Jaime Hayon

Urodził się: 1974 w Madrycie
Znane prace: Wazy Ikebana dla Fritza Hansena i lampy Formakami dla &tradition. Krzesła Jaime Hayona: Lounge Chair JH97 dla Fritza Hansena and Elefy Chair dla &tradition
Wykształcenie: Industrialny design w Istituto Europeo di Design (Europejskim Instytucie Wzornictwa)

Hiszpański projektant i artysta Jaime Hayon urodził się w Madrycie w 1971 roku. Jego wykształcenie w zakresie wzornictwa industrialnego miało ogromny wpływ na jego projekty, od prostych mebli po bardziej eleganckie lampy.

Słynie on z tego, że zawsze znajduje nowe perspektywy i przesuwa granice sztuki i designu. Poza talentem do łączenia przedmiotów z funkcjonalnością, Jaime Hayon potrafi projektować produkty z osobowością i historią. Odnosząc się do tematu swojej pracy, mówi, że ważne jest, aby pamiętać, że jego kompozycje są tworzone przez ludzi dla ludzi. Jego zdaniem projekty powinny działać prowokująco i sprawiać, że użytkownik czuje się swobodnie.

Jaime Hayon Studio

W 1997 roku, po ukończeniu studiów z industrialnego designu, poszedł do Fabrica: akademii projektowania i komunikacji wspieranej przez Benettona. Szybko awansował po szczeblach kariery od studenta do szefa działu projektowego. Osiem lat później Jaime postanowił spróbować swoich sił w otwarciu pracowni, którą nazwał Hayon Studio. Nie zajęło mu dużo czasu, aby odnieść sukces – początkowo w designerskich zabawkach, ceramice i meblach, a później w dekoracji i instalacjach.

Hayon Studio ma siedzibę w Walencji w Hiszpanii. Prace designera pojawiały się w najbardziej prestiżowych publikacjach poświęconych sztuce i wzornictwu na świecie, a także zdobył on wiele nagród, w tym Elle Decoration International Design Award. Time Magazine ogłosił go jednym ze 100 najważniejszych twórców naszych czasów, a Wallpaper Magazine uznał go za jednego z najbardziej wpływowych twórców ostatniej dekady.

Jamie Hayon i Fritz Hansen

Projekty Jaime Hayona idealnie wpisują się w DNA marki Fritz Hansen, która skupia się nie tylko na jakości i ergonomiczności, ale także na estetyce. W połączeniu z wysoką funkcjonalnością, Hayon tchnie osobowość w każdy projekt, nadając mu duszę, którą użytkownik może się w taki czy inny sposób odczuć. Widać to wyraźnie w jego wazonach, które pozwalają ułożyć cięte kwiaty w oszałamiający bukiet. Sama waza jest bardzo dekoracyjna i wygląda pięknie, niezależnie od tego, czy jest wypełniony kwiatami, czy pusty. Warto również sprawdzić Happy Hook Hayona. Funkcjonalny haczyk ma łamaną konstrukcję, która jest wyraźnie inspirowana buźką smiley, którą wszyscy znamy i kochamy.

Znajdź tutaj akcesoria do domu Jaime Hayona od Fritza Hansena

Jaime Hayon i &tradition

Asortyment &tradition obejmuje niektóre z popularnych lamp Formakami od Jaime Hayona. Oświetlenie to inspirowane jest tradycyjnymi lampami z papieru ryżowego najczęściej kojarzonymi ze stylem japońskim. Sam projektant mówi, że Formakami reprezentuje moment, w którym „przeszłość staje się teraźniejszością”. Lampa łączy w sobie piękne, wygodne światło, które przenika przez cienki materiał, z nowoczesnym skandynawskim wyrazem.

Znajdź tutaj akcesoria do domu Jaime Hayona z &tradition
Pokaż 17 z 17 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.