Oświetlenie zewnętrzne – Wszystko o oświetleniu na zewnątrzLAMPY ZEWNĘTRZNE – WSZYSTKO O OŚWIETLENIU NA ZEWNĄTRZ

Lampy zewnętrzne są praktyczne i pomocne, ponieważ oświetlają dla nas otoczenie, kiedy jest to konieczne oraz gdy zapada zmrok. Oświetlenie zewnętrzne jest dostępne w najróżniejszych kształtach, wzorach i materiałach, więc istnieje bogaty asortyment do wyboru. Tutaj podajemy mały przewodnik po tym, co jest popularne wśród naszych klientów, ale także co warto wiedzieć o lampach zewnętrznych.

Oświetlenie zewnętrzne jest zarówno przyjemne, jak i funkcjonalne, zwłaszcza gdy zbliżamy się do ciemnych jesiennych oraz zimowych dni. Wszystkie nasze lampy zewnętrzne charakteryzują się wysoką jakością oraz długą żywotnością, co jest niezbędne, jeśli chodzi o oświetlenie, które musi być funkcjonować na zewnątrz przez cały rok. Istnieje możliwość oświetlenia elewacji, drzwi wejściowych, altanki i wokół zadaszenia, podjazdu, przy tarasie i wielu innych miejscach na zewnątrz. Więc jak wybrać odpowiednie oświetlenie zewnętrzne? Przede wszystkim ważne jest, aby dowiedzieć się, czy brakuje lampy elewacyjnej, nocnej, czy obu. Posiadamy najwyższej jakości lampy zewnętrzne, które z łatwością zaspokoją Twoje potrzeby dotyczące oświetlenia na zewnątrz domu lub ogrodu.


Lampy zewnętrzne – może na ścianę czy też słupki świetlne?
Na Mistrzlamp.pl mamy wielu faworytów wśród naszych lamp zewnętrznych, ale również nasi drodzy klienci mają swoich ulubieńców. Tutaj wybraliśmy jedne z najpopularniejszych lamp zewnętrznych zarówno na elewację, podjazd, jak i wokół altanki. Istnieje wiele różnych opcji oświetlenia zewnętrznego, dlatego postaramy się je Wam krótko przedstawić.

Zaletą oświetlenia zewnętrznego jest to, że oświetla ciemne zakątki, tworzy spokój i nastrój wokół domu oraz wita Cię przyjemnym oraz pięknym oświetleniem.


Lampa ścienna zewnętrzna Cube LED od marki Light Point to jedna z naszych najpopularniejszych lamp, jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne. Jest to kinkiet, który można ładnie powiesić na elewacji domu lub na ogrodzeniu. Seria lamp Cube to efektowna seria lamp, które są dostarczane zarówno z wbudowanym źródłem światła LED, jak i bez niego. Jednak praktycznym oraz energooszczędnym rozwiązaniem jest wybór lamp zewnętrznych ze źródłami światła LED.

Seria lamp Cube jest dostępna w kolorach białym, czarnym i srebrnym, a Ty możesz wybrać dodatkowo, czy kinkiet ma świecić tylko w dół, czy jednocześnie w górę i w dół. Jest to estetyczna i efektowna lampa, która spełnia wszystkie wymagania w oświetleniu zewnętrznym.Lampa ścienna zewnętrzna AJ50 od duńskiej marki Louis Poulsen to prawdziwy klasyk w projektowaniu oświetlenia. Jest to bez wątpienia bestsellerowa lampa, która posiada wbudowane źródło światła LED, co czyni ją jeszcze bardziej praktyczną w odniesieniu do oświetlenia w środowisku zewnętrznym.

Samą głowicę oprawy lampy zewnętrznej AJ można regulować o 60 stopni na boki, co czyni ją również elastyczną lampą zewnętrzną. Ten wyrazisty i kultowy kinkiet zewnętrzny jest dostępny w 3 kolorach, takich jak czarny, szary i biały.


Lampy zewnętrzne Cube XL Stand od marki Light Point to kolejna bardzo ceniona lampa zewnętrzna wśród naszych klientów. Słupek ten jest idealny zarówno jako oświetlenie wokół tarasu, jak i do umieszczenia wzdłuż podjazdu lub gdziekolwiek uznasz, że warto go zamontować.

Jest to zachęcający i modny słupek, który występuje w kolorze czarnym, srebrnym i białym. Ta lampa zewnętrzna dostępna jest zarówno z elastycznym gniazdkiem E27, gdzie można wybrać żarówki, jak i wbudowanym źródłem światła LED, które są energooszczędne i w tym momencie bardzo popularne.

