produktu, ważnymi informacjami i pomocą w konfiguracji. Poradnik może pomóc Ci w drodze - zarówno przy wyborze produktów, które najlepiej pasują do Twojego domu, ponieważ wybór jest ogromny, ale także z tym, abyś posiadł ogólną wiedzę o zupełnie nowym świecie światła.Jak działają Philips Hue?

Philips Hue to najnowsze, inteligentne osiągnięcie w dziedzinie oświetlenia. Nie posiada prawie żadnych ograniczeń co do tego, z czym te żarówki i lampy mogą być zestawione oraz jaką atmosferę możesz rozprzestrzenić wokół nich w pomieszczeniach, w których są umieszczone – zbuduj niesamowity nastrój i baw się światłem! Tutaj możesz zsynchronizować światło z telewizorem lub muzyką, aby światło pasowało do dźwięku, też możesz wybierać spośród 16 milionów kolorów, a nawet – UWAGA - podłączyć do 50 urządzeń Hue do zestawu startowego. Produkty Hue są super łatwe w użyciu, a następnie jeszcze łatwiejsze do rozbudowy, bez instalacji czy żmudnego montażu. Możesz ustawić, aby światła wyłączały się, gdy wychodzisz z domu oraz włączyły się ponownie, gdy jesteś kilka metrów od domu, możesz je przyciemnić i jednocześnie włączyć kilka kolorów. Możesz mieszać zarówno biały Hue, jak i kolorowy Hue – a to wszystko sterować nimi za pomocą Twojego smartfona. Możesz bawić się odcieniami kolorów i stworzyć idealne nastrojowe oświetlenie, a nawet pasują one do Twoich lamp w domu, ponieważ musisz jedynie co wymienić tylko żarówki.


Zaczynamy — przewodnik konfiguracji dla nowego Philips Hue.

Sercem systemu Philips Hue jest Bridge. Podłączasz go do Wi-Fi, co jest opisane bardzo szczegółowo w załączonej instrukcji w pudełku. To naprawdę bardzo proste! Po zainstalowaniu bridge pobierz aplikację Philips Hue na swój telefon, jeśli chcesz z niej korzystać, no i możesz teraz zaprogramować żarówkę/-ki, aby świeciły tak, jak chcesz.

Aplikacja poprowadzi Cię krok po kroku przez konfigurację - sam byłem zaskoczony, jak to było łatwe i nie zajmuje czasu.

Bridge Philips Hue jest zgodny z technologią Apple Homekit, dlatego możesz również poprosić Siri o włączenie, wyłączenie lub przyciemnienie światła.

Jeśli nie chcesz używać smartfona lub tabletu do włączania i wyłączania światła, możesz dokupić pilota, który bardzo ułatwia sterowanie oświetleniem. Philips Hue dimmer switch można go łatwo zamontować na ścianie za pomocą wkrętów lub taśmy dwustronnej. Możesz także odpiąć sam przełącznik, ponieważ jest na magnes, a następnie zabrać go ze sobą po domu.

Przełącznik jest zasilany na baterie i dlatego nie wymaga instalacji - jest super inteligentny!
<hr><font size="+2">Philips Hue Bluetooth</font>


Philips Hue Bluetooth

Firma Philips Hue rozpoczęła działalność w 2020 roku, dodając Bluetooth do swoich lamp i źródeł światła. Powód jest dość prosty; Chcą dostosować się do użytkowników, którzy uważają, że Philips Hue może wydawać się trudny lub nie do opanowania. Dzięki technologii Bluetooth rozpoczęcie pracy z Philips Hue jest prostsze, a przez to łatwiejsze.

Dzięki technologii Bluetooth masz możliwość bezpośredniego podłączenia się lampami i źródłami światła, unikając w ten sposób kupna bridge Philips Hue. Wystarczy pobrać aplikację Philips Hue Bluetooth na smartfon, aktywować Bluetooth i gotowe. Chociaż produkty Hue mają wbudowany Bluetooth, nadal można je synchronizować razem z bridge Hue. Jeśli masz już bridge, Bluetooth nie robi dużej różnicy dla Ciebie i Twojego systemu.

Dla kogo Bluetooth Hue jest?


Bluetooth Hue jest dla tych, którzy jako nowy klient chcą szybko rozpocząć konfiguracje z telefonem i nie są zainteresowani większą rozbudową sieci. Możesz łatwo zacząć od zakupu kilku źródeł światła i wypróbowania ich w lampach, które już masz w domu.

Korzystne może być zastosowanie Bluetooth w pokoju dziecięcym, gdzie dzieci mają bezpośredni dostęp do źródła światła ze swojego smartfona lub tabletu. W ten sposób unikają podłączenia do innego systemu Hue w domu i dlatego mają kontrolę nad oświetleniem tylko we własnym pokoju. Może to być również starsza generacja, która kontroluje smartfon, ale nie potrzebuje pełnej konfiguracji Hue. Dzięki funkcji Bluetooth nie musisz mieć w domu połączenia Wi-Fi - wystarczy, że znajdziesz się w zasięgu Bluetooth około 12 metrów, a jednocześnie możesz sterować nawet 10 urządzeniami (przy pełnej konfiguracji, do systemu można podłączyć 50 urządzeń).


Philips Hue starterkit – Co to jest zestaw startowy?

Przy zakupie jednego Philips Hue starterkit White Ambiance dostajesz 2 szt. żarówki E27, która ma wszystkie znane efekty Hue, ściemniacz, który może być używany w domu i bridge, który jest urządzeniem, które łączy się z siecią WIFI, dzięki czemu możesz komunikować się między urządzeniem a inteligentnymi żarówkami/lampami. Zestaw startowy można również kupić bez ściemniacza, jeśli wolisz korzystać tylko ze smartfona.
Produkty Hue dostępne są również z gniazdkiem GU10. Philips Hue Color GU10 starterkit, zawiera 3 szt. kolorowych żarówek GU10 i bridge. Żarówki GU10 są również dostępne w tak zwanym Ambiance, czyli wszystkich rodzajach białych kolorów, od przyjemnej, ciepłej bieli do przytulnego oświetlenia, po chłodniejsze ożywiające oświetlenie do pracy - masz wszystkie możliwości w jednej żarówce!
<hr><font size="+2">Co to są taśmy LED Philips Hue LightStrips?</font>


Co to są taśmy LED Philips Hue LightStrips?

Philips Hue LightStrips to długa taśma LED, którą możesz bawić się w domu. Użyj LightStrips pod meblami, wzdłuż schodów, w szklanej szafce, w pokoju dziecięcym – jak daleko możesz sięgnąć wyobraźnią!

Możesz wyróżnić różne miejsca w pomieszczeniu i stworzyć pośrednie światło o pożądanych efektach. Jest niezwykle łatwa w instalacji, ponieważ mają taśmę z tyłu i dlatego wystarczy je przymocować tam, gdzie chcesz. Można go wygiąć i ukształtować dokładnie tak, jak chcesz i przyciąć w miejscach, aby uzyskać żądaną długość, a na końcu podłączyć go do gniazdka i nawiązać połączenie z bridge – i jest gotowy do użytku