Oprawa podłogowa Metre firmy Pholc to harmonijne połączenie oświetlenia i architektury.

3 stycznia 2024
Oprawa podłogowa Metre firmy Pholc to harmonijne połączenie oświetlenia i architektury.
Skandynawska współpraca szwedzkiej firmy oświetleniowej Pholc i duńskiego duetu projektantów Marii Bruun i Anni Dorti Vester jest doskonałym przykładem minimalistycznego skandynawskiego wzornictwa, a rezultatem jest monumentalne źródło światła, które przyciąga uwagę wszystkich i idealnie pasuje do wnętrza: Meter. Nazwa pochodzi od imponującej wysokości jednego metra, ale jest również dostępna w mniejszej wersji, która jest o pół metra wyższa. Prosta i bezpośrednia nazwa serii odzwierciedla pomysłowość i dyscyplinę stojącą za projektem. W Meter, Bruun i Wester zestawili design z architekturą i sztuką oraz położyli nacisk na abstrakcję, w wyniku czego powstał minimalistyczny i niezwykle prosty projekt, w którym każdy szczegół emanuje charakterem.

Projekt Meters przypomina starożytną grecką kolumnę. Duża średnica i imponująca wysokość, a także biała powłoka i piękne krawędzie, które biegną wzdłuż całej długości oprawy, uzupełniają projekt architektoniczny i sprawiają, że jest to estetyczny dodatek, szczególnie odpowiedni do dużych pomieszczeń, w których preferowana jest prostota i neutralne odcienie.

Po włączeniu oprawa ujawnia wyrafinowany design, który oświetla całą konstrukcję miękkim, nastrojowym światłem. Ponieważ klosz całkowicie zakrywa źródło światła, światło wpada do pomieszczenia tylko pośrednio przez cienką białą tkaninę, zapewniając miękki i równomierny rozsył światła. Zintegrowana regulacja jasności może być również wykorzystana do dostosowania intensywności światła, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie w dowolnym miejscu i czasie.

Miernik lamp podłogowych w obu rozmiarach można znaleźć tutaj.