IC

Wieloletnia współpraca włoskiej marki oświetleniowej Flos z projektantem Michaelem Anastassiadesem rozpoczęła się w 2014 roku. Zaowocowała ona między innymi niezwykle elegancką i wyrazistą serią lamp IC. Piękne i odważne lampy IC zostały zaprojektowane z inspiracji filmem, w którym żongler balansuje z piłkami na ramionach i dłoniach. Kulisty klosz lampy, który idealnie równoważy się na smukłym stojaku, odwzorowuje moment, w którym żongler niemal magicznie balansuje z kulkami na czubkach palców. Klimatyczna lampa pasująca zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wystroju.
IC S1 Lampa Wisząca Burgundy - Flos
RRP PLN 2 319,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC C/W1 Double Lampa Sufitowa/Ścienna Czarna - Flos
RRP PLN 2 809,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC C/W2 Double Lampa Sufitowa/Ścienna w Kolorze Chromu - Flos
RRP PLN 3 619,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC C/W1 Double Lampa Sufitowa/Ścienna Burgundowa - Flos
RRP PLN 2 809,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
IC S2 Lampa Wisząca Burgundy - Flos
RRP PLN 3 089,00
Na stanie teraz
IC F2 Lampa Podłogowa Burgundy - Flos
RRP PLN 5 499,00
Oczekiwany u nas za: 14 - 16 dni
Pokaż 36 z 46 produktów
Włoska marka Flos znana jest z jakości, innowacyjnych produktów i designu, które jest stylowe i eleganckie. Innymi słowy, Flos w szczególności zasługuje na włoski znak jakości „Made In Italy”. Ich projekt stanowi wyzwanie dla zwykłego rozumienia formy i funkcji, a jednocześnie pozostaje w obrębie ekspresji, która jest estetycznie piękna. Jeśli chcesz, przeczytaj tutaj i zobacz więcej lamp od Flos tutaj

Michael Anastassiades dla Flos

Michael Anastassiades jest uosobieniem elegancji i innowacji w pięknym połączeniu. Dzięki wykształceniu w Royal College of Art w Londynie i własnej pracowni projektowej ma solidne doświadczenie.  

Już w młodości Michael był zafascynowany fantastycznym oświetleniem Flosa. Dorastał w małym miasteczku na Cyprze, gdzie był sklep z lampami i oświetleniem. Tutaj często chodził, aby podziwiać wiele świateł, które pochodziły z włoskiego wzoru. Współpraca z FLOS w 2014 roku była niemal zwieńczeniem wieloletniej pracy z oświetleniem i designem. Jego projekt z łatwością wpasowuje się w ofertę Flosa, w której lampy są pełne ekspresji i atmosfery - dzięki odważnym wyborom materiałów oraz wyrazistemu wzornictwu.

Dziś jego prace prezentowane są na wystawach stałych na całym świecie. Zarówno w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Art Institute of Chicago, Victoria & Albert Museum w Londynie oraz MAK w Wiedniu.
Podziel się swoimi zdjęciami z #takmistrzlamp
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.