Designerskie lampy do pokoju dziecięcego i dla dzieci

Na Mistrzlamp.pl znajdziesz przeurocze, przytulne i designerskie lampy do pokoju dziecięcego, w których nie ma kompromisów pod względem jakości i bezpieczeństwa. Nasze dzieci zasługują na najlepsze oświetlenie, a znajdziesz je właśnie tutaj – u nas. Przeczytaj nasz przewodnik i daj się zainspirować - zdobądź ciekawe pomysły na pokój swojego dziecka.

Zobacz naszą bogatą i bardzo ciekawą ofertę lamp dla dzieci tutaj

Czy lampy dziecięce powinny być LED?

Decyzja należy do Ciebie - my możemy tylko podpowiedzieć i przedstawić zalety diod LED. LED jest niezwykle energooszczędna, dzięki czemu możesz z łatwością pozostawić światło włączone przez całą noc, nie myśląc o rachunkach za prąd. Kolejną zaletą – żarówki nie nagrzewają się jak te stare, więc Twoje dzieci są bezpieczne i nie poparzą się dotykając ją. Oprócz energooszczędności LED mają również długą żywotność - z reguły mówią, że 25 000 godzin. Zdecydowanie polecamy LED – nie tylko w pokoju dziecięcym, ale w całym domu.

Myślisz o oświetleniu LED do Twojego domu, wtedy możesz znaleźć całą naszą ofertę tutaj.

Designerskie lampy w pokoju dziecięcym - nasza najlepsza oferta.

Designerskie lampy w pokoju dziecięcym - nasza najlepsza oferta.

Naszym najlepszym wyborem lamp do pokoju dziecięcego są urocze i cudowne stworzenia z Mr Maria. Zwierzątko Nanuk w chłopięcym pokoju czy też Miffy w dziewczynki pokoju – to jest totalny hit!

Lampy od Mr Maria można ściemniać za pomocą małego okrągłego pokrętła, który można przyciemnić do prawie całkowitego wyłączenia. Możesz je mieć włączone przez całą noc przy najniższej mocy, a ponieważ jest to dioda LED, nie musisz myśleć o zużyciu energii ani bezpieczeństwie.
Nanuk - tutaj widać dużego i uroczego niedźwiedzia polarnego mierzącego 41 cm. W godzinach wieczornych rozprowadza ciepłe i nastrojowe światło, a w ciągu dnia ładnie ozdabia, gdy jest wyłączony - słodki przyjaciel, który pokocha każde dziecko.

Miffy, Nanuk i wszystkie inne urocze zwierzęta z Mr Maria, jest oczywiście przetestowany i zatwierdzony! Jak zapewne widzisz, lampy Mr Maria to po prostu dobry wybór, ponieważ nie musisz martwić się o bezpieczeństwo ani rachunek za prąd, a sama lampka też się nie nagrzewa, więc możesz się przytulać i „całować” – czyli na co ma ochotę dziecko. Wiemy, że będzie najlepszym przyjacielem Twojego dziecka.

Zdjęcia pochodzą z profilu na Instagramie @bytved

Inną popularną lampą w pokoju dziecięcym jest Eos od marki UMAGE. Lampa z piór, jak wielu ją nazywa, to ładna i puchata lampa, która z pewnością pasuje do wielu miejsc w domu, ale przede wszystkim w pokoju dziecięcym.

Zestaw – wedle uznania - dobrany z kolorową żarówką od marki Philips Hue i wtedy wybieraj spośród 16 milionów kolorów, którymi możesz sterować za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie.
Eos jest dostępny w kolorze białym, brązowym i szarym, a także w wielu rozmiarach i możesz wybrać czy wisząca, stojak na stół, jako lampa podłogowa lub na ścianę. Kolejną nowością jest kinkiet Eos, który może być również opcją w pokoju Twojego dziecka.

Znajdź cała serię Eos od marki Vita tutaj.

