Kultowe projekty Kaiser Idell w nowym, inowacyjnym odcieniu!

8 marca 2022
Kultowe projekty Kaiser Idell w nowym, inowacyjnym odcieniu!
Czas się inspirować! Aby uczcić 150 - tą rocznice powstania, Fritz Hansen ponownie wprowadza na rynek dwa kultowe projekty Christiana Della w wybitnym Easy Grey.  Fritz Hansen została założona w 1872 roku, a od tego czasu firma przeszła do duńskiej i międzynarodowej historii designu, czyniąc ją ekskluzywną międzynarodową marką. Oprócz produkcji wysokiej jakości projektów, Fritz Hansen jest znany z wykwintnego kunsztu i unikalnego stylu stworzonego przez wiodących architektów i projektantów na całym świecie, w tym Arne Jacobsena, Kaspera Salto i Cecilie Manz oraz wielu innych.

Fritz Hansen tworzy ponadczasowe i oryginalne projekty, które są wizjonerskie w wykorzystywaniu cennych materiałów. Wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, nadając każdemu meblowi silna tożsamość i zdolność do zachwycania bez względu na otoczenie, a zaktualizowane projekty Kaiser Idell nie są wyjątkiem. Nowy szary odcień nadaje oryginalnym wzorom nowoczesny nordycki akcent, który idealnie pasuje do wszystkich stylów wystroju. Najnowsze edycje są również wyposażone w oszałamiające detale ze polerowanego mosiądzu, które idealnie pasują do neutralnego odcienia, ponieważ polerowany mosiądz rozświetla otoczenie i tworzy ciepłą oraz przytulną atmosferę.

Kaiser Idell


Rewolucyjny projektant, Christian Dell, po raz pierwszy zaczął projektować lampy w 1926 roku i od tego czasu produkuje klasyki jeden po drugim.  Warto podkreślić kolekcję Kaiser Idell, która została wprowadzona w 1936 roku wraz z pierwszą lampą stołową Kaiser Idell 6631 Luxus, która do dziś jest prostym o szlachetnym germańskim wzornictwie. Kolekcja opiera się na jego opatentowanym przegubie obrotowym, manifestującym oryginalny, wykwintny i pierwszorzędny wzorzec Bauhausu.

Kaiser Idell 6718 & Kaiser Idell 6722


Te lampy Kaiser Idell wyraźnie odzwierciedlają zdolność Christiana Della do tworzenia unikalnych projektów Bauhausu z wykwintnych materiałów i starannych konstrukcji. Jego lampa nożycowa Kaiser Idell łączy opatentowany przez firmę Dell obrotowy klosz z wysuwanym ramieniem, dzięki czemu światło jest bardziej elastyczne i skoncentrowane na Twoich potrzebach. Kaiser Idell Pendant 6722 ma prosty i kompaktowy kształt o subtelnym rozmiarze, który sprawia, że nadaje się do montażu w dowolnym miejscu, czy to samodzielnie, w rzędzie, czy jako część kompletu. Bez względu na mocowanie, lampa zapewnia piękne, wygodne oświetlenie. Obie lampy Kaiser Idell są teraz dostępne w eleganckim odcieniu Easy Grey, który nadaje oryginalnym ikonom designu nowoczesny, ekskluzywny wyraz.

Znajdź wszystkie lampy z kolekcji Kaiser Idell  tutaj