Uspokajające oświetlenie dzięki najnowszej designerskiej lampie ściennej Calm autorstwa Aleksieja Iskosa

25 marca 2024
Uspokajające oświetlenie dzięki najnowszej designerskiej lampie ściennej Calm autorstwa Aleksieja Iskosa
Pewnego dnia, gdy ukraińsko-duński projektant Aleksej Iskos odwiedzał lotnisko w Kopenhadze, jego uwagę przykuła reklama. Jednak ani treść, ani produkt nie przyciągnęły uwagi projektanta, a raczej format: miękki, przypominający tkaninę materiał, na którym wydrukowano reklamę, świecił niezwykle przyjemnym blaskiem. To był początek pomysłu na nową koncepcję lampy i jest przykładem niesamowitej zdolności Iskos do znajdowania inspiracji w codziennym życiu i przekładania przyziemnych przedmiotów i zjawisk na piękny język projektowania - materialnie, wizualnie i funkcjonalnie.

Lampy z nowej serii kinkietów Iskos "Calm" charakteryzują się dokładnie tym samym przyjemnym efektem świetlnym, który dał początek nazwie serii. Zewnętrzna część lampy pokryta jest ciasno tkaną tkaniną, która wyrównuje światło i tworzy rozproszony efekt świetlny ze stopniowym przejściem z boków do środka lampy. Źródłem światła jest moduł LED, który tworzy efektywne oświetlenie akcentujące, idealne do niemal każdego pomieszczenia. Jednocześnie światło świeci również przez tył lampy, tworząc ciemny kontrast w ramie lampy i harmonijny wzór świetlny na ścianie.

Sam projekt charakteryzuje się holistycznym podejściem z niezakłóconym designem i zredukowaną liczbą detali zewnętrznych, demonstrując mistrzostwo i doświadczenie firmy Iskos w skandynawskim minimalizmie w projektowaniu wnętrz. Lampa ścienna Calm jest dostępna w kilku rozmiarach i wariantach kolorystycznych z indywidualnymi kolorowymi paskami wzdłuż ramy, które dodają subtelną grę kolorów do neutralnego odcienia. Lampa jest również dostępna z wbudowanym ściemniaczem dotykowym do regulacji jasności, co znacznie rozszerza możliwości jej zastosowania. W celu szybkiej i łatwej obsługi funkcji ściemniania, można również zakupić przewód specjalnie dla serii Calm.

Zobacz całą gamę lamp ściennych Calm tutaj.