Doskonałe oświetlenie dzięki oprawie Ghost od 101 Copenhagen.

29 listopada 2023
Doskonałe oświetlenie dzięki oprawie Ghost od 101 Copenhagen.
Duńska marka projektowa 101 Copenhagen dodała wiele pięknych elementów oświetlenia i wnętrz do swojej nowej kolekcji, w tym hipnotyzująco nowoczesny Ghost. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają nowoczesny minimalizm i mają zamiłowanie do sztuki abstrakcyjnej. Dzięki innowacyjnej technologii oświetleniowej, prostemu wyglądowi i wyrazistej prostocie, Ghost nadaje się do wszystkich nowoczesnych przestrzeni i wnętrz.

Podobnie jak cała kolekcja, Ghost została zaprojektowana przez duński duet projektantów Christiana Sofusa Hansena i Tommy'ego Hildala, którzy są również głównymi projektantami 101 Copenhagen. Tommy Hildal ma wieloletnie doświadczenie w branży modowej, zanim rozpoczął karierę jako projektant wnętrz. W centrum jego pracy znajduje się zainteresowanie materiałami i procesem, w którym stają się one dziełami sztuki, co znajduje odzwierciedlenie we wszystkich przemyślanych projektach Hildala. Christian Sofus Hansen studiował architekturę i wzornictwo na Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych i jest ekspertem w łączeniu tradycyjnego wzornictwa z nowoczesną technologią i metodami produkcji. Od 2015 roku obaj geniusze designu pracowali ramię w ramię nad wieloma imponującymi projektami wnętrz. Inne projekty Christiana Sofusa Hansena i Tommy'ego Hildahla można znaleźć tutaj.

Uderzający projekt graficzny oprawy Ghost opiera się na sztuce minimalizmu, łącząc oświetlenie i rzeźbę w uderzającym projekcie o nowoczesnym charakterze. Zamiast konwencjonalnych kloszy i źródeł światła, Ghost to przyciągająca wzrok oprawa z abstrakcyjnym, skręconym wzorem, który tworzy całą głowicę oprawy. Składa się z białej akrylowej tuby z umieszczonym za nią źródłem światła LED, które oświetla całą konstrukcję po włączeniu oprawy. Innowacyjna oprawa oświetleniowa jest dostępna w dwóch różnych rozmiarach, z których każdy ma swój własny hipnotyzujący wzór świetlny.

Więcej tutaj