Lampy stołowe do jadalni – ponadczasowy design i przede wszystkim jakość

Stół jadalny jest centralnym miejscem spotkań w domu, w którym musi być miejsce na przytulność i wspólnotę. Za pomocą lamp stołowych możesz nadać im osobisty charakter, wybór jest ogromny, a decyzja może być naprawdę trudna.

Jeśli szukasz nowych lamp do jadalni i potrzebujesz inspiracji, przeczytaj ten artykuł, w którym udzielimy parę dobrych rad i wskazówek, jak znaleźć odpowiednie oświetlenie dla Twojego stołu.


Którą lampę wybrać nad stół jadalny?

Często zadawane pytanie to Ile lamp stołowych powinienem wybrać? Lub Jak duże lampy wybrać? Pierwszym krokiem w wyborze lamp stołowych jest określenie, jaki stół posiadasz. Jeśli Twój stół do jadalni jest długi, wybierz dwie lampy wiszące, jeśli Twój stół jest mały i kwadratowy lub okrągły, wybierz tylko jedną lampę. Jeśli jest to stół, który można rozłożyć, dobrą wskazówką jest zamontowanie lamp w szynie zasilającej, ponieważ zawsze możesz zmienić ich pozycję.

Rozmiar lamp jest oczywiście kwestią gustu, ale nie jest tajemnicą, że bardzo popularne jest umieszczanie dużych lamp nad stołem jadalnym lub stołem w salonie.
Ktoś pomyśli, że Hope to jest bardzo romantyczna lampa, ale tak jak tutaj, po prostu niesamowicie pasuje do stylu nordyckiego i zdecydowanie nie uważam, żeby była „za bardzo”. Jest bardzo ładna na jasnej, ale także będzie pięknie kontrastować przy ciemnej ścianie w tle, ponieważ podkreśla piękne detale lampy.

Hope jest wykonana z poliwęglanu w kształcie płatków, które w rzeczywistości tworzą soczewki Fresnela, co optymalizuje odbicie i załamanie światła oraz poprawia efekt świetlny, przy tym zmniejsza zużycie energii. Tutaj po prostu otrzymujesz piękną designerską lampę, z najdrobniejszymi detalami, która robi niesamowite wrażenie.

Zdjęcie jest pobrane z Printerest
Piękna lampa stołowa z „płatków”, która świetnie komponuje się z długim stołem - to Hope. Lampa wisząca Hope od Luceplan jest spotykana w wielu domach i jest niezwykle popularna, szczególnie ze względu na wizualną lekkość i dobór odpowiednich materiałów. Światło jest zwielokrotniane i odtwarzane co daje przyjemną, lśniącą i spokojną atmosferę, okraszoną płatkami, które oddają wrażenie jakby to były diamenty. To właśnie było źródło inspiracji dla nazwy: Hope.

Tutaj na zdjęciu widać dwie lampy wiszące Hope nad długim stołem jadalnym z wysokim sufitem. Jeśli masz mniejszy stół, możesz zadowolić się jedną, a ponieważ są one dostępne w kilku rozmiarach, co znaczy, że z łatwością znajdziesz taką, która będzie odpowiednia do Twojej jadalni.

Zdjęcie jest pobrane z Instagrama użytkownika @wellendorfs
Kolejną lampą wiszącą nad stół w jadalni, która może być świetną alternatywą, jest to klasyczna Flowerpot VP1 od firmy &tradition, zaprojektowana przez Vernera Pantona. VP1 to najmniejsza z lamp wiszących Flowerpot o średnicy 23cm, dlatego często widzimy dwie zawieszone razem nad stołem jadalnym. Jeśli masz mniejszy stół, możesz użyć VP2, która ma średnicę 50cm.

Cała seria Flowerpot jest bardzo popularna i dostępna w wielu wersjach kolorystycznych. Znajdziesz je wszystkie tutaj.

Zdjęcie z Instagrama od naszej klientki @_bylilli
To nie jest to czego szukasz? - a może po prostu chcesz zobaczyć jeszcze więcej lamp? Zapraszamy więc na naszą grupę produktów Lampy do jadalni, które zawierają cały nasz asortyment pięknych lamp, które mogą oświetlić wszystko, od codziennych posiłków po romantyczną kolacje!
Które żarówki najlepiej oświetlą Twój stół w jadalni?

Odnalezienie się w wielkim świecie żarówek może być trudnym wyzwaniem i bardzo dobrze to rozumiem! Postaram się odpowiedzieć na niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które mogą pomóc Ci w doborze odpowiedniej żarówki do lampy stołowej.

W szczególności pytania brzmią tak: Jaką żarówkę powinienem/ powinnam wybrać? Czy lepiej jest wybrać LED i dlaczego? Lub Czemu odpowiada wat w LED? Większość z nas kojarzy klasyczne 40, 60 i 100 W, ale to wygląda inaczej w nowej inteligentnej diodzie LED, więc dlaczego warto wybrać ją zamiast standardowej żarówki?


Znalezienie odpowiedniej żarówki stało się trudniejsze, ponieważ zużycie energii jest inne niż w przypadku powszechnie znanej żarówki. Energooszczędne żarówki i żarówki LED zapewniają zdecydowanie więcej światła, a przy tym zużywają znacznie mniej prądu, więc masz pierwszą zaletę, jeśli wybierzesz LED.

Generalnie można powiedzieć, że żarówka LED zużywa około. 10% energii, a nie jak - do której jesteś przyzwyczajony/ -a - w przypadku standardowej żarówki, więc tutaj możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, jeśli regularnie wymieniasz zwykłe żarówki na LED. Kolejną zaletą jest to, że ta żarówka ma bardzo długą żywotność. Żywotność żarówki LED często wynosi od 25 000 do 50 000 godzin, więc nie tylko oszczędzasz na energii elektrycznej, ale też nie musisz na razie kupować nowych żarówek.

Chcąc porównać wydajność różnych żarówek, powinieneś sugerować się przede wszystkim parametrami; ile światła emituje żarówka (lumenów) i zużywanej energii (waty). To znaczy, że faktycznie patrzysz na lumeny, to ważne, aby obliczyć, ile światła daje twoja żarówka LED. Zrobiłam przejrzystą tabelę, w której można zobaczyć, jaki jest w przybliżeniu przelicznik. Kliknij na zdjęcie, aby sobie powiększyć.

Kupując lampę na Mistrzlamp.pl, zawsze otrzymujesz darmową żarówkę. Producent rekomenduje żarówkę i na tej podstawie wysyłamy odpowiednią żarówkę. Jeśli chcesz inną żarówkę, możesz ją oczywiście zawsze zmienić.