FLOS STORIES: Everday Bilboquet

13 listopada 2023
FLOS STORIES: Everday Bilboquet
Philippe Malouin charakteryzuje Bilboquet jako lampę dla millenialsów i pokolenia Z: elastyczne rozwiązanie oświetleniowe, które dostosowuje się do wieloaspektowego podejścia do domu, które definiuje pokolenia dnia dzisiejszego i jutrzejszego.

"Bilboquet to regulowana lampa stołowa, która wygląda prosto, ale jest pełna osobowości, kierując światło zabawnie i precyzyjnie we wszystkich kierunkach. Zainspirowany magnetycznymi przegubami kulowymi, Bilboquet oferuje mobilność w szerokim zakresie różnych funkcji. Niezależnie od tego, czy jest używana jako lampka zadaniowa na biurku, zapewnia delikatny blask na ścianie, czy oświetla dobrą książkę, świeci tam, gdzie jest potrzebna" - mówi Philippe Malouin.

Harmonia kształtów, materiałów i kolorówFilozofia projektowania Malouina obraca się wokół nawiązywania emocjonalnego połączenia, podkreślania formalnej przejrzystości i kultywowania wyraźnej tożsamości wizualnej. Jest projektantem, który konsekwentnie dąży do prostoty w produkcji, montażu i estetyce, jednocześnie stawiając na trwałość jako podstawowy element projektowania.

Szałwia, pomidor i lenZabawny aspekt Bilboquet miał duży wpływ na wybór trójkolorowej palety, w której wykonana jest lampa. Szałwia, pomidor i len definiują nie tylko korpus lampy, ale także kabel i wtyczkę, tworząc spójną monochromatyczną estetykę.

Bilboquet został starannie zaprojektowany, aby można go było dostosować do szerokiego zakresu wymagań. Oprócz regulowanego cylindra, kabel może pozostać widoczny lub ukryty w dedykowanej obudowie pod podstawą. Dwumetrowy kabel ułatwia przenoszenie lampy po całym domu. Ponadto, żarówka może być wymieniana i ulepszana w miarę upływu czasu, zapewniając dłuższą żywotność lampy. Bilboquet został zaprojektowany z myślą o długowieczności, a jego główne elementy można całkowicie zdemontować, co ułatwia naprawę, wymianę lub utylizację poszczególnych części w sposób przyjazny dla środowiska. Zarówno głowica, jak i korpus są wykonane ze zrównoważonego poliwęglanu, produktu ubocznego produkcji papieru, zamiast materiałów ropopochodnych.

Zobacz lampy tutaj!.