Kolor i skandynawski design łączą się w nowej szwedzkiej marce designerskiej Swedish Ninja

8 czerwca 2024
Kolor i skandynawski design łączą się w nowej szwedzkiej marce designerskiej Swedish Ninja
Ze swoim wiecznie pomysłowym podejściem do skandynawskiego wystroju wnętrz i oczywistym zamiłowaniem do jasnych i uderzających kolorów rzadko spotykanych w nowoczesnym designie, Swedish Ninja wkroczył na skandynawską scenę designu. Historia firmy rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy szwedzka projektantka Maria Gustavsson wciąż pracowała jako niezależny projektant mebli i elementów wyposażenia wnętrz dla innych firm. W 2016 roku firma rozpoczęła sprzedaż własnych produktów. Dziś Swedish Ninja jest dystrybuowana do reszty Europy, Australii i Stanów Zjednoczonych, a także do szerokiej gamy międzynarodowych sprzedawców internetowych.

Oryginalność, autentyczność i uhonorowanie lokalnego rzemiosła są podstawą wszystkich projektów Swedish Ninja. Marka dąży również do zmniejszenia śladu węglowego, co znajduje odzwierciedlenie w stosowaniu wysokiej jakości materiałów w celu przedłużenia żywotności wszystkich projektów oraz lokalnej produkcji w Småland w Szwecji - obszarze znanym z wykwalifikowanej produkcji szafek i będącym domem zarówno Pippi Pończoszanki, jak i założycielki Swedish Ninja, Marii Gustavsson. Zainspirowana słynną postacią z książki dla dzieci Astrid Lindgren, uosobieniem niezależnej i zaradnej kobiety, Maria Gustavsson założyła własną firmę projektową, której do dziś jest dyrektorem generalnym i jedynym właścicielem.

Cechą charakterystyczną Swedish Ninja jest udane połączenie prostoty i rygoru, które charakteryzują skandynawski design, z radością Gustavsson z kolorów, która lśni w każdym produkcie zaprojektowanym przez Swedish Ninja. Wszystkie ich kreacje są również dostępne w szerokiej gamie kolorów, więc nie musisz rezygnować z ulubionej kolorystyki, zamawiając produkt od szwedzkiej firmy projektowej.

Swedish Ninja ma już na swoim koncie wiele pięknych kolekcji lamp, które można znaleźć tutaj.

Szwedzka marka projektantów sprzedaje również wnętrza składające się z pięknych i praktycznych elementów wystroju domu. Zobacz je wszystkie tutaj..