Lampa architektoniczna - elastyczne oświetlenie dla całego domuLAMPY ARCHITEKTONICZNE
Obecnie lampy architektoniczne są dostępne w wielu różnych kształtach i rozmiarach dla domów prywatnych i nadal można je znaleźć w wielu biurach i miejscach pracy. Nie mamy już takiej samej potrzeby posiadania biurka w domu, ponieważ większość ludzi wykonuje swoją pracę na laptopie. Jednak lampa architektoniczna jest nadal widoczna w aranżacji wnętrz w wielu różnych wersjach i ponownie zyskała wiele uwagi ze względu na ciągłe skupienie się na projektowaniu w stylu retro. Jeśli chodzi o oświetlenie w skandynawskim wystroju wnętrz, nadal kładzie się nacisk na funkcjonalny design, a jednocześnie wiele uwagi poświęca się kultowym klasykom designu. Lampa architektoniczna żyje i ma się dobrze, ale jest teraz używana z energooszczędnymi żarówkami LED zamiast żarówek żarowych. Wciąż pojawia się w nowych interpretacjach i nadal używamy jej w nowych kontekstach. Mimo że minęło prawie 90 lat od czasu, gdy lampa architektoniczna po raz pierwszy ujrzała światło dzienne, jest ona nadal bardziej istotna w nowoczesnym wystroju wnętrz niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od praktycznych potrzeb oświetleniowych, lampa architektoniczna może je spełnić; podłogowa, sufitowa, ścienna lub stołowa - istnieje model dla każdego miejsca w domu. Istnieją zatem niezliczone możliwości wykorzystania lampy w domu.LAMPKA PRZYŚCIENNA Jeśli potrzebujesz elastycznej i funkcjonalnej lampki nocnej o nowoczesnym wyglądzie, lampa architektoniczna jest idealna. Wybierz na przykład popularną lampę ścienną Original 1227, która dzięki imponującemu zasięgowi może być również łatwo używana, jeśli masz podnoszone łóżko. Jeśli potrzebujesz lampki nocnej, która może być również używana jako lampka do czytania, lampa Architect jest idealnym wyborem. Dzięki jasnemu i skoncentrowanemu światłu nie trzeba męczyć oczu podczas czytania. Jednocześnie lampa nie oświetla całego pokoju i nie przeszkadza śpiącemu partnerowi.

W KUCHNI Wybierając oświetlenie do kuchni, ważne jest, aby uzyskać dobre światło robocze nad obszarem roboczym. Architektoniczna lampa ścienna lub sufitowa to oczywisty wybór, jeśli zależy Ci na elastyczności oświetlenia. Od Lampe Gras, 302 lampa sufitowa lub 213 lampa ścienna to solidne i proste rozwiązania, które zapewniają fantastyczne światło podczas przygotowywania lunchu lub kolacji.

TO THE OFFICE W ciągu ostatnich kilku lat domowe biuro przeszło renesans! Wraz z większą liczbą godzin spędzonych w domu przy biurku, ważne jest, aby przynieść do domu odpowiednie oświetlenie. Marka taka jak Leucos rozumie to i stworzyła kolekcję oświetlenia JJ. W jej skład wchodzą lampy wiszące, ścienne, podłogowe i stołowe. Ta ostatnia sprawdza się szczególnie dobrze w biurze, zarówno w domu, jak i w pracy, ze względu na swój rozmiar i elastyczność - dzięki czemu jest idealnym oświetleniem biurka. Wszystkie lampy w asortymencie są nowoczesną interpretacją klasycznego projektu lampy architektonicznej, a lampy stołowe w szczególności reprezentują to, co charakteryzuje klasyczną lampę architektoniczną.

Podobnie jak klasyczna lampa architektoniczna, lampa stołowa JJ ma taką samą elastyczność, ponieważ zarówno ramiona, jak i klosz można regulować w różnych kierunkach, dzięki czemu można lepiej dostosować oświetlenie do konkretnych potrzeb. Ponadto lampy stołowe są wyposażone w ściemnialne światło LED, dzięki czemu można ustawić intensywność światła w zależności od pory dnia i wieczoru przy biurku. Co więcej, eleganckie lampy stołowe są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, z podstawą lub bez, dzięki czemu możesz wybrać model, który najlepiej pasuje do Twojego stylu i potrzeb. Udekoruj swoje biurko tym klasykiem, który służy zarówno jako praktyczny, jak i dekoracyjny element wystroju, który nigdy nie wychodzi z mody!

Chcesz zobaczyć całą unikalną serię JJ od Leucos? Można ją znaleźć tutaj.

