Philippe Starck

Urodził się: 1968
Najbardziej znane prace: Myszka dla Microsoft, statek kosmiczny dla Virgin Galactic, lampy Gun, lampy K-tribe, lampy Romeo Moon, lampy Miss Sissy, lampy Miss K, lampy Rosy Angelis, lampy Arcihmoon dla Flos
Wykształcenie: Projektant

Historia
Największe muzea świata nie mogą się mylić. Paryż, Nowy Jork, Monachium, Londyn, Chicago, Kioto, Barcelona – wszystkie prezentują dzieła mistrza. W ten sam sposób długa lista nagród opowiada historię jego pracy – Designer Of The Year, Grand Prix za Industrialny Design, Oskar za Design, Officier des Arts et des Lettres i wiele innych.

Niektóre z najbardziej znanych prac Philippe'a Starcka obejmują kolekcje lamp Gun, K-tribe, Romeo Moon, Miss Sissy, Miss K, Rosy Angelis i Arcihmoon firmy Flos.

Kiedy doświadczamy miejsca lub przedmiotu zaprojektowanego przez Philippe'a Starcka, wkraczamy w świat fantazji i niespodzianek z wszystkich czterech stron. Od ponad trzech dekad ten wyjątkowy i wszechstronnie utalentowany twórca, projektant i architekt jest częścią naszego codziennego życia. Jego nietradycyjne obiekty – których głównym celem jest bycie znakomitymi, a nie pięknymi – gromadzą nowych odbiorców i odkrywają coś lepszego.

Ojciec Philippe'a Starcka, wynalazca i inżynier lotnictwa, zainspirował go pragnieniem tworzenia i zdolnością do marzeń. Wiele lat i prototypów później projektant został zaproszony do pracy dla prezydenta Francji François Mitterranda. Wtedy też zaczął tworzyć meble dla wiodących włoskich i międzynarodowych firm projektowych.

Philippe Starck projektuje swoje hotele i restauracje w taki sam sposób, jak reżyser robi film. Tworzy scenariusze, które przenoszą gości z szarej codzienności do pełnego wyobraźni mentalnego świata twórczości. Te hotele i restauracje stały się ponadczasowymi ikonami i dodały nowy wymiar do życia w globalnym mieście.

Philippe Starck wierzył w moc zieleni – na długo zanim organiczność stała się modna – z szacunku dla Ziemi. Niedawno opracował rewolucyjną koncepcję „demokratycznej ekologii”, tworząc turbiny wiatrowe do użytku domowego (i w przystępnej cenie), po których wkrótce pojawią się statki zasilane energią słoneczną i samochody na ogniwa wodorowe.

Philippe Starck jest niestrudzonym i zbuntowanym obywatelem i uważa za swój obowiązek dzielenie się swoją etyczną i radykalną wizją bardziej sprawiedliwego świata. Jest dostrojony do naszych marzeń, pragnień i potrzeb – czasami zanim sami sobie z tego uświadomimy. Dotyka nas wyrafinowaną i inteligentną pracą, ale przede wszystkim porusza nas dlatego, że wkłada serce w trud tworzenia przedmiotów, które są świetne, zanim staną się piękne.

„Lubię otwierać drzwi do ludzkich umysłów”. - Philippe Starck
KTribe S2/S3 Lampa Wisząca Alu/Silver- Flos
Wybierz wariant dla stanu magazynowego
KTribe S2/S3 Lampa Wisząca Alu/Bronze - Flos
Wybierz wariant dla stanu magazynowego
Romeo Moon S2 Lampa Wisząca - Flos
RRP PLN 3 185,00
Znowu w magazynie 12-06-2023
KTribe S2/S3 Lampa Wisząca Smoke - Flos
Wybierz wariant dla stanu magazynowego
Pokaż 36 z 57 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z #takmistrzlamp
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.