Nieograniczona radość dzięki przenośnej lampie stołowej Portofino

15 lutego 2024
Nieograniczona radość dzięki przenośnej lampie stołowej Portofino
Projektant Valerio Sommella stworzył serię lamp stołowych Portofino dla włoskiego producenta lamp Nemo Lighting. Sommella urodził się w Mediolanie i ukończył projektowanie na Politechnice w Mediolanie. Od początku swojej kariery, a zwłaszcza po założeniu własnego studia projektowego w 2009 roku, Sommella zbudował imponujące portfolio pięknych i unikalnych projektów. Sommella uważa każdy projekt za okazję do wyrażenia pomysłów poprzez koncepcje projektowe i dąży do tego, aby forma, materiał i technologia połączyły się w wyższą jedność. Więcej pięknych projektów Valerio Sommelli można znaleźć tutaj.

Podstawowe zasady Sommelli są wyraźnie odzwierciedlone w projekcie lampy stołowej Portofino, która dzięki pomysłowemu połączeniu geometrycznych kształtów, wysokiej, smukłej sylwetki i harmonijnej grze lekkości i wagi jest dziełem sztuki samym w sobie. Rama i klosz wykonane są z aluminium z pięknym wykończeniem powierzchni lakierem dostępnym w kilku różnych odcieniach, podczas gdy podstawa wykonana jest z marmuru w pasującym kolorze. Źródło światła składa się z wbudowanego modułu LED, który jest zamontowany na spodzie klosza, wysyłając światło w dół w postaci pięknego downlightu, który zarówno tworzy piękne oświetlenie, jak i podkreśla piękny design lampy. Światło jest obsługiwane za pomocą przycisku w dolnej części ramy. Przycisk ma również wbudowaną funkcję ściemniania, dzięki czemu można regulować jasność na trzech poziomach. Daje to odpowiednio 100%, 70% i 35% całkowitej jasności.

Lampa jest bezprzewodowa, dzięki czemu możesz cieszyć się jej światłem gdziekolwiek jesteś. Wbudowane źródło światła LED jest ładowane za pomocą dołączonego kabla, który podłącza się do portu USB lampy. Po 4,5 godzinach lampa jest w pełni naładowana i może świecić do 15 godzin.

Zobacz lampę stołową Portofino we wszystkich wersjach tutaj.