Limitowana edycja Louis Poulsen: PH 2/2 Luna autorstwa Poula Henningsena

1 września 2023
Limitowana edycja Louis Poulsen: PH 2/2 Luna autorstwa Poula Henningsena
PH 2/2 Luna to tegoroczna lampa z limitowanej edycji od Louis Poulsen.

Pierwotnie zaprojektowana przez samego Poula Henningsena w 1939 roku, lampa PH 2/2 jest obecnie wznawiana jako ekskluzywny przedmiot kolekcjonerski dla miłośników designu. Za reedycją stoi Louis Poulsen, który co roku urozmaica życie entuzjastów designu prestiżowymi lampami w limitowanych edycjach.

Tegoroczna lampa z limitowanej edycji była pierwotnie znana jako lampka na stolik nocny, ponieważ to właśnie stolik nocny miał na myśli Poul Henningsen, kiedy projektował PH 2/2. Oryginalna lampa jest uderzająco podobna do nowo wydanej wersji, z charakterystyczną zakrzywioną ramą i oszałamiającymi detalami. Rama, podstawa i gniazdo wykonane są z pięknie szczotkowanego mosiądzu, a delikatne linie kulminują w eleganckiej konstrukcji klosza z dmuchanego szkła opalowego.

W prawdziwym stylu Poula Henningsena, klosze są oparte na systemie trzech kloszy projektanta, który pochodzi z 1926 r. Ideą było stworzenie kloszy, które minimalizują odblaski z kiepskich żarówek tamtych czasów.

Przeczytaj o poprzednich edycjach limitowanych Louis Poulsen tutaj

Lampa nocna Poula Henningsena

Oryginalna lampa nocna Poula Henningsena, wydana w 1939 roku, była krótsza niż nowa limitowana reedycja stworzona przez Louisa Poulsena. Pierwotnie PH 2/2 mierzyła tylko 230 mm wysokości - podczas gdy nowa lampka nocna mierzy aż 320 mm. Dzięki temu lampa jest bardziej wszechstronna i może być teraz używana na przykład na biurku.

Ale na tym praktyczne dodatki się nie kończą. Oprócz zwiększonej wysokości, Louis Poulsen wykonał również obrotową głowicę lampy. Oznacza to, że możesz skierować światło dokładnie w kierunku, w którym potrzebujesz światła.

Sprawdź limitowaną edycję PH 2/2 Luna tutaj!