Pokaż 36 z 525 produktów

Odwzorowanie kolorów

Mówiąc o żarówkach, należy pamiętać o określeniu RA, które oznacza, jak dobrze światło odwzorowuje kolory. Zwykłe światło dzienne ma 100 RA i dzięki temu doskonale odwzorowuje kolory. W żarówce halogenowej RA wynosi zwykle 99, co odpowiada niemal idealnemu odwzorowaniu kolorów. W żarówce LED RA wynosi zwykle 80-95, co oznacza, że ​​oddawanie barw jest nieco gorsze. W zupełnie zwyczajnym domu nie ma znaczenia, jeśli po prostu wybierzesz RA co najmniej 80, kolory będą w porządku, a światło takie, jakie powinno być.Żarówki LED są bardzo popularne i nie bez powodu. Światło żarówki LED jest podawane w lumenach, a nie w watach, jak w przypadku innych żarówek. Poniższe informacje dotyczą watów przeliczonych na lumeny:

15W = 140 lumenów, 

25W = 250 lumenów, 
40W = 470 lumenów, 
60W = 800 lumenów, 
75W = 1050 lumenów, 
100W =1520 lumenówŻarówka LED jest bardzo ekonomiczna i zużywa bardzo mało energii. Jest to więc oczywisty wybór np. na zewnątrz, gdzie światło musi świecić przez dłuższy czas. Ma bardzo długą żywotność, więc choć jest trochę droższy w zakupie, szybko się zwraca, ponieważ rzadko trzeba ją wymieniać.

Żarówka LED ma wiele zalet, a kilka wad to, że RA jest niższy w przypadku diod LED niż w przypadku halogenów, a zatem może dawać zimne białe światło, co nie jest preferowane. Jeśli kupisz kolor Warm White i RA co najmniej 80, nie powinno to stanowić problemu.

Posiadamy żarówki LED m.in. GN, e3light, Muuto, DuraLamp, Philips, Vita, Megaman, Raxon, Tala i wiele innych.Żarówki halogenoweWielu wybiera też klasyczną żarówkę halogenową, a u nas znajdziesz żarówki halogenowe na każdą okazję. Żarówka halogenowa ma współczynnik RA równy 99, dzięki czemu niemal idealnie odwzorowuje barwy i zapewnia ciepłe i przyjemne światło.

Żarówka halogenowa jest tańszym wyborem, ale ma też znacznie krótszą żywotność niż żarówki LED. Żarówka również bardzo się nagrzewa podczas użytkowania i zużywa więcej energii niż dioda LED.

Posiadamy żarówki halogenowe m.in. Flos, Gubi, GN, e3light, Philips, Dura Lamp i wiele innych.Żarówki dekoracyjneObecnie istnieje wiele lamp, w których żarówka jest widoczna i jest prawie tak samo ważną częścią wyglądu lampy, jak sama lampa. Dlatego u nas znajdziesz bogaty wybór pięknych i dekoracyjnych żarówek do wszelkiego rodzaju lamp.

Posiadamy zarówno dekoracyjne żarówki LED jak i halogenowe takich marek jak Tala, Tivoli Lights, e3light, Plumen, Philips, Megaman i wiele innych.

Philips Hue — żarówki przyszłości

Philips we współpracy z Apple zaprojektował Philips Hue, który można chyba określić jako światło przyszłości. Tutaj możesz pobrać aplikację i we współpracy ze specjalnie opracowanymi żarówkami możesz samodzielnie ustawić i kontrolować swoje światło, tak jak chcesz, z niewyobrażalnymi możliwościami, w tym 16 milionami różnych kolorów.

To przełom w rozwoju żarówek, ponieważ teraz jest to możliwe po prostu za pomocą odpowiedniej żarówki, do czego wcześniej trzeba było mieć zarówno ściemniacz, jak i timer. Możesz także użyć Philips Hue jako środka zapobiegającego włamaniom, ponieważ możesz ustawić, aby światło włączało się i wyłączało o różnych porach iw różnych pokojach, gdy nie ma Cię w domu.

Szeroki wybór żarówek

Mamy wiele różnych rozmiarów gwintów, w tym najpopularniejsze E27, E14, G9 i GU10, ale także bardziej specjalne, takie jak GU5.3, R7S i G23, można znaleźć w naszym dużym asortymencie.

Posiadamy również duży wybór świetlówek, żarówek i żarówek energooszczędnych.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.