Flowerpot

Seria Flowerpot jest inspirowana rewolucją Flower Power lat 60. i 70., a &tradition nadal sprzedaje ten klasyk do dziś. Oryginalne lampy i kolory, które zostały wymyślone przez Vernera Pantona, zostały nieco urozmaicone nowościami, takimi jak miedź i jasnoszary mat.

Po wypuszczeniu Flowerpot trudno było nie zauważyć, że w restauracjach i na wystawach wisi kolorowa, zabawna i „wesoła” lampa wisząca, a bardzo szybko zawisła również w każdym domu. I stopniowo lampa wisząca VP1 stała się częścią rodziny dzięki pojawieniu się dużej lampy wiszącej VP2 oraz dwóch lamp stołowych znanych jako VP3 i VP4.

Flowerpot, z dwoma zawieszonymi naprzeciw siebie okręgami, od dawna udowadnia swoje trwałe walory projektowe i wpisuje się w nasze czasy, a także w szczęśliwe lata 60. Średnica górnej kuli jest dokładnie dwa razy większa niż dolnej, co oznacza, że ​​są w idealnej równowadze.

Wygrała Gute Form Bundespreis w 1972 roku.
Pokaż 36 z 88 produktów

Verner Panton, Flowerpot i &tradition

Już w 1968 roku znany duński projektant Verner Panton zaprojektował jedno ze swoich niezliczonych arcydzieł! Inspirując się ówczesnym ruchem Flowerpower, postanowił stworzyć lampę o przyjaznym oraz organicznym designie. Oczywiście musiała też być ozdobiona jasnymi i wesołymi kolorami. Rezultatem była kultowa lampa Flowerpot. Rysunki były już gotowe na długo przed tym, jak lampa ujrzała światło dzienne w związku z ogólnym projektem Pantona na wystawę wnętrz w Kolonii w Niemczech. Ale dopiero na tę wystawę można było go wreszcie wprowadzić do produkcji - i to tylko w charakterystycznych czerwonych i pomarańczowych kolorach. Wtedy powstał klasyk, a różne projekty tego projektu – takie jak odpowiednio lampa stołowa i lampa wisząca – są dziś niezwykle popularne i poszukiwane.

Verner Panton odniósł wielki sukces za granicą, ale nigdy nie przebił się we współczesnej Danii. Jego eksperymentalna ekspresja oraz zamiłowanie do mocnych kolorów kontrastowały zarówno ze współczesnymi, jak i wcześniej znanymi duńskimi projektantami, takimi jak Hans J. Wegner, Børge Mogensen i Finn Juhl. Ich silne i wyraźne skupienie się na naturalnych materiałach stało się uosobieniem dobrego designu, więc dlatego plastik, akryl i kolory Pantona nie pasowały. Od tego czasu zyskał duże uznanie - także w kraju. Dziś jest znany na całym świecie, a szczególnie jego projekty lamp zyskały ogromną popularność w domach na całym świecie.

W 2003 roku duński producent wnętrz i designu &tradition wznowił produkcję lamp Flowerpot. Wraz z ponownym uruchomieniem lampy naprawdę powróciły i cieszą się popularnością jak nigdy dotąd. Jako dodatkowy bonus firma zapewniła, że ​​są teraz dostępne w niezliczonych kolorach oraz w matowym i błyszczącym wykończeniu.

Flowerpot lampa stołowa VP3 w wielu kolorach – doświadczyć tego m.in. w matowej szarościSpośród trzech różnych typów lamp Flowerpot VP3 jest prawdopodobnie najbardziej poszukiwana. Lampa stołowa składa się ze znanego organicznego klosza z dwiema kopułami zwróconymi do siebie oraz stojaka z takim samym półokręgiem jak podstawa. Stopa, która pięknie zbiera i dopełnia wyraz. Jedną ze szczególnie dobrych rzeczy jest to, że wybierając kolor, możesz naprawdę zademonstrować swój osobisty styl. Ponieważ jest dostępny we wszystkich kolorach, a całkiem niedawno pojawił się również w bardziej matowym wykończeniu. Chociaż sam Verner Panton zaprojektował lampę tylko w kilku kolorach - w związku z dekoracją na targi w Kolonii i jako część oświetlenia głównej siedziby Der Spiegel w Hamburgu - wszystkie nowe i ekscytujące abażury, które wprowadziła &tradition, naprawdę pasują do pięknej lampy!
Podziel się swoimi zdjęciami z @lampemesteren
Oznacz #takmistrzlamp, a być może Twoje zdjęcia będą tutaj wyświetlane. Zainspiruj i daj się zainspirować, od jednego wyjątkowego domu do drugiego.