MENU rozszerza popularną serię lamp o całe DWIE lampy | Zobacz nowe projekty Hashiry tutaj

23 maja 2022
MENU rozszerza popularną serię lamp o całe DWIE lampy | Zobacz nowe projekty Hashiry tutaj
To dobry dzień w sklepie! Urocza i kapryśna seria lamp Hashira z MENU została powiększona o dwie nowe lampy. Studio projektowe Norm Architects zaprojektowało w swoim czasie kolekcję Hashira dla MENU, jako nowoczesne podejście do tradycyjne japońskie lampiony z papieru ryżowego, których rezultatem była idealna równowaga pomiędzy estetyką i proporcjami, a także minimalizmem oraz osobowością.

Firma Norm Architects została założona w 2008 roku i od tego czasu koncentruje się na czerpaniu inspiracji z norm oraz tradycji w architekturze a także projektowaniu, w tym zwłaszcza ze skandynawskich zasad projektowania ponadczasowej estetyki i naturalnych materiałów oraz nowoczesnych wartości pokory czy wyrafinowania.

Opierając się również na tych zasadach, Norm Architects stworzyło projekt, który łączy doskonałe materiały i rzemiosło, jednocześnie manifestując estetykę, historię oraz ponadczasowy minimalizm, który ozdobi każde pomieszczenie w każdym stylu wnętrza.

Tym razem nowością w serii, która obejmuje już lampy wiszące, lampy stołowe i podłogowe, stały się lampa podłogowa w nowej odsłonie oraz zupełnie nowa lampa ścienna. Obie lampy wyposażone są w charakterystyczny cylindryczny klosz, charakterystyczny dla serii Hashira. Nowa wersja lampy podłogowej różni się nieco od klasycznej lampy podłogowej Hashira, ponieważ ma wysoką i smukłą podstawę ze stali malowanej proszkowo na czarno, która bardziej unosi klosz od podłoża, nadając lampie bardziej uniesiony i przewiewny wygląd.

Lampę podłogową można umieścić w dowolnym miejscu w domu, gdzie jadalnia, hol wejściowy lub sypialnia to tylko niektóre z oczywistych lokalizacji. Bez względu na to, gdzie go użyjesz, będzie pełnił funkcję dekoracyjnego źródła światła, które roztacza poczucie ekskluzywności i lekkości. To samo można powiedzieć o lampie ściennej, która świetnie sprawdzi się zarówno pojedynczo na ścianie, jak i w parach w salonie czy sypialni, gdzie emituje przyjemne, nastrojowe światło.

Zarówno kinkiet, jak i lampa podłogowa są wyposażone w półprzezroczysty lniany abażur w klasycznym białym i cieplejszym odcieniu Raw, które emanują przytulnością, relaksem i subtelną estetyką, a przyjemna w dotyku tkanina dodaje również namacalnej miękkości całemu pomieszczeniu. Czarna stalowa podstawa i jasny płócienny klosz ładnie ze sobą kontrastują oraz dodają charakteru każdemu wnętrzu. Ręcznie wykonany abażur rozprowadza rozproszone, miękkie i nieoślepiające światło we wszystkich kierunkach, a jednocześnie tworzy przytulną i przyjemną atmosferę.

Zobacz całą wyjątkową serię Hashira z Menu tutaj