Zdjęcie pobrane z Pinterest

Jeśli mamy polecić lampę sufitową, niech tak będzie - Being od marki Philips Hue, czyli piękna i ponadczasowa lampa posiadająca wiele funkcji. Posiada wbudowaną diodę LED i można nią sterować za pomocą tej samej aplikacji, co w przypadku kolorowych żarówek – jeśli uważasz, że jest to zbyt techniczne, mimo że jest niewiarygodnie proste, dołączony jest pilot zdalnego sterowania ze stałymi ustawieniami.

Being lampa sufitowa ma White Ambiance, co oznacza, że zapewnia białe światło, które możesz dostosować w zależności od tego, czy chcesz mieć zimne, czy ciepłe światło. Posiada 4 nadruki, które dają 4 różne kolory bieli. Oprócz możliwości regulacji stopnia Kelvina możesz również przyciemnić lampę za pomocą pilota. Lampa sufitowa zapewnia bezpośrednie światło skierowane w dół, ale także z boku, co oznacza, że światło pada na sufit, a następnie odbija się w dół i na zewnątrz pomieszczenia. Super inteligentna i piękna lampa sufitowa.
Ważne jest by wpomnieć o Light Strips, które także są od marki Philips Hue. Tworzą niesamowicie dużo możliwości, które dzięki firmie Philips Hue, są po prostu genialne i proste w montażu.

Light Strips można zginać i kształtować dokładnie tak, jak chcesz, można po prostu przycinać na znakach, aby uzyskać żądaną długość, a na koniec podłączasz je do przełącznika i ustanawiasz połączenie z mostem – łatwiej już nie może być!
Możesz wyróżnić różne miejsca w pomieszczeniu i stworzyć pośrednie światło o pożądanych efektach. Instalacja Hue Light Strips jest niezwykle łatwa, ponieważ mają one taśmę klejącą z tyłu i dlatego wystarczy je przymocować tam, gdzie chcesz.

Zamocuj go wokół łóżka dziecka, biurka lub pod komodą. Możesz zakodować światło, aby powoli włączało się rano lub powoli ściemniało się wieczorem. Znowu masz 16 milionów kolorów i możesz dostosować siłę, sprawić, by np. migała i wiele, wiele więcej.

Możliwości jest wiele - więc puść wodze fantazji i baw się światłem!

Warto wiedzieć o oświetleniu w pokojach dziecięcych.

Istnieje kilka sposobów na oświetlenie w pokoju dziecięcym. Większość ma lampę sufitową, która jest twoim podstawowym oświetleniem. Dodatkowo możesz mieć przytulne oświetlenie i lampkę nocną, aby w pokoju nie było zbyt ciemno przed snem – kiedy podstawowe oświetlenie jest wyłączone. Jeśli Twoje dziecko jest starsze i musi odrobić pracę domową lub być może zanurzyć się w artystycznym świecie malowania czy rysunków, lampa biurkowa jest również dobrą inwestycją.

Jeśli chcesz, aby lampka nocna była zamontowana na ścianie przy łóżku Twojego dziecka, upewnij się, że nie masz bezpośredniego oświetlenia, aby dziecko nie było oślepione. Jeśli masz małe dziecko, wybierz lampę, w której źródło światła jest ukryte za kloszem, ponieważ Twoje dziecko nie może mieć możliwości dosięgnięcia żarówki. Zapraszam do wyboru ściemnianej lampki nocnej, ponieważ to fajne, że można regulować jasność w razie potrzeby.
Możesz również wybrać lampę podłogową, na przykład od Mr Maria, jak opisano powyżej - będziesz miał lampę, którą Twoje dziecko pokocha, z możliwością ściemniania, ze światłem LED, nienagrzewającą się, która oczywiście została przetestowana i zatwierdzona.

A teraz pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby lampa była atestowana! Wiele osób kupuje imitacje m.in. Miffy i innych uroczych dziecięcych lampek na różnych stronach z gadżetami m.in. E-bay, a większość z nich nie jest wykonana z zatwierdzonego materiału tj. lampa może być toksyczna, nie ma atestu bezpieczeństwa i może stanowić zagrożenie pożarowe!

Cena za oryginały jest oczywiście nieco wyższa niż za kopię, ale wtedy masz też pewność, że wszystko jest w porządku, a to zawsze jest ważne, szczególnie jeśli chodzi o nasze ukochane maluchy!