Ragna: lampa podłogowa, która robi wszystko

17 lutego 2024
Ragna: lampa podłogowa, która robi wszystko
Codzienne życie obejmuje wiele sytuacji z wieloma potrzebami, które należy zaspokoić w różnym czasie. Dlatego ważne jest, aby przedmioty, które mamy dostępne w naszych domach, pomagały nam w różnych zadaniach. Nowe dodatki do istniejącej serii lamp podłogowych Ragna od Lindby są doskonałym przykładem funkcjonalnego projektu, który został specjalnie zaprojektowany, aby zaspokoić wszystkie potrzeby, które pojawiają się w ciągu dnia. Jednocześnie lampa może wyświetlać piękny wygląd zewnętrzny z elegancką estetyką i przyjemnym efektem świetlnym, dzięki czemu masz piękny designerski przedmiot, który upiększy wnętrze zarówno w trybie włączonym, jak i wyłączonym.

Pełen wdzięku kształt lampy podłogowej przypomina kwitnący kwiat. Lampa ma solidną podstawę i dopasowaną ramę, dostępną w wykończeniu czarnym i niklowym. Górna część zestawu ozdobiona jest odwróconym szklanym kloszem o realistycznym alabastrowym wyglądzie i pięknej marmurkowej powierzchni. Nie jest to jednak jedyne źródło światła: jako specjalną cechę, Ragna ma również dodatkowy klosz o pasującym designie zamontowany pośrodku ramy.

Górny klosz skierowany jest ku górze, dzięki czemu emituje piękne i rozproszone światło górne, które tworzy harmonijne podświetlenie i z powodzeniem uzupełnia ogólne oświetlenie pomieszczenia. Tak zwane uplight jest popularne, ponieważ światło wydaje się znacznie bardziej miękkie niż downlight i rozprzestrzenia się dalej w pomieszczeniu. Dolny klosz jest zamontowany do ramy i może być używany jako lampka do czytania, ponieważ jest wyposażony w dwa elastyczne przeguby do regulacji położenia klosza, a tym samym zmiany kierunku światła, w tym celu lampa jest wyposażona w mały pręt do precyzyjnej regulacji.

Oba źródła światła są wyposażone w energooszczędne diody LED i mogą być obsługiwane oddzielnie za pomocą własnych przełączników. Przełączniki mają również funkcję ściemniania, która umożliwia płynną regulację jasności. Całą piękną i funkcjonalną kolekcję oświetlenia można znaleźć tutaj.