W SALONIE W połączeniu z grupą sof lub ulubionym fotelem, gdzie często siedzisz z dobrą książką lub robisz na drutach, istnieje szczególna potrzeba dobrego oświetlenia. Dzięki Archi od Nordic Living otrzymujesz fantastyczne i elastyczne światło. Lampę z funkcją zacisku można łatwo zamontować na półce lub na krawędzi stołu i w razie potrzeby łatwo ją przenieść. Jest dostępna w kilku różnych kolorach i pasuje do każdego stylu.

W POKOJU DZIECIĘCYM Biurko w pokoju dziecięcym musi być dobrze oświetlone do odrabiania lekcji, rysowania obrazków lub małych kreatywnych projektów. Lampa stołowa Type 75 to klasyczna lampa architektoniczna na podstawie w kilku przyciągających wzrok kombinacjach kolorystycznych. Dzięki lampie stołowej Type 75 otrzymujesz dekoracyjną i praktyczną lampę do pokoju dziecięcego, która pasuje zarówno do Ciebie, jak i Twojego dziecka. Ta wyjątkowa lampa stołowa jest dostępna w dwóch różnych rozmiarach, o maksymalnej wysokości odpowiednio 50 i 66 centymetrów. Dzięki temu może być również z łatwością używana jako lampka nocna na stoliku nocnym.

DO DEKORACJI OSOBISTEJ W nowoczesnym wystroju wnętrz lampa architektoniczna jest wykorzystywana w wielu nowych kontekstach. Jedną z bardziej przyciągających wzrok i kreatywnych interpretacji jest gigantyczna lampa architektoniczna Tolomeo Mega Podłogowe. Seria Tolomeo firmy Artemide jest jedną z najpopularniejszych lamp architektonicznych i zdobyła niezliczone nagrody od czasu jej wprowadzenia na rynek w 1987 roku.

Charakterystyczna lampa podłogowa ma wysokość i zasięg, który pozwala na umieszczenie jej nad stołem w jadalni lub jako oświetlenie nad stolikiem kawowym. Nie wymaga montażu na ścianie lub suficie, dzięki czemu można ją łatwo zintegrować z wystrojem wnętrza. Podobnie jak w przypadku mniejszej lampy architektonicznej, światło z dużej lampy architektonicznej można regulować i dostosowywać, jeśli na przykład trzeba przesunąć stół jadalny, gdy masz gości. Lampa zapewnia zarówno swobodę w projektowaniu wnętrz, jak i spersonalizowany wygląd, który z pewnością zrobi wrażenie.

Rewolucyjna lampa biurkowa z lat 30-tych XX wieku Na początku lat 20-tych XX wieku francuski inżynier Bernard Albin-Gras zaprojektował rewolucyjną lampę biurkową z elastycznym ramieniem z przegubem kulowym. Jego wynalazek był szeroko stosowany w kolejnych latach w biurach, laboratoriach, szwalniach i innych miejscach, w których do pracy potrzebne było elastyczne światło. Wśród architektów lampa była niezwykle popularna i szybko stała się powszechna. Dlatego też lampa otrzymała nazwę "Lampa Architekta". Bernard Gras sprzedał prawa do swojej lampy i tym samym rozpoczął produkcję pierwszej lampy Gras.

W 1932 roku inny inżynier, George Carwadine, zastąpił elastyczne przeguby kulowe konstrukcją sprężynową - składającą się z czterech sprężyn, które można było przesuwać za pomocą lekkiego dotyku i nadal utrzymywać ich pozycję. Klosz lampy skupiał światło wokół obszaru roboczego, podczas gdy ciężka podstawa zapewniała stabilność lampy - nawet przy pełnym wykorzystaniu jej możliwości. Kilka lat później lampa weszła do produkcji pod nazwą "Anglepoise 1208", a następnie w bardziej eleganckiej wersji "Anglepoise 1227", która jest produkowana i sprzedawana do dziś.

Lampa architektoniczna nie jest już pomarańczową lampą retro, która przez lata była stałym elementem nad wieloma biurkami. Wśród naszego wyboru lamp architektonicznych jest tak wiele interpretacji - niektóre są bardziej wierne klasycznemu wzornictwu retro niż inne, podczas gdy niektóre mają nowoczesny skandynawski wygląd w różnych kolorach. Cechą wspólną wszystkich lamp architektonicznych jest ich elastyczne ramię i skoncentrowane światło, które można wykorzystać w całym domu.

SPRAWDŹ WYBÓR LAMP ARCHITEKTONICZNYCH TUTAJ.