Dwa nowe, piękne warianty kolorystyczne lampy wiszącej Ray od Globen Lighting

21 marca 2024
Dwa nowe, piękne warianty kolorystyczne lampy wiszącej Ray od Globen Lighting
Otwartość, przejrzystość, lekkość i wdzięk to słowa kluczowe opisujące kolekcję oświetlenia Ray szwedzkiej firmy Globen Lighting. Kolekcja, która składa się z lamp wiszących, podłogowych i sufitowych, została zaprojektowana i stworzona przez irlandzkiego projektanta Patricka Halla, który pracuje również jako dyrektor generalny Globen Lighting. Po 30 latach pracy jako kierownik projektu i inżynier projektant, Hall stoi za kilkoma udanymi kolekcjami i seriami oświetlenia. Pełną ofertę kreacji Halla można znaleźć tutaj.

Charakterystyczną cechą wszystkich lamp z serii Ray jest ich otwarty, podwójny metalowy klosz. Jednak twardy, solidny środek jest równoważony przez kształt, który charakteryzuje się miękkimi krzywiznami i lekką asymetrią. Dodaje to delikatnej elegancji i pięknego organicznego wyglądu całemu projektowi, tworząc wrażenie lekkiego i unoszącego się klosza - prawdziwej atrakcji we wnętrzu. Do tej pory wisiorki były dostępne tylko w neutralnych kolorach i wariancie mosiężnym. Teraz jednak ten piękny projekt powraca w jasnozielonej i niebieskiej wersji, która dodatkowo podkreśla design dzięki pięknej grze kolorów.

Artystyczna otwartość projektu wisiorka obejmuje źródło światła, ale nie osłania go, zapewniając wyraźne, bezpośrednie oświetlenie, jednocześnie czyniąc żarówkę ważną wizualną częścią ogólnego wyrazu lampy. Z tego samego powodu lampa jest wyposażona w oprawkę E27, która pasuje do szerokiej gamy typów żarówek. Dobrym pomysłem jest wybór żarówki kulistej, która pięknie uzupełni optykę lampy i doda element dekoracyjny do całego zestawu. Szczególnie charakterystyczna dla lampy wiszącej Ray jest elastyczna konstrukcja kloszy, która pozwala na ich aranżację na wiele sposobów. Możesz wybrać, czy chcesz ułożyć światła naprzeciwko siebie, tworząc piękny efekt lustrzanego odbicia, czy też wewnątrz siebie, tworząc pomysłową grę między wzorem w obu kloszach.

Zobacz obie lampy wiszące Ray tutaj.