Panthella

Seria Panthella bazuje na lampie stołowej Panthella z 1971 roku. Znany wówczas projektant Verner Panton chciał stworzyć lampę o organicznych kształtach, która odbijałaby światło nie tylko w kloszu, ale również w podstawie. Wynik mówi sam za siebie – cała seria składa się dziś z lampy stołowej w różnych rozmiarach, lampy podłogowej Panthella i najnowszego członka rodziny: Panthella Portable.

Przyjemne rozproszone światło lampy może być używane w całym domu. Lampa podłogowa idealnie pasuje zarówno do salonu jak i sypialni, gdzie elegancki i delikatny wygląd nadaje lampie ponadczasowego charakteru. Kultowa lampa stołowa pięknie prezentuje się na każdym stole lub komodzie. Jeśli chcesz umieścić ją na półce lub na parapecie, masz do wyboru Panthella Mini lub z akumulatorem - Panthella Portable - którą można łatwo przenosić po całym domu.
Panthella MINI Opal - Louis Poulsen
RRP PLN 2 195,00
Na stanie teraz
Panthella MINI Pomarańczowa - Louis Poulsen
RRP PLN 2 195,00
Znowu w magazynie 09-06-2023
Panthella Lampa Stołowa - Louis Poulsen
RRP PLN 3 539,00
Znowu w magazynie 06-06-2023
Pokaż 22 z 22 produktów
W latach 50. i 60. większość duńskich architektów i projektantów pracowała z drewnem i innymi naturalnymi materiałami. Verner Panton miał upodobanie do nowych materiałów, takich jak stal, plastik, pleksi i włókno szklane. Jego praca z materiałami sprawiła, że stał się pionierem w dziedzinie projektowania, podobnie jak stosowanie form organicznych.

Lampa stołowa Panthella – 1971

W 1971 roku Panton, we współpracy z Louisem Poulsenem, opracował Panthellę w kształcie kopuły. Projekt, który dzięki swoim organicznym kształtom odbija światło w kloszu i podstawie lampy, po czym miękkie światło jest wysyłane do pomieszczenia w kierunku 360 stopni. Lampa stołowa Panthella jest nadal jedną z najbardziej znanych lamp Vernera Pantona. Dzięki wysokości 58 centymetrów i średnicy 40 centymetrów lampa idealnie pasuje na komodę lub mały stolik.

Lampa podłogowa Panthella – 1971

Lampa podłogowa została również wprowadzona na rynek w 1971 roku, ma wysokość 130 centymetrów i średnicę 50 centymetrów. Podobnie jak lampa stołowa, zapewnia piękne oświetlenie pomieszczenia. Umieść ją obok sofy lub fotela, aby uzyskać przyjemne światło do czytania.

Panthella Mini – 2016

Z okazji 90. rocznicy urodzin Pantona (1926-1998) Louis Poulsen zdecydował się na wprowadzenie na rynek lampy stołowej Panthella Mini. Mini Panthella to pomniejszenie oryginalnego projektu Pantona, a dzięki 25 centymetrom średnicy jest bardzo wszechstronną lampą. Została wyprodukowana z metalowym abażurem, co było pierwotnym życzeniem Pantona, ale z przyczyn technicznych nie było to możliwe w 1971 roku. Metalowy klosz jest lakierowany na różne przyciągających wzrok kolory, których punktem wyjścia był ostatni projekt Vernera Pantona z 1998 roku „Światło i kolor”, który został wystawiony na Trapholt w Kolding. Wersja mini dostępna jest również z klasycznym akrylowym kloszem. Kultowy design został zaktualizowany za pomocą technologii LED, ale jest wierny oryginalnym rysunkom.
Podziel się swoimi zdjęciami z #takmistrzlamp
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.