FLOS STORIES: Oplight Jaspera Morrisona dla naszej planety!

15 marca 2024
FLOS STORIES: Oplight Jaspera Morrisona dla naszej planety!
Jak odróżnić zrównoważony przedmiot od niezrównoważonego? Nie zawsze jest to łatwe do stwierdzenia na pierwszy rzut oka, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z lampą o zredukowanych rozmiarach i nieskazitelnych liniach.

Oplight pokazuje, że zaawansowane technologicznie produkty mogą być wytwarzane z poszanowaniem środowiska. Chociaż grubość jest minimalna, do montażu różnych części nie użyto kleju. Dzięki temu mogą być one demontowane, wymieniane indywidualnie i poddawane recyklingowi oddzielnie, w zależności od materiału.

Po pierwsze, obudowa wykonana jest z odlewanego aluminium, które jest lekkim, trwałym materiałem, łatwym do recyklingu. Kolor składa się z powłoki proszkowej, która nie wymaga rozpuszczalników w procesie malowania, ponieważ nawet metody produkcji są brane pod uwagę w ogólnym wpływie na środowisko.

Źródło LED wewnątrz Oplight jest wysoce wydajne, co oznacza, że emituje dużą ilość światła w stosunku do zużywanej energii, a jego żywotność wynosi ponad 50 000 godzin. W przypadku wystąpienia usterki lub pojawienia się bardziej wydajnych źródeł światła, płytkę można wymienić bez konieczności pozbywania się reszty lampy, co skutkuje znacznymi oszczędnościami w zakresie zasobów.

Jest to możliwe, ponieważ płytka LED nie jest przyklejona do radiatora jak zwykle, a jej wymiana nie wymaga dodatkowego zaawansowanego sprzętu. Zamiast tego może to zrobić zwykły elektryk bez konieczności dostarczania lampy do sklepu w celu modernizacji.

Dyfuzor, czyli przezroczysta osłona pełniąca funkcję soczewki, wykonany jest z formowanego wtryskowo poliwęglanu. Ze względu na swoją elastyczność, zatrzaskuje się na miejscu, dzięki czemu można go zdjąć, aby uzyskać dostęp do źródła LED i ponownie zainstalować bez utraty elastyczności. W przypadku pęknięcia, można go oczywiście ponownie użyć i wymienić.

Z tych wszystkich powodów Oplight to przyszłościowa lampa, która ma służyć przez długi czas, a ostatecznie nic się nie marnuje.

Zobacz lampy ścienne Oplight od Flos tutaj.