Michael Anastassiades

Urodził się: 1967 na Cyprze
Znane prace: Głośnik Beosound Edge od B&O, Tube Chandelier, kolekcje IC Light, i  String Light c, oraz lampy wiszące Arrangement od włoskiego Flos.
Wykształcenie: Inżynier lądowy z Imperial College of Science Technology & Medicine w Londynie, a następnie magister projektowania przemysłowego z Royal College of Art.

Już jako dziecko Michael był zafascynowany niesamowitymi rozwiązaniami oświetleniowymi Flos. Dorastał w małym miasteczku na Cyprze, w którym mieścił się sklep z lampami. Często w nim bywał, aby podziwiać wiele rozwiązań oświetleniowych włoskiej marki.

Piękne i odważne lampy często inspirowane są codziennymi chwilami — od żonglera doskonale balansującego kulkami po sposób, w jaki przewody elektryczne łączą słupy elektryczne w krajobrazie. Eleganckie oświetlenie, które zarówno daje komfortowe światło, jak i ma rzeźbiarski wyraz, niezależnie od tego, czy jest włączone, czy wyłączone. Na pierwszy rzut oka projekty wydają się niezwykle minimalistyczne, ale często są zaskakująco szczegółowe, z dmuchanym szkłem, dopasowanymi metalami i eleganckimi efektami świetlnymi.

Michael Anastassiades i Flos
Kariera designera w oświetleniu rozpoczęła się od dylematu. Właśnie wprowadził się do swojego pierwszego domu w Londynie, ale nie mógł znaleźć światła, którego szukał. Postanowił więc zaprojektować lampy do swojego domu. Jego współpraca z Flos zaczęła się w 2011 roku, kiedy ówczesny dyrektor zarządzający Piero Gandini przebywał w Nowym Jorku. Nagle zauważył ekscytujący przedmiot – lampę, która nie wyglądała jak tradycyjna. Zdobył dane kontaktowe do projektanta, którym okazał się Michael Anastassiades. Ich pierwsze spotkanie trwało 20 minut i miało miejsce podczas jazdy taksówką, ale to wystarczyło, by nawiązać współpracę.

Pomimo wczesnego pragnienia bycia „kreatywnym”, ojciec i matka Anastassiadesa mieli inne plany związane z jego edukacją. Miał zrobić dyplom, który gwarantowałby pracę w finansach lub marketingu. Jego rodzice uważali, że stopnie z przedmiotów twórczych i artystycznych zawsze prowadzą do nieudanej kariery, nigdy do sukcesu. Michael musiał uczyć się czegoś praktycznego, aby zawsze mieć na czym się oprzeć, więc postanowił studiować inżynierię lądową.

Studiując inżynierię lądową w College of Science Technology & Medicine w Londynie, zwrócił uwagę na pobliską Royal College of Art. Po ukończeniu nauki natychmiast złożył w niej podanie o przyjęcie na studia magisterskie z wzornictwa przemysłowego i tak zainteresował się projektowaniem. Swoje studio założył w Londynie w 1994 roku i od tego czasu konstruuje zaawansowane technicznie, ale niesamowicie piękne produkty.

Obecnie jego projekty są częścią stałych wystaw na całym świecie. Jego prace są reprezentowane w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, Victoria & Albert Museum w Londynie oraz MAK w Wiedniu.
Copycat Lampa Stołowa Złota - Flos
RRP PLN 3 604,00
Na stanie teraz
Coordinates S1 Lampa Wisząca - Flos
RRP PLN 9 807,00
Na stanie teraz
Overlap S1 Lampa Wisząca - Flos
RRP PLN 11 414,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC T1 High Lampa Stołowa Matowa Czarna - Flos
RRP PLN 2 617,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Coordinates S3 Lampa Wisząca - Flos
RRP PLN 16 139,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC F2 Outdoor Stainless Steel (Occhio Di Pernice Marble) - Flos
RRP PLN 10 029,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Coordinates F Lampa Podłogowa - Flos
RRP PLN 8 375,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Coordinates S1 Lampa Wisząca Moon Grey - Flos
RRP PLN 9 807,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC T2 Lampa Stołowa w Kolorze Chromu - Flos
RRP PLN 3 338,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC S1 Lampa Wisząca w Kolorze Chromu - Flos
RRP PLN 2 507,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC C/W1 Lampa Ścienna/Sufitowa w Kolorze Chromu - Flos
RRP PLN 2 474,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC C/W1 Lampa Sufitowa/Ścienna Matowa Czarna - Flos
RRP PLN 2 474,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Pokaż 36 z 79 produktów
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.