Joan Gaspar

Urodził się: 23 września 1966
Prace: Kolekcje lamp Ginger i Plaff-on
Wykształcenie: Design Industrialny na Artes y Oficios w Barcelonie

Współpraca między Joanem Gasparem i Marsetem rozpoczęła się w 1996 roku i od tego czasu Gaspar opracowuje nowe przedmioty i kieruje firmę projektową w nowych kierunkach. Przedsiębiorstwo od dziesięcioleci znane jest z tego, że nie jest tylko przeciętną marką produkującą lampy, ale raczej innowacyjną designerską firmą z szeroką gamą ekskluzywnych produktów o doskonałej jakości. A to coś, co Joan Gasper zawsze doceniał, jeśli chodzi o oświetlenie i design.

Joan Gaspar urodził się w Barcelonie w 1966 roku. Tam się wychował, a jego zainteresowanie projektowaniem i tworzeniem lamp zaczęło rozwijać się w 1988 roku, kiedy rozpoczął współpracę z VAPRO SA. W swojej karierze współpracował z wieloma firmami projektowymi, w tym Roca, Resol, Made Design i Marset. Chociaż jego styl projektowania stale się rozwija, pozostał wierny swoim minimalistycznym początkom.

Wśród jego prac jest popularna lampa ścienna Plaff-on zaprojektowana dla Marset. Kinkiet wykonany jest z wysokiej jakości aluminium i dmuchanego szkła opalowego. Kompaktowy kształt lampy wyróżnia ją i zapewnia miękkie oświetlenie każdego korytarza.
Pokaż 36 z 62 produktów

O Marsecie – Joan Gaspar

Od lat czterdziestych Marset wytwarza lampy w oparciu o swoją definicję dobrego designu: produkt o klasycznych liniach, który tworzy piękny blask z różnorodnymi efektami. Hiszpańska rodzinna firma znana jest z ekskluzywnej oferty designerskich lamp o najwyższej jakości i imponującej trwałości.

FollowMe to jedna z najpopularniejszych lamp oferowanych przez Marset. Dekoracyjną lampę stołową możesz nosić po domu lub na tarasie, w zależności od tego, gdzie potrzebujesz światła. Wbudowany akumulator można ładować przez USB, a lampa zapewnia przytulne oświetlenie nawet przez 20 godzin. Oświetlenie to to tylko jeden z przykładów, że Marset skupia się nie tylko na samym produkcie, ale także na świetle – na kreowaniu i podnoszeniu jakości życia konsumentów.

Joan Gaspar wykłada w Elisava School of Design w Barcelonie, koncentrując się na materiałach i technologiach stosowanych we wzornictwie przemysłowym. W 2002 roku otworzył profesjonalne studio projektowe w Barcelonie, które współpracowało z różnymi firmami w celu opracowania nowych koncepcji. Twórcę bardzo interesowało pokazanie procesu od pomysłu do produktu końcowego i zademonstrowanie, jak osiągnąć pożądany efekt.

Joan Gasper ma na swoim koncie wiele nagród za wzornictwo, w tym nagrodę Interior Design Best of Year 2017 za kolekcję Jaima. Ta kolekcja lamp zewnętrznych miała na celu stworzenie abażuru do użytku na zewnątrz. Został on wykonany z tkaniny poliestrowej powlekanej PVC, aby zachować wygląd i jakość oświetlenia wewnętrznego.
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.