Wersja mini jest teraz dostępna jako kolejny fantastyczny dodatek do estetycznej serii Globe Wernera Pantona.

5 stycznia 2024
Wersja mini jest teraz dostępna jako kolejny fantastyczny dodatek do estetycznej serii Globe Wernera Pantona.
Od momentu zaprojektowania i opracowania w 1969 roku, Globen jest jednym z najważniejszych osiągnięć duńskiego designu. Kiedy Panton projektował Globen, celem było stworzenie oprawy, która przyciągnie uwagę i ujednolici przestrzeń, niezależnie od tego, czy zostanie umieszczona pojedynczo, czy w grupie. Rezultatem jest niezwykle wszechstronna oprawa z jasnym i szczegółowym językiem projektowania, prostym designem i szczegółowym wykończeniem, które pasuje do wielu różnych przestrzeni.

VP Globe 28 Alu o średnicy 28 cm to najmniejsza oprawa z serii Globe. Oprawa wisząca jest pięknym samodzielnym elementem, ale można ją łatwo łączyć z innymi oprawami Globe w szerokiej gamie wzorów, rozmiarów, kolorów i materiałów. Tworzy to interesującą interakcję między różnymi rozmiarami i dopasowanymi wzorami.

Nazwa tej dekoracyjnej lampy wiszącej pochodzi od charakterystycznego kształtu Globe, który w tej wersji jest wykonany z krystalicznego akrylu z pięcioma wewnętrznymi reflektorami zawieszonymi na trzech stalowych łańcuchach. Paletę kolorów przezroczystego i polerowanego aluminium uzupełniają piękne i widoczne odcienie czerwieni i błękitu. Po włączeniu oprawy światło odbija się od aluminiowych odbłyśników, tworząc pośrednie światło, które rozprzestrzenia się delikatnie i nie oślepia pomieszczenia.

Oprawę wiszącą VP Globe 28 Alu i wszystkie inne piękne rozwiązania z serii Globe od Verner Panton można znaleźć tutaj.