Zastąp świece realistycznymi światłami LED

W ostatnich latach znacznie wzrosło wykorzystanie świec LED w domach. Wiele osób unikało świec zasilanych bateriami, ponieważ wydawały się one zbyt sztuczne. Często słyszy się również, że sztuczne świece nie zapewniają takiej samej przytulności jak świece. Jednak dzięki innowacyjnej technologii LED, światła stają się coraz bardziej realistyczne. Dziś może być trudno odróżnić tradycyjną świecę od wersji LED.

Jeśli chcesz stworzyć przytulną atmosferę, którą znamy ze świec, możesz bezpiecznie wybrać inteligentne świece LED. Czy to w domu, sklepie czy restauracji, nie musisz iść na kompromis w kwestii wyglądu czy ciepłego, nastrojowego światła.

Dlaczego warto wybrać świece LED


Wiele osób uważa, że autentyczny i przytulny nastrój znika, gdy używa się sztucznych świec. Dzięki najnowszym rozwiązaniom, nie można odróżnić ich od siebie, chyba że jest się tego świadomym. Ale jest też kilka innych korzyści, które należy wziąć pod uwagę:

Bezpieczeństwo jest jedną z nich i być może najważniejszą. Na przykład, w okolicach Bożego Narodzenia strażacy są czasami wzywani do pożarów spowodowanych zapomnianymi dekoracjami świątecznymi ze świecami. Najgorszą rzeczą, jaka może przytrafić się lampce LED, jeśli zostanie zapomniana, jest to, że zabraknie jej zasilania. Nie nagrzewa się, więc nie ma ryzyka, że dzieci lub zwierzęta poparzą się o świeczkę.

Zastąpienie tradycyjnych świec diodami LED ma również korzystny wpływ na klimat wewnątrz domu. Nie wytwarzają one sadzy jak świece, dzięki czemu nie męczą oczu, nosa ani płuc - nawet w przypadku wielu świec zapalonych w tym samym czasie. Świece mogą być używane dłużej niż tradycyjne rozwiązania, ponieważ wykorzystują baterie. Można również zwiększyć korzyści ekonomiczne, używając akumulatorów.  Dzięki elektrycznemu oświetleniu można również pozostawić światło "palące się" na parapecie, gdy jesteś poza domem, więc nadal wygląda, jakby ktoś był w domu.
Jako alternatywa dla świec w całym domu

Jako alternatywa dla świec w całym domu

Najczęściej używane rodzaje świec - tealighty, świece filarowe i tealighty - są dostępne w różnych wersjach LED. W przypadku tradycyjnych tealightów istnieje możliwość umieszczenia świec w małych świecznikach na stole lub parapecie. Idealnie pasują one również do małych lampionów wewnętrznych, ponieważ mogą być używane bez nagrzewania się lampionu i osadzania się na nim sadzy.

Jeśli posiadasz nieco większą latarnię lub lampion, świece filarowe LED mogą być również używane w tym miejscu. Są one również świetną alternatywą dla kreatywnych dekoracji lub wieńców adwentowych, ponieważ nie ryzykujesz, że świece się spalą i zapalą łatwopalne materiały, a także unikasz spływania wosku ze świec po bokach i niszczenia obrusów, parapetów i innych powierzchni.

Od niedawna można również kupić klasyczne świece koronowe z diodami LED, które są bardzo podobne do zwykłych świec. Mają one taki sam rozmiar jak tradycyjne świece koronowe, dzięki czemu z łatwością mieszczą się w ulubionym świeczniku, gdzie realistyczny, tańczący płomień zapewnia czarujące światło.

Świece LED z pilotem i wyłącznikiem czasowym


Coraz więcej świec LED posiada opcję wyłącznika czasowego i/lub pilota zdalnego sterowania. Nie jest to konieczność, ale może przynieść wiele korzyści. Dzięki pilotowi zdalnego sterowania można włączać i wyłączać światła bez konieczności wyjmowania ich ze świecznika lub lampionu. Możesz także ustawić świece tak, aby wyłączały się automatycznie; często po 4, 6, 8 lub 10 godzinach, co jest również czasem palenia się wielu tradycyjnych świec. Oznacza to, że nie musisz się martwić, że zapomnisz zgasić świece i niepotrzebnie zużyjesz baterię.
Uyuni Lighting: Światła LED z unikalnymi płomieniami 3D

Uyuni Lighting: Światła LED z unikalnymi płomieniami 3D

Duńska firma Uyuni Lighting oferuje szereg lamp zasilanych bateryjnie, które są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Płomień nie porusza się fizycznie, a zatem nie zużywa niepotrzebnych ilości energii z baterii. Dzięki technologii LED, ich sztuczne świece mają wyjątkowo realistyczny płomień, który daje wrażenie małego języczka ognia, który stoi i lekko migocze. Niezależnie od tego, czy wybierzesz tealighty, świece filarowe czy świece w kształcie korony, uzyskasz przytulną atmosferę, którą znamy ze światła świec. Świetna alternatywa dla świec, która zapewnia przytulność bez wpływu na klimat wnętrza.

Pomysł na unikalny płomień 3D narodził się z inspiracji krystalicznie czystym nocnym niebem nad solniskami Uyuni w Ameryce Południowej. Nocne niebo nad odizolowanymi słonymi równinami jest krystalicznie czyste ze względu na czyste powietrze i odległość od najbliższego przeszkadzającego światła. Pragnienie projektanta, aby przenieść odległe galaktyki do każdego domu na całym świecie, zaowocowało innowacyjną gamą świec z delikatnie migoczącym światłem.

Zobacz naszą ofertę świec LED tutaj!