Lampa podłogowa AJ - ponadczasowy wybór oświetlenia


LAMPY WISZĄCE - PONADCZASOWY WYBÓR LAMP
Wybierz się w podróż do lat 60. The Beach Boys grali na gramofonie, ruch Flower Power kwitł, a słynne słowa Martina Luthera Kinga „I have a dream” odbiły się echem w Stanach Zjednoczonych. A w małym kraju w samym środku Kopenhagi powstał pierwszy na świecie designerski hotel. I właśnie w tym designerskim hotelu narodziły się jedne z najpopularniejszych i kultowych mebli oraz lamp Arne Jacobsena. A lampy, to właśnie o nich będzie ten artykuł. AJ Stołowe lampen.

Arne Jacobsen rewolucjonizuje duński design

Arne Jacobsen rewolucjonizuje duński design

Arne Jacobsen urodził się w 1902 r., a wykształcenie architekta uzyskał w 1924 r. Jednak w młodym Jakobsenie szalała kreatywność, więc po ukończeniu studiów rozpoczął nową edukację na Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze w 1927 r. Myślenie Arne Jacobsena było nowatorskie oraz głęboko pod wpływem jego architektonicznego pochodzenia, dlatego szybko stał się jedną z młodych nadziei w szkole. Rok po egzaminie końcowym zdobył nagrodę za wzornictwo za projekt dla Muzeum Narodowego, więc styl był ustawiony na obiecującą karierę projektanta.

W latach trzydziestych XX wieku Arne Jacobsen naprawdę zapisał się na mapie, a cały nowy styl, międzynarodowy funkcjonalizm, narodził się z Arne Jacobsenem na czele. W nadchodzących latach Arne Jacobsen zaprojektował niezliczone domy w kraju i za granicą, wszystkie o tym samym prostym, funkcjonalnym i nowoczesnym wyrazie. Między innymi ratusz w Rødovre, Bank Narodowy i ratusz w Aarhus to ikony zaprojektowane ręką Arne Jacobsena.      

W latach 50. Arne Jacobsen poświęcił się również projektowaniu mebli, zachowując ten sam styl architektoniczny, co jego budynki. Ikona designu Myren „Mrówka” była pierwszym krzesłem, które ujrzało światło dzienne i do dziś jest niesamowicie popularnym krzesłem na całym świecie.
Pierwszy na świecie hotel designerski

Pierwszy na świecie hotel designerski

Następnie dochodzimy do 1 lipca 1960 roku, kiedy w stolicy ukończono budowę bardzo szczególnego budynku, a pierwszy drapacz chmur w Danii stał się rzeczywistością. Jako kultowy punkt orientacyjny w panoramie Kopenhagi, hotel SAS Royal był już ukończony.

SAS Royal Hotel został zaprojektowany przez Arne Jacobsena jako pierwszy designerski hotel na świecie. Hotel miał spopularyzować Danię w kontekście turystycznym i stać się atrakcyjnym celem podróży dla turystów amerykańskich, którym dzięki nowym trasom lotniczym łatwiej było dostać się do krajów nordyckich.

Wszystko w hotelu zostało przesiąknięte ręką Arne Jacobsena do nowoczesnego i eleganckiego wystroju! Kultowe krzesła Svanen i Ægget czyli Łabędź i Jajko zostały zaprojektowane specjalnie do hotelowego foyer i miały stanowić miękki kontrast dla kanciastej architektury budynku. Ukończony styl został zrealizowany w pełni, a nawet sztućce, stolik nocny, zasłony i tapety były projektem Arne Jacobsena.
Narodziła się ikona designu

Narodziła się ikona designu

Lampy AJ zostały zaprojektowane w 1957 roku jako perfekcyjna i rzeźbiarska część wystroju wnętrz hotelu SAS Royal, a dzięki językowi projektowemu i eleganckiemu wyrazowi architektonicznemu były czymś zupełnie nowym w świecie lamp. Lampa AJ została następnie wyprodukowana we współpracy z Louisem Poulsenem.

AJ Stołowe, lub jak niektórzy ją nazywają - lampa AJ Stander - była jedną z tych kultowych lamp!

Dziś AJ Lamps należą do najpopularniejszych lamp, ponieważ ich ponadczasowy design pasuje do każdego domu. Niezależnie od tego, czy lubisz nordycki i minimalistyczny styl, czy też bawisz się kolorami oraz kierujesz się zasadą „więcej znaczy lepiej”, istnieje gwarancja, że ​​lampa AJ będzie idealnie pasować do Twojego domu.

Lampa podłogowa AJ - Zadbaj o siebie i swój dom

Lampa podłogowa AJ - Zadbaj o siebie i swój dom

Oprzyj się o sofę, unieś nogi i ciesz się filiżanką gorącej kawy. Rozejrzyj się po swoim salonie – czego brakuje? Co powiecie na piękną i elegancką lampę podłogową AJ w rogu salonu, która nada wyjątkowo pięknego akcentu luksusu i uzupełni każdy mebel?

Lampa podłogowa AJ jest niesamowicie piękna i dekoracyjna, dostępna w wielu kolorach oraz pasuje do każdego gustu. Klasyczny design spod ręki Arne Jacobsena naprawdę sprawdził się w tej fantastycznej lampie, która występuje również jako kinkiet i lampa stołowa.

Lampa podłogowa AJ sama w sobie jest designerskim meblem i fantastycznie będzie wyglądać obok sofy, przy regale z książkami, a może w garderobie? Jak sama nazwa mówi, gdziekolwiek jest podłoga, tak, lampa podłogowa AJ gwarantuje świetny wygląd! Lampa o fantastycznej i ekscytującej historii projektowania, z wyraźnymi odniesieniami do przeszłości, ale także doskonała we współczesnym wystroju.

Czy podoba Ci się piękny granatowy, ochra, rdzawa czerwień, klasyczna czerń, świeży bakłażan, ciemna zieleń, prosta biel lub szarość? Lubisz totalną klasykę i być może trochę boisz się koloru, czy też stawiasz na paletę kolorów z mocnym uderzeniem w kolory do domu? Wybór należy do Ciebie, ale niezależnie od tego, jaki kolor wybierzesz, lampa podłogowa AJ będzie pięknym dodatkiem do Twojego domu, którego na pewno nie pożałujesz.
Znajdź AJ Gulvlampen ją