Wzbogać swój salon, sypialnię lub biuro prawdziwym duńskim klasykiem. Zobacz piękne mosiężne lampy stołowe tutaj!

1 kwietnia 2024
Wzbogać swój salon, sypialnię lub biuro prawdziwym duńskim klasykiem. Zobacz piękne mosiężne lampy stołowe tutaj!
Kolekcja Classic od Warm Nordic zgromadziła wiele pięknych kreacji duńskich projektantów wnętrz z lat 50-tych i 60-tych, które pięknie pasują do współczesnych wnętrz, niezależnie od tego, czy styl jest minimalistyczny, klasyczny czy modny. Wiele projektów z tego okresu ma ponadczasowy wygląd i ekstrawagancję wykonania, która wyróżnia się na tle nowoczesnych wnętrz. W rezultacie klasyczne projekty dodają wnętrzom wyjątkowego charakteru, a w połączeniu ze współczesnymi projektami, dom nabiera osobistego i ujmującego stylu.

Jedną z czołowych postaci w tym rogu obfitości wspaniałego wzornictwa jest Svend Aage Holm-Sørensen, który jako kowal artystyczny doskonale rozumiał potencjał różnych materiałów i wiedział, jak je na nowo wyobrazić. Dziś styl Holm-Sørensena jako projektanta jest skierowany nie tylko na rynek skandynawski, ale także rynek międzynarodowy wykazuje zainteresowanie charakterystyczną i eksperymentalną ekspresją projektanta. Duńska marka projektantów Warm Nordic ponownie wydała kilka pięknych kreacji Holm-Sørensen. Wszystkie można znaleźć tutaj.

W 1952 roku, Holm-Sørensen zaprojektował serię lamp stołowych Brass Top, która pięknie ilustruje niesamowitą zdolność duńskiego designu do łączenia pomysłowości i prostoty w pięknych kreacjach, które mają wyraźnie nowoczesny, skandynawski wygląd, zachowując jednocześnie wszystkie eleganckie cechy, które charakteryzują klasyczny styl. Imienny klosz, dopasowana rama i kulisty element na końcu sznurka są wykonane z litego mosiądzu, nadając lampie wyraźnie klasyczny wygląd. Jednak asymetryczny lakierowany metalowy klosz i przyciągająca wzrok konstrukcja podstawy sprawiają, że lampa przyciąga wzrok i ma wyjątkową osobowość. Klosz posiada również charakterystyczne otwory świetlne wzdłuż krawędzi, dodając dodatkowy wymiar do efektu świetlnego i tworząc sygnaturę kolekcji oświetlenia. Wszystkie piękne warianty kolorystyczne tej designerskiej lampy można znaleźć tutaj..