KAISER Idell Lampy

Pierwsza lampa KAISER Idell, lampa stołowa KAISER Idell 6631, została zaprezentowana już w 1936 roku przez niemieckiego producenta Gebr. Kaiser & Co. Została zaprojektowany przez Christiana Della i od tamtej pory jest szlachetnym symbolem technicznej precyzji i doskonałego doboru materiałów.Seria KAISER Idell stała się ponownie popularna zwłaszcza w połączeniu ze stylem skandynawskim, w którym nowoczesne stało się wyposażanie domu w charakterystyczne klasyczne wzornictwo z historią. Zwróć szczególną uwagę lampa stołowa KAISER Idell 6631T Luksus, czyli edycja specjalna, która wystartowała na początku 2019 roku w związku z obchodami 100-lecia ruchu Bauhaus. Nowa wersja ponadczasowej lampy stołowej jest wykonana w matowej czerni z detalami z mosiądzu, co szczególnie pasuje do skandynawskiego wzornictwa, które nadal jest hitem na całym świecie.
Pokaż 36 z 39 produktów

Christian Dell

To był niemiecki złotnik, Christian Dell, który zaprojektował lampę. Stało się to na tle innowacyjnego i rewolucyjnego wynalazku – przegubu kulowego! Koncepcja została szybko opatentowana, tak że technika mogła być używana tylko przez firmę Gebr. Kaiser & Co. Dziś nadal używasz tych przegubów kulowych, których funkcją jest możliwość poluzowania przegubów i dostosowania lampy do własnych potrzeb oraz życzeń.

Christian Dell był jedną z kluczowych postaci tworzących styl Bauhaus. W latach 1922 – 1925 kierował warsztatem metalowym Bauhaus, który rozwijał nowatorskie konstrukcje. Kiedy w 1926 roku zaprojektował lampę stołową KAISER Idell, zmieniło to historię projektowania, a popularna lampa stała się ikoną okresu Bauhaus. Lampa otrzymała wtedy swoją nazwę KAISER z fabryki, w której lampa została wyprodukowana, natomiast słowo Idell jest połączeniem nazwiska projektanta i słowa idea.


KAISER Idell i Fritz HansenW 2010 roku przejęto producenta mebli Fritz Hansen i prawa do produkcji lamp KAISER Idell. Walory projektowe lampy były zbliżone do mebli Fritza Hansena, dlatego całkiem naturalnie wpasowała się w ich kolekcję mebli. Jak widać na poniższym zestawieniu, od tego czasu poszerzyli oni serię KAISER Idell o lampy podłogowe, kinkiety i lampy wiszące.Lampa KAISER Idell stała się naprawdę znana, gdy pojawiła się w niemieckim serialu detektywistycznym „Komisarz”, gdzie znalazła swoje miejsce na biurku słynnych policjantów z telewizji. Stąd też zyskała przydomek „Lampa Komisarza”.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.