Oświetlenie punktowe jest bardzo popularne w ogrodzie i wokół klombów. Seria lamp Sub od marki Light Point składa się z reflektorów wpuszczanych, które są wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to naprawdę praktyczne oświetlenie punktowe, które zapewnia przyjemne oraz dobre oświetlenie domu i reszty otoczenia zewnętrznego.

Reflektor jest dostępny w okrągłych i kwadratowych kształtach oraz ma nieskomplikowany i stylowy wygląd, który nie przyciąga zbyt wiele uwagi. Ta seria spotów to diody LED, które doskonale nadają się do ogrodu.

Charyzmatyczna marka Lucande, należąca do naszej gamy „luksus w przystępnej cenie”, nie jest nowicjuszem, jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne – a właśnie od Lucande pochodzi inteligentna mała lampa solarna w/sensorem Felin.  

Lampa jest prawdziwym innowatorem wśród lamp zewnętrznych, ponieważ wykorzystuje zarówno technologię ogniw słonecznych, jak i technologię czujników. Inteligentny kształt „sera”, wykonany z aluminium oraz plastiku, jest fantastyczny, szczególnie nad drzwiami wejściowymi, gdzie czujnik zapewnia, że nie musisz szukać włącznika światła, gdy wracasz do domu z pełnymi rękami.

Oprócz przemyślanej konstrukcji, Felin może pochwalić się stopniem szczelności IP 54. Dowiedz się wszystkiego o tym, co to jest i jakie są IP wartości - tutaj!


Czerwone autobusy i budki telefoniczne, kilometry kamienic i bloków mieszkalnych, HMS Belfast na rzece oraz smażony w głębokim tłuszczu dorsz z solą i octem owinięty w papier gazetowy. Największe miasto Europy, "the big smoke", London Town. Większość ludzi zna angielską stolicę, a wielu spędziło co najmniej kilka dni w mieście - a jeśli tam byłeś, miałeś okazję zobaczyć lampę zewnętrzną od Norlys, którą możesz u nas kupić i wysłać swoje myśli z powrotem na stare ulice, zielone puby oraz domy w kolorze węgla czy też żółtego kamienia.  

Lampa ścienna zewnętrzna London Duża Czarna jest wspaniałym dodatkiem do każdej elewacji domu, a kolorowe aluminium przyciąga oko, że jest to nadszarpnięta zębem czasu i pięknie patynowana lampa.

Oświetlenie zewnętrzne oraz zalety LED
Źródła światła LED to te, które najlepiej sprawdzają się, gdy mamy do czynienia z oświetleniem na zewnątrz. Mamy pokaźną ofertę lamp zewnętrznych z wbudowanymi źródłami światła LED. Zaletą diody LED jest to, że jest energooszczędna i ma naprawdę długą żywotność, która wynosi średnio 10-25 lat. Dzięki źródłom światła LED możesz ograniczyć zużycie energii, jednocześnie witając gości i zaskakiwać przechodniów przyjemnym oraz ciepłym oświetleniem, które nie oślepia.

Przy wyborze oświetlenia zewnętrznego ważne jest, aby pomyśleć o temperaturze barwowej. Tutaj żarówka LED jest praktyczna, ponieważ można je uzyskać zarówno o ciepłej, jak i zimnej temperaturze barwowej. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na stopień Kelvina, ponieważ wskazuje on temperaturę barwową żarówki.

Stopień Kelvina około 2600 zapewnia przytulne oświetlenie. Możesz przeczytać więcej o wyborze żarówek i właściwościach tutaj.

Zalety źródeł światła LED
  • Energooszczędne, będzie to zauważalne na rachunku za prąd.
  • Mają długą żywotność.
  • Brak czasu rozruchu, źródło światła włącza się natychmiast i z pełną mocą.
  • Tanie w utrzymaniu, biorąc pod uwagę żywotność źródła światła i odporność na warunki zewnętrzne.
  • Źródła światła LED dobrze znoszą zimno i wibracje.
  • Dobrze sprawdzają się w miejscach, w których światło musi być włączone przez długi czas.
Ta cudowna oraz niepowtarzalna zewnętrzna lampa ścienna jest praktyczna oraz nadaje się do środowiska zewnętrznego. Lampa ścienna zewnętrzna 304 XL Outdoor od marki Lampe Gras to bardzo elegancka i klasyczna lampa zewnętrzna, która zapewnia naprawdę dobre oświetlenie otoczenia. Lampa wykorzystuje żarówkę LED, ponieważ jest to źródło światła, które najlepiej sprawdza się w życiu na zewnątrz.

Lampa 304 XL jest wykonana z materiału, którym jest to stal oraz bardzo dobrze sprawdza się w środowisku zewnętrznym. Istnieje wiele różnych opcji lamp zewnętrznych od Lampe Gras, zobacz więcej tutaj.


