GUBI wprowadza Bestlite w limitowanej edycji

W 1930 roku projektant Robert Dudley Best przedstawił pierwszą lampę z serii Bestlite< / a >. Lampa może zatem będzie obchodzić w 2020 roku 90 lat serii BL90. Powstanie tylko 300 sztuk. każdego modelu w kolorze niklu. Każda lampa jest certyfikowana własnym numerem, dzięki czemu każda lampa jest niepowtarzalna. Dodatkowo ma małą metalową blaszkę z wygrawerowanym logo 90-lecia.

Cała kolekcja lamp Bestlite składa się z wielu różnych lamp, więc zawsze znajdziesz lampę odpowiadającą Twoim potrzebom oświetleniowym. W serii BL90 znajdziesz cztery najpopularniejsze lampy; Lampa stołowa BL1, lampa podłogowa BL3 oraz kinkiety BL5 i BL7 ze stylowym niklowanym wykończeniem.
Lampa stołowa Bestlite – BL1

Lampa stołowa Bestlite BL1 była pierwszą lampą Bestlite. Funkcjonalna lampa, w której wyraźnie położono duży nacisk na elastyczność lampy; regulowana wysokość, odchylane ramię i klosz, który można obracać o 360 stopni. Przy wysokości 51-84 centymetrów (w zależności od ustawienia) lampa ma idealne wymiary jako lampka biurkowa.Lampa podłogowa Bestlite – BL3

Wzorując się na lampie stołowej, Lampa podłogowa Bestlite BL3 została zaprojektowana z myślą o tych samych elastycznych funkcjach — odchylane ramię, regulacja wysokości i z kloszem, który można obracać. Włącznik lampy znajduje się tutaj na przewodzie przy podłodze, dzięki czemu lampę można łatwo wyłączyć stopą. Dzięki temu nie musisz się schylać za każdym razem, gdy chcesz włączyć lub wyłączyć światło. Umieść ją obok sofy lub ulubionego kącika do czytania, gdzie zapewni wygodne oraz elastyczne światło do czytania.Lampy ścienne Bestlite – BL5 i BL7

Ten sam regulowany klosz jest używany w Kinkietach Bestlite BL5 i BL7. Lampa ścienna BL5 posiada również regulowane ramię, natomiast BL7 to prostsza wersja lampy. Niezależnie od tego, który model preferujesz, idealnie sprawdzi się jako lampka nocna. Z tego samego powodu kinkiety są szczególnie popularne w branży hotelarskiej. Jako zachęcające oświetlenie w holu wejściowym lub korytarzach, lampa doskonale nadaje się również do tego celu.Nadaj wnętrzu luksusową atmosferę z Bestlite Limited Edition

Po wygryzieniu przez mosiądz i miedź chłodne metale ponownie wkraczają do wystroju wnętrz. Wyrażenie jest prostsze oraz nosi piętno luksusu i jakości. Niech lśniący nikiel będzie fantastycznie przyciągał wzrok w Twoim domu - w razie potrzeby połącz go z naturalnymi materiałami, aby stworzyć stylowy kontrast. Wraz z miękkimi okrągłymi kształtami i tekstyliami, niklowe wykończenie zapewnia minimalistyczny luksus, który jest gorętszy niż kiedykolwiek.

Lampa jest fantastycznym połączeniem tradycji i innowacyjności - widać, że nie została zaprojektowana wczoraj. Kształt i detale lampy są jednocześnie klasyczne, stylowe oraz absolutnie nie nudne. Lampa idealnie wpasowuje się we wszystkie style – od starszego klasycznego domu po ultranowoczesny.
Dobry design, wysoka funkcjonalność i świetna historia

Dobry design, wysoka funkcjonalność i świetna historia

Piękny design, który ma za sobą 90 lat, udowodnił swoją wartość jako klasyk. Lampa pasuje do dzisiejszego wystroju równie dobrze, jak 90 lat temu. Nie tylko ze względu na ponadczasowy design, ale również funkcję lampy.

Pod koniec lat dwudziestych angielski projektant Robert Dudley Best wyjechał na studia do Niemiec. Tutaj stał się niezwykle entuzjastycznie nastawiony do szkoły Bauhaus i całego stylu Bauhaus, który pojawił się w latach dwudziestych. Jego zainteresowanie idiomem i podstawowymi zasadami Bauhausu wzmocniło się, gdy później udał się do Francji. Na Wystawie Światowej w Paryżu, gdzie reprezentowani byli m.in. Mies van der Rohe i Le Corbusier, znalazł inspirację dla lampy Bestlite.

Kiedy Robert wrócił do domu z pierwszymi szkicami, udało mu się namówić ojca do produkcji lamp w rodzinnej firmie; Besta i Lloyda. Początkowo lampa nie była sprzedawana do prywatnych domów zgodnie z oczekiwaniami. Zamiast tego zostały zakupione do warsztatów samochodowych i działu technicznego Królewskich Sił Powietrznych, gdzie bardzo doceniono funkcjonalność lampy.

Jednak kilka lamp trafiło na biurka architektów, co doprowadziło do artykułu w The Architects Journal, w którym nazwano lampę Pierwszą brytyjską produkcją Bauhausu. Nagle wszyscy chcieli mieć lampę! Ówczesny premier Winston Churchill osobiście wybrał lampę stołową Bestlite na swoje biurko. Historia mówi nawet, że zabierał lampę ze sobą w niezliczone podróże po świecie. Był to wielki przełom dla lampy Bestlite, która przez wieki była kochana zarówno przez architektów, projektantów, jak i miłośników designu, a dziś uważana jest za prawdziwy klasyk.
Od brytyjskiego projektanta do duńskiego Gubi

Od brytyjskiego projektanta do duńskiego Gubi

Właściciel Gubi, Jacob Gubi, po raz pierwszy zobaczył lampę Bestlite razem ze swoim ojcem w Kopenhadze. Jego ojciec widział wcześniej piękną lampę w sklepie obuwniczym, po czym obaj poszli ją obejrzeć. Oboje widzieli, że ma w sobie coś wyjątkowego. Pojechali do Birmingham i odwiedzili rodzinę Dudley Best, gdzie zobaczyli, jak powstają wspaniałe lampy. W starych halach produkcyjnych przeżyli lekki szok kulturowy, a jednocześnie byli niesamowicie zafascynowani autentycznym otoczeniem; Wszędzie stare narzędzia, a całość emanowała tradycją i rzemieślniczym know-how.

Best i Lloyd byli odpowiedzialni za produkcję lamp do 2003 roku, kiedy to Gubi kupił prawa do Bestlite.

Gubi ma skłonność do opowiadania historii poprzez swoje produkty – każda lampa czy mebel ma swoją niepowtarzalną historię; dlatego lampa Bestlite idealnie wpisuje się w ich DNA.

Zobacz całą kolekcję BL90 Limited Edition tutaj, gdzie można go kupić, o ile jest w magazynie.