Stylowe klasyki designu w nowych, praktycznych wersjach zewnętrznych - zobacz zewnętrzną lampę wiszącą i podłogową Satellite marki GUBI tutaj!

16 sierpnia 2023
Stylowe klasyki designu w nowych, praktycznych wersjach zewnętrznych - zobacz zewnętrzną lampę wiszącą i podłogową Satellite marki GUBI tutaj!
Odkąd seria Satellite ujrzała światło dzienne w 1953 roku, ta wyjątkowa lampa jest znana i kochana w świecie designu. Twórcą tej pięknej kreacji jest francusko-węgierski projektant Mathieu Matégot, który wynalazł zupełnie nową technikę produkcji, aby nadać lampie charakterystyczny klosz rigitulle, który zdobi wszystkie lampy z serii Satellite. Technika rigitulle charakteryzuje się perforowanym wzorem i cienką jak papier strukturą, która umożliwia gięcie metalu w artystyczne kształty, nadając mu puszysty wygląd przypominający tiul. Delikatnie wyglądający, ale mocny rigitulle w połączeniu z charakterystycznym wydłużonym i okrągłym kształtem sprawia wrażenie, że lampa Satellite unosi się w przestrzeni niczym zeppelin. Projekt uzupełnia asymetryczny, trójkątny klosz zewnętrzny, który znajduje się jak kapelusz na szczycie lampy, więc ogólnym rezultatem jest rzeźbiarska i zorientowana na kształt designerska lampa o wysokiej wartości estetycznej.

Zobacz całą serię Satellite tutaj.

Dzięki nowym dodatkom do serii Satellite, pięknym designem można cieszyć się również na zewnątrz. Lampy, w tym lampy podłogowe i wiszące w kilku rozmiarach i wariantach kolorystycznych, mają stopień ochrony IP65, który chroni je przed działaniem wiatru i warunków atmosferycznych. Dzięki temu idealnie nadają się do montażu na zadaszonym tarasie lub balkonie, aby cieszyć się nimi w długie letnie wieczory.

Lampy są również idealne do użytku na zewnątrz, ponieważ zgrabny wzór otworów w kloszu rigitulle pozwala na przenikanie światła z wewnętrznego źródła światła w delikatnej poświacie dookoła lampy. Jednocześnie osłania on światło, dzięki czemu nie oślepia ono, lecz świeci łagodnie i przyjemnie dla otoczenia. Satellite zapewnia to, co najlepsze z obu światów - bezpośrednie oświetlenie i nieoślepiającą poświatę.

Zobacz wszystkie lampy zewnętrzne z serii Satellite tutaj.