Lampy zewnętrzne Nautiluz Square LED od marki Lumiere to bardzo nowoczesne oraz interesujące lampy nocne, która naprawdę ładnie prezentują się w ogrodzie i rozświetlają otoczenie. Lampa jest nieskomplikowana ale mająca zachęcający design w kolorze antracytowym. Posiada wbudowane źródło światła LED, które potrafi przetrwać wiele lat.

Jest to bardzo pomysłowa lampa, ponieważ po prostu wbijasz ją w trawę, ziemię lub umieszczasz w altance, gdzie będzie stabilnie stać i ładnie świecić.
Co warto wiedzieć o oświetleniu zewnętrznym
Istnieje ogromna ilość różnych rodzajów lamp zewnętrznych, a do teraz omówiliśmy tylko kilka z nich – ale jest ich znacznie więcej. Lampy zewnętrzne zapewniają bezpieczeństwo i komfort w otoczeniu zewnętrznym, zwłaszcza wokół drzwi wejściowych, elewacji, podjazdu czy też tarasu. To dobry sposób na powitanie odwiedzających, gdy włączone jest oświetlenie zewnętrzne.

Przy wyborze lampy zewnętrznej ważne jest, aby zastanowić się nad - jakie materiały i jaką powierzchnię powinna posiadać lampa. Jeśli Twój dom m.in. leży nad Morzem Bałtyckim oraz w powietrzu jest dużo wilgoci i soli, dlatego ważne jest, aby wybrać lampę, która wytrzyma te warunki pogodowe. Biorąc pod uwagę okolice gór – ważne jest by zwrócić uwagę także na czynniki takie jak np. temperatura. Pod względem materiałów wybór jest ogromny, ale galwanizacja materiału jest niezwykle istotna, gdy mamy do czynienia z lampami zewnętrznymi. Lampy galwanizowane są często pokryte cynkiem, co pomaga zapobiegać rdzewieniu i szpeceniu lamp z upływem czasu.

W przypadku lamp zewnętrznych zawsze należy brać pod uwagę wiatr i niesprzyjające im warunki pogodowe – jeżeli chcesz, aby Twoje lampy służyły Ci przez wiele lat. Ponadto ważne jest, aby zwracać uwagę na zasady dotyczące stopnia szczelności (kod IP), ponieważ lampy na zewnątrz muszą być zabezpieczone oraz odporne na deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg i inne ekstremalne warunki atmosferyczne. Przeczytaj więcej o stopniu ochrony tutaj.


Seria Eggy Pop od marki CPH Lighting to unikalna i interesująca lampa przeznaczona do użytku na zewnątrz. Jest to lampa niesamowicie dekoracyjna, którą można położyć na trawie lub na stole tarasowym. Seria lamp ma organiczny kształt i emituje ciepłe, rozproszone, nastrojowe, nieoślepiające światło.

Jest to niezwykle funkcjonalna lampa, którą można przenosić w zależności od potrzeb oświetlenia. Seria lamp Eggy Pop jest dostępna w 3 rozmiarach: Ø70, Ø55 i Ø32.

Oprócz różnych lamp zewnętrznych na elewację, do altan, koło drzwi wejściowych itp. istnieją również lampy To Go, które można stosować na zewnątrz. Te lampy są naprawdę praktyczne - korzystaj z ich możliwości na tarasie, stoliku gdzie pijesz wieczorną herbatę, pijesz lampkę wina z przyjaciółka czy piwo z kolegami - ciesz się późnymi letnimi wieczorami. Ponadto są funkcjonalne, ponieważ można je ładować, co oznacza, że ogranicza je nic, a Tobie nie przeszkadza żaden kabel, gdy siedzisz i upajasz się totalnym relaksem na zewnątrz.


Lampa FollowMe od marki Marset dostępna jest w dwóch rozmiarach, to praktyczna i poręczna lampa stołowa, którą możesz zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Można ją używać na tarasie, na plaży, w ogrodzie na kocu lub gdziekolwiek tam, gdzie poniesie Cię fantazja. Jest to ładowalna lampa, która może utrzymać energię do 20 godzin, zapewniając przytulne oświetlenie, a jeśli działa na pełnej mocy, bateria wystarcza na około. 5 godzin. Jest to lampa z wbudowanym źródłem światła LED.Lampa Carrie od Menu to kolejna zgrabna mała lampka, którą możesz zabrać ze sobą wszędzie. Jej prosty i elegancki design sprawia, że łatwo wpasowuje się w otoczenie. Jest to podręczna mała lampka, która ma wiele funkcji. Dzięki tej lampie masz możliwość stworzenia przytulnej atmosfery, z dobrym oświetleniem, które może świecić nawet do 5 